baltymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „baltymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „baltymas“.

Virdami kiaušinius pasinaudokite šiais patarimais: išeis daug skanesni

Minkštai virti kiaušiniai yra tikra klasika, tačiau išgauti juos tobulai su skystu triniu ir kietesniu baltymu yra labai sunku. Išbandykite puikią šefo gudrybę, kuri dėka šalto vandens jums leis mėgautis skaniausiais virtais kiaušiniais. Kiaušiniai yra geriausias pusryčių maistas – juose gausu baltymų, todėl galima ne tik puikiai pasisotini, tačiau toks patiekalas niekada neatsibos, nes juos galima pagaminti įvairiausiais būdais.
2022-03-28

Mokslininkai džiaugiasi siaubingu atradimu: sukurtas mirtinas, užkrečiamas žmogaus smegenų baltymas

Taip prasideda siaubo filmai. Prionai yra bauginantys baltymai, sukeliantys nemažai žalojančių, užkrečiamų smegenų ligų. Pirmą kartą mokslininkai susintetino dirbtinį žmogaus prioną laboratorijoje. Bet užuot pradėjęs zombių pandemiją, šio tyrimo produktas iš tiesų gali padėti kurti vaistus nuo prioninių ligų. „Šis pasiekimas yra itin svarbus,“ - sako neurologas Jiri G. Safar iš Case Western Reserve medicinos mokyklos. „Lig šiol apie prionus smegenyse žinojome nedaug.
2018-06-10

Diagnozuota liga apvertė lietuvės gyvenimą: ėmėsi radikalių pokyčių

Kristina Pozingytė – tinklaraštininkė, knygos „Gyvenimas be gliuteno“ autorė. Ji Lietuvoje bene pirmoji pradėjo garsiai ir plačiai kalbėti apie tai, kas yra gliutenas ir kaip gyventi sužinojus, kad blogos savijautos priežastis yra būtent šio baltymo netoleravimas. „Po šešerius metus trūkusių virškinimo sutrikimų, buvo didžiulis palengvėjimas, kai profesorius atrado gliuteno netoleravimą“, - tv3.lt prakalbo Kristina.
2017-11-22

Išmokite išsivirti išvirkščią kiaušinį!

Jei atsibodo valgyti įprastus virtus kiaušinius, kuriuos įkandę jaučiame baltymo skonį, o vėliau paragaujame ir trynio – išmėginkite atvirkščius kiaušinius. Japonų virtuvės šefas pademonstravo būdą, kaip trynį su baltymu sukeisti vietomis. Na, padirbėti reikės daugiau nei įprastai, tačiau rezultatas tikrai unikalus. Jums reikės lipnios juostos, nenešiojamų pėdkelnių ar kojinės, puodo, verdančio vandens o vėliau ir šalto vandens su ledukais.
2015-02-14

Kaip kiaušinius valgo kitataučiai?

Kodėl sudaužius įprastą velykinį margutį neparagavus išskirtinių patiekalų iš kiaušinių pagal kitų šalių tradicijas? Suomija. Dėl klimato suomiams kalorijų skaičiavimo poreikis nėra toks didelis kaip kitoms tautoms, todėl jie gaminasi kiaušinių sviestą – kietai virtus kiaušinius, šakute sutrintus su paprastu sviestu ir paprasčiausiai pagardintus druska. Kiaušinių turi būti maždaug triskart daugiau nei sviesto. Kiaušinių sviestas tepamas ant paskrudintos duonelės. Graikija.
2013-04-07

Ilgiausias pasaulyje žodis – 190 tūkstančių raidžių

Tikrai taip – perskaitėte teisingai, tai beveik 190 tūkstančių, arba, tiksliau, 189 819, raidžių. Šiam žodžiui perskaityti reikia maždaug trijų su puse valandos ir žemiau galima pažiūrėti vaizdo klipą, kur tai atliekama. Titinas – tai baltymas, kurio visas cheminis pavadinimas ir yra tokio ilgio. Kaip tai atrodo užrašyta, galime pažiūrėti.
2012-11-22

Skystas baltymas meta iššūkį vandens svarbai

Vanduo, visur vanduo – bet mažiausiai vienas baltymas gali veikti ir be šio šlapio dalyko. Baltymus galima priversti normaliai funkcionuoti ir nesant vandens, taip apverčiant ilgai gyvavusią biologinę dogmą.
2012-08-18

Žmoginės kilmės želatina

Kinų mokslininkai sukūrė technologiją, leidžiančią gaminti želatiną iš žmogaus DNR, ir metodas sulaukė pramonininkų dėmesio. Pekino chemijos technologijų universiteto specialistų teigimu, „žmoginės kilmės želatina galėtų tapti pakaitalu 300 000 tonų gyvulinės kilmės želatinos, kasmet pagaminamos desertams, zefyrams, saldainiams ir nesuskaičiuojamam kiekiui kitų produktų". Nors tokiai želatinai importuoti ir pardavinėti būtų taikomi apribojimai dėl griežtesnės patikros, mokslininkai tikina, k...
2011-09-08

Žmogaus akis gali veikti kaip kompasas?

Mokslininkai nustatė, kad žmogaus tinklainėje esantį šviesai jautrų baltymą perkėlus į vaisinę muselę, šis įgauna gebėjimą aptikti magnetinius laukus. Tyrėjai teigia: šie rezultatai leidžia manyti, kad žmogaus baltymas gali veikti kaip magnetinio lauko jutiklis, tačiau nežinoma, ar žmonės tuo naudojasi, ar ne, rašo LiveScience.com. „Tai kelia klausimą: galbūt turėtume galvoti apie šeštąjį pojūtį. Manoma, kad tai labai svarbu migruojantiems paukščiams.
2011-06-22
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų