enron

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „enron“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „enron“.

Ar žinote, kokia jūsų žmogiškojo kapitalo vertė?

Ar esate kada nors bandę apskaičiuoti savo žmogiškąjį kapitalą – kiek pinigų, tikėtina, uždirbsite per likusį savo gyvenimą? Tai žinant galima kryptingiau planuoti, kaip žmogiškąjį kapitalą paversti finansiniu, ir kaip pastarąjį tinkamai investuoti, kad būtumėte pakankamai apsirūpinę tada, kai žmogiškasis kapitalas bus beveik išsemtas. Finansinį asmens portfelį sudaro jo finansinis kapitalas ir žmogiškasis kapitalas. Pastarojo vertė nustatoma apskaičiuojant visų būsimų pajamų dabartinę vertę.
2015-11-23

Kodėl į įmonių valdybas Lietuvoje bijoma įsileisti nepriklausomus narius?

 Ūkio ministerijoje derinama nauja kandidatų į valstybės ir savivaldybės įmonių valdybas parinkimo tvarka, pagal kurią bent trečdalį narių didžiųjų valstybės įmonių valdybose privalėtų sudaryti nepriklausomi atstovai. Taip siekiama užtikrinti skaidrią šių įmonių veiklą, užkirsti kelią interesų konfliktams ar galimam vadovų piktnaudžiavimui. Nepriklausomų valdybos narių dalyvavimas ne tik valstybės, bet ir privataus verslo įmonių valdyme – plačiai paplitęs reiškinys užsienio šalyse.
2015-03-30

Didžiausi verslo keikūnai

Posakis „garsiai užtrenkti durimis“ vadovams gali kainuoti reputaciją. Tačiau gali atnešti ir populiarumą. CNBC skelbia garsiausių verslo ir finansų pasaulio nepraustaburnių sąrašą. Buvusi kompanijos „Yahoo“ vadovė C. Bartz 2009 metais staiga tapo dar žinomesnė, kai paaiškėjo vienas iš jos grasinimų darbuotojams.
2013-06-11

Dirbtinis intelektas aptinka bankininkų suktybes

Nesąžininga veikla bankuose – ir vėl dėmesio centre. Tačiau dirbtiniu intelektu (DI) paremtos sistemos gali padėti atpažinti netinkamą elgesį. Praėjusią savaitę dar vienas Jungtinės Karalystės bankininkystės vadovas buvo priverstas nesmagiai jaustis prieš televizijos kameras, kai jį tardė susierzinę parlamentarai, kaltindami korumpuota veikla organizacijoje.
2012-07-25

Kas septintame darbiniame el. laiške – paskalos

Ištyrus šimtus tūkstančių elektroninių laiškų, kuriuos išsiuntė bankrutavusios amerikiečių energetikos kompanijos „Enron“ darbuotojai, paaiškėjo, kad įprastas darbuotojas per dieną jų parašydavo 112. Tačiau skaitmeninių žinučių turintį išanalizavę tyrėjai nustatė, kad beveik 15 proc. jų buvo rašoma apie kitus žmones, praneša telegraph.co.uk. JAV Džordžijos instituto technologijų ekspertai teigia, kad panašus liežuvavimo el.
2012-06-07

Septyni itin nesėkmingų vadovų įpročiai

Sydnei Finkelsteinas prieš aštuonerius metus išleido knygą „Kodėl žlunga gudrūs vadovai“ (angl., „Why Smart Executives Fail“). Joje aprašė kodėl visišką fiasko patyrė per 50 garsių bendrovių, kaip „Enron“, „Tyco“, „WorldCom“. Paaiškėjo, kad šių bendrovių aukščiausio lygio vadovus vienijo septyni įpročiai, kuriuos S. Finkelsteinas vadina „Septyniais itin nesėkmingų vadovų įpročiais“ (angl.
2012-01-15

A. Matulevičius: Krizės pamokos ir galimi sprendimai (1)

Dažnai buvusi sovietinė sistema tapatinama su socializmu. Toks požiūris yra nekorektiškas ir klaidingas. Tai buvo tik pavadinimai ir lozungai, tačiau nieko bendro su socializmo arba socialdemokratine idėja nebuvo. Socialistinės santvarkos elementų yra daugelyje išsivysčiusių pasaulio valstybių, ryškiausiai tai pasireiškia Skandinavijos šalyse. Mūsuose nutylima, kad šiose šalyse greta privačios nuosavybės taip pat teisėtai egzistuoja ir užima deramą vietą ekonomikoje valstybinė nuosavybė.

Įveikti krizę ar mokytis gyventi krizės sąlygomis?

Dvidešimties didžiausių pasaulio valstybių vadovai suvažiavę į Londoną aptarė dabartinę pasaulio būseną, pasaulio ekonomikos raidos tendenciją ir sutarė dėl būdų įveikti krizę. Netikėtų receptų nebuvo pasiūlyta. Kadangi tos šalys –  apie 80 procentų pasaulio ekonomikos, tai susitarimai, juolab konkrečios ekonomikos gaivinimo priemonės yra globaliniai antikriziniai instrumentai, kurių poveikį pajus visi regionai.

Pasaulinio bankroto baronai

Didžiausia per šimtmetį pasaulinė ekonomikos krizė nėra natūralus reiškinys, o konkrečių žmonių sukonstruota katastrofa. Kas dėl to kaltas, ėmėsi nagrinėti britų dienraštis, sudaręs 25 asmenų, atsakingų už tokią įvykių eigą, sąrašą. Pirmas sąraše - JAV federalinių rezervų pirmininkas Alanas Greenspanas. Šias pareigas prisiekęs laisvosios rinkos šalininkas ėjo nuo 1987 iki 2006 metų. Jis buvo tikra žvaigždė, vadintas orakulu ir maestro, o dabar labiausiai kaltinamas dėl krizės.
2009-01-27

Krizė ir anoreksija

Pastaruoju metu visi tapome ekonomistais, vieni diletantiškais, kiti – geriau išmanančiais pasaulio ar savųjų namų situaciją. Net tarptautiniuose kultūros žmonių susitikimuose dažniausiai skambantis žodis yra „krizė“. Tik globaliau mąstantieji jį išverčia į (pasi)tikėjimo bankais krize, tuoj prisimindami keleto metų senumo „Enron“ precedentą, kuomet taip pat buvo beatodairiškai tikima. Vietos kultūrininkai krizę jau ima keisti į raidžių junginį PVM.
2008-11-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų