laukiantis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laukiantis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laukiantis“.

Mergaitė ar berniukas? 38 būdai paspėlioti

Ir nors medikai šių spėlionių tikslumą apibūdina santykiu 50x50, vis dėlto kartais ima ir pasitvirtina ta mamų patirties išmintis. Juk jau ne vieną tūkstantmetį moterys mėgino atspėti, kokie nėštumo metu išryškėję požymiai gali parodyti būsimo kūdikio lytį.
2014-03-10

Antrasis gimdymas: būkite pasirengusi

Ar antras gimdymas yra pirmojo pakartojimas, ar unikalus procesas, kuriam ir vėl reikia ruoštis iš naujo? Ką naujo gali apie save sužinoti moteris, kuri kartą jau yra gimdžiusi ir dabar laukiasi antrojo? Kas jos laukia gimdykloje? Patyrusiųjų patarimai  Dauguma moterų antrajam gimdymui ruošiasi ne taip atsakingai, kaip pirmajam – juk viskas, atrodo, jau žinoma ir pažįstama.
2013-05-29

Kaip rūpintis savo sveikata planuojant pastoti?

Daktaras Lorey H. Pollack, akušerijos ir ginekologijos centro Niujorke direktorius, stebisi, jog tik labai maža dalis jo pacienčių rūpinasi savo sveikata prieš nėštumą. Dažniausiai atėjusios nėščiosios gydytojui sako: „Tiesa, aš sergu diabetu. Mano aukštas kraujospūdis“. Neretai tokios pacientės nustemba, kai sužino, kokias tai gali turėti pasekmes nėštumo metu. Dėl šio nežinojimo neretai kaltinami medikai ir žiniasklaida, kurie menkai informuoja apie rūpinimąsi savo sveikata prieš pastodamos.
2013-03-05

10 mitų apie nėštumą

Daktaras Robert H.Shmerling, terapeutas ir Harvardo medicinos mokyklos narys, sako, jog atėjo laikas kai kuriuos sugalvotus draudimus būsimoms mamytėms paneigti. Gydytojo nuomone, nereikėtų tikėti šiais įspėjimais nėštumo metu: 1. Jei rytais itin pykina, gims mergaitė; 2. Kūdikio lytį galima nustatyti pagal lytinio akto pozą arba vaisiaus poziciją gimdoje; 3. Negalima liesti kačių.
2013-03-04

Gestacinis (nėščiųjų diabetas) – ką reikėtų žinoti?

Gestacinis cukrinis diabetas – tai angliavandenių apykaitos sutrikimas nėštumo metu, kuris padidina nėštumo komplikacijų riziką. Gestacinis diabetas Europoje diagnozuojamas 1–4 proc. visų nėščių moterų. Lietuvoje – apytikriai 1,5 proc. Paprastai jis pasireiškia po 24-tos nėštumo savaitės. Ką reikėtų žinoti, jei išgirdote diagnozę – gestacinis diabetas? Į klausimus atsako Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė.
2013-01-31

Seksas po gimdymo

Ką gi, viskas praeity – gimdymo baimė, nuogąstavimai. Jūs grįžote namo su pačiu nuostabiausiu kūdikiu ir pagaliau ima nusistovėti tam tikras gyvenimo ritmas. Naujai iškepti mama ir tėtis prisitaiko prie sauskelnių ir čiulptukų bei naujo dienos (ir nakties!) režimo. Išrašant iš gimdymo namų gydytojas paprastai įspėja: lytinis gyvenimas – ne anksčiau kaip po mėnesio.
2012-10-18

Laukiatės antrojo vaikelio: kaip paruošti vyresnėlį?

Kūdikio gimimas – džiugus įvykis. Tačiau neretai antrą kartą mamomis tapsiančias nėščiąsias kankina nelinksmos mintys: kaip reaguos vyresnėlis, kai mama atsiguls į ligoninę? Ar nesijaus pamirštas? Ką daryti, kad pirmasis jų susitikimas praeitų kuo sklandžiau? Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai, kurie nelankė mamos gimdymo namuose, vėliau dažniau būna priešiškai nusiteikę mamos ir mažojo šeimos nario atžvilgiu.
2012-10-04

Ar galima valgyti grybus nėščiosioms?

Žinoma, pasaulyje yra nemažai žmonių, kurie grybų nemėgsta ir jų nevalgo. Vis dėl to, ką daryti, jei labai mėgstate grybukus ir esate nėščia? Ar reikia atsisakyti mėgiamo maisto? Jei ne, tai kokius grybus galima valgyti esant nėščiai? Reikia pastebėti, kad dauguma gydytojų ir dietologų, dėl visa ko, apskritai rekomenduoja nėščiosioms nevalgyti grybų, kaip sunkaus ir sunkiai virškinamo maisto, kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją.
2012-09-21

40 nėštumo savaitė: „Finišas!“

Nėštukės savijauta: Pagaliau pasiekėte ribą, tai ko mažylis dar laukia?! Tik nedidelis procentas kūdikių gimsta nustatytu laiku, todėl neišsigąskite, jeigu atėjus paskutiniajai nėštumo savaitei gimdymas neprasidėjo. Ypač tai būdinga pirmagimiams. Per šiuos devynis mėnesius jūsų organizme įvyko stulbinantys pasikeitimai: gimda padidėjo apie tūkstantį kartų ir tapo jaukiu prieglobsčiu pačiam brangiausiam žmogučiui; krūtys, atrodo, pasiruošusios išmaitinti visą futbolo komandą.
2012-08-30

39 nėštumo savaitė: „ Gimdau ar negimdau?...“

Nėštukės savijauta: Jeigu tik būtų tokia piliulė, kurią prarijus staiga rastum visus dominančius atsakymus! Mes apie tą patį - gimdymo laukimą. Prasidėjo ar dar ne? Štai kur klausimas. Ilgėjantys Braxtono – Hickso sąrėmiai kiekvieną kartą ne juokais išgąsdina ir sukelia paniką. Į tualetą vaikštote (tiksliau – lakstote) dar dažniau nei anksčiau. Per kiekvieną apsilankymą pas gydytoją tikriausiai girdite, kad gimdos kaklelis minkštėja, trumpėja – ruošiasi gimdymui.
2012-08-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų