a. ramonaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „a. ramonaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „a. ramonaitė“.

Po protestais gausių metų – ekspertų įspėjimas valdžiai: 2022-aisiais sėdime kaip ant parako statinės

2021-uosius pelnytai galima tituluoti protestų ir mitingų metais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Savo šalyje regėjome daug įvairių susivienijimų, iniciatyvų su batais, be batų, su kaukėmis ir be jų, kai kurių – net su kartuvėmis. Ką tai sako apie politinį klimatą Lietuvoje ir ar galime tikėtis, kad šiemet kartosis jau išmokta protestų dainelė? Mitingai prie Seimo, Vyriausybės, prezidentūros, Rotušės ir Vingio parke 2021-aisiais buvo tapę lietuvių kasdienybės dalimi.

Įvertino dvi apklausas apie Stambulo konvenciją: paaiškino, kaip jose manipuliuojama

Prezidentūra ir tinklaraštininkas visuomenės paklausė klausimo apie tą patį – Stambulo konvenciją, – bet rezultatus gavo reikšmingai skirtingus. Tačiau klausimas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti apie tą patį. Ir politologai, ir sociologai sutaria, kad svarbiausią vaidmenį šiose gyventojų nuomonės apklausose sužaidė tai, kaip klausimai buvo suformuluoti.

Lietuvos merai rekordininkai laikosi ant žmonių baimių

Rinkimai nauji, o dalis kai kurių ilgamečių savivaldybių vadovų – valdantys ne pirmą kadenciją, pavyzdžiui, ir visus 25 metus. Tiesa, kol kas tik trys ilgamečiai merai užtikrintai tęs savo vadovavimą savivaldybėms, kitiems trims dėl savo vietos teks pakovoti antrajame rinkimų ture. Į valdžią dešimtmečius grįžtančių, kartais ir teisėsaugos akį patraukusių, merų fenomeną politologai aiškina tuo, kad gyventojai bijo pokyčių.

Pirmas išbandymas skilusiems socdemams: atlaikė tik vieni

Nors politologai šiųmečius savivaldos rinkimus vadina rinkimais be nugalėtojo, laimėtojais save laiko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Nacionaliniuose reitinguose nežibanti partija pagal savivaldos rinkimų rezultatus pelnė trečią vietą. Tuo metu nuo LSDP atskilusių „socdarbiečių“ nežiba ne tik reitingai, bet ir pasiekimai rinkimuose.

Lietuvos rinkėjų fenomenas: rinkimų baigtį lemia keistas įprotis

Nesvarbu, rinkimai artėja ar iki jų liko pora metų, visuomenės nuomonės tyrimo kompanijos atlieka rinkėjų apklausas apie jų numylėtinius politikoje, o žurnalistai kartu su politologais vis bando nuspėti rinkimų baigtį.

Savivaldos rinkimai: Karbauskio svajonės ir galimybė pamatyti Palucko „raumenis“

Ekspertai svarsto, kad valstiečiai turėtų sustiprinti savo pozicijas savivaldybėse, nors šansą pasiekti rekordines aukštumas jie praleido, šie rinkimai parodys, kokius „stiprius raumenis“ turi Gintauto Palucko socialdemokratai, o daugiausiai intrigos turėtume pamatyti kovoje dėl uostamiesčio mero posto.

Karbauskis ir Kaczyńskis: lėlininkai, tampantys valdžios virveles

Ramūnas Karbauskis ir Jarosławas Kaczyńskis nėra nei prezidentai, nei premjerai, nei parlamento vadovai. Tačiau viešai žinoma, kad jie yra bene įtakingiausios politinės figūros savo šalyse, vienas Lietuvoje, kitas Lenkijoje. Nors formaliai šių politikų pozicijos panašios, tv3.lt kalbinti ekspertai teigė, kad juos lyginti yra sunku. R. Karbauskis gyvenime nėra jautęs ne tik alaus, šampano ar vyno, bet ir kavos skonio.

Skvernelis ir „bobų reikalas“: kas teisus, o kas laimės?

Ministrui pirmininkui pareiškus, kad moterys svarbios, bet dar svarbiau profesionalumas, kilo nemažai klausimų. Ką šis pasakymas galėtų reikšti? Tai, kad Lietuvoje nėra profesionalių moterų, ar tai, kad premjeras Saulius Skvernelis neranda nė vienos, kuri galėtų ir norėtų dirbti dabartinėje Vyriausybėj? Pirminėje Vyriausybės sudėtyje buvo trys ministrės, bet jų neliko.

Nepartinių kandidatų sėkmės priežastis – itin paprasta

Merų postus užims nemažai nepartinių kandidatų, nes rinkimuose nebuvo naujų partijų, paprastai susirenkančių protesto balsus, atstovų, o senosiomis, kaip tvirtina politikos ekspertai, žmonės yra nepatenkinti. Jų teigimu, vienos tradicinės partijos atstovams pakenkti galėjo ir pernelyg agresyvūs jų pačių veiksmai. Nepartinių kandidatų laimėjimą ekspertai aiškina gana paprastai – Seimo rinkimuose tokius protesto balsus dažnai susirenka nauja partija.

Pergalę lemia žinomumas savivaldybėje ar partijų lyderiai?

 Savivaldybių tarybų rinkimuose žmonės mažesniuose miestuose balsuoja už gerai pažįstamus veidus, tačiau didmiesčiuose didelę įtaką turi partijų lyderiai ir jų agitacija. Taip portalui LRT.lt teigia politologė Ainė Ramonaitė ir sociologas Vladas Gaidys.
Aktualijos 2015-02-27
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų