miego trukmė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego trukmė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego trukmė“.

Miegate mažiau nei 6 valandas per naktį? Rizikuojate susirgti diabetu

Atliktas tyrimas parodė, kad mažiau nei šešios valandos miego kiekvieną naktį yra susiję su 16 proc. didesne rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Ši tikimybė išliko didesnė net ir tada, kai žmonės sveikai maitinosi, o tai rodo, kad gera mityba negali kompensuoti miego trūkumo. Švedijos mokslininkai, stebėję beveik 250 tūkst.
2024-03-16

Pasakė, kiek valandų būtina miegoti naktį: kitaip laukia liūdnos pasekmės

Miego kiekis, kurio reikia kiekvieną naktį, keičiasi kintant gyvenimo aplinkybėms ir augant. Todėl jūsų amžius gali padėti išsiaiškinti, kokiu laiku turėtumėte eiti miegoti, kad dieną jaustumėtės žvalūs ir galėtumėte tinkamai funkcionuoti.   Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation) teigia, kad dauguma suaugusiųjų turėtų siekti miegoti septynias-devynias valandas arba vidutiniškai aštuonias valandas.
2023-10-06

Neišsimiegojęs piktas kaip širšė

„Sakoma, kad žmogus turi miegoti 8 valandas per parą, tačiau tiek laiko negaliu miegoti. Ar nenukentės mano sveikata, jei miegosiu 6 val. per parą?“ – klausia Justina R. iš Rokiškio. Atsako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Liucija Urbonienė. Šiuolaikinis gyvenimo tempas daugelį žmonių verčia skubėti, todėl vis mažiau laiko jie skiria poilsiui ir miegui.
2015-01-21

Kurie gyvūnai miega trumpiausiai?

Žinių radijas Vienas paslaptingiausių gyvūnijos pasaulio reiškinių yra miegas. Visi gyvūnai privalo dalį savo laiko skirti miegui, tačiau miegojimo trukmė ir strategijos gali labai skirtis. Žmogus pramiega apie trečdalį savo gyvenimo. Lokiai užmiega visai žiemai. Liūtai ir smiltpelės snaudžia po trylika valandų per parą. Tigrai ir voverės miega po penkiolika valandų. O štai drambliams pavyksta užmigti tik keturioms valandoms. Dar trumpiau miega žirafos – vos pusantros valandos per naktį.
2014-07-30

Kaip geriau išsimiegoti?

Kada paskutinį kartą gerai išsimiegojote? Jei atsakymas yra „praeitą naktį“, nebeskaitykite toliau, negaiškite laiko. Jei atsakymas yra „prieš keletą savaičių“, tada šis tekstas Jums. Jei atsakymas yra „neatsimenu“, liaukitės skaitęs šį tekstą ir iškart važiuokite pas gydytoją.
2012-03-15

Miego mokslas

Avių skaičiavimas nebėra populiariausias metodas užmigti. Apklausos rodo, kad itin daug britų kliaujasi gamtos garsų magiška migdymo galia arba skaito knygą. Tyrėjai atskleidė, kad vidutiniškai žmogus praleidžia 37 min., bandydamas užmigti. Tačiau daugelis stengiasi šį laiką kuo labiau sutrumpinti ir po dienos darbų į miego karalystę nukeliauti kuo greičiau. Labiausiai paplitusi priemonė, pasirodo, yra gamtos garsų klausymasis. Britanijoje jie užmigti padeda net 20 proc.
2011-08-05

Daugiau miegodami vaikai gali išvengti nutukimo

Naujausio tyrimo duomenimis, vaikai, kurie nuolat neišsimiega yra linkę į viršsvorį, o miegaliai paprastai turi mažesnį kūno masės indeksą. Taip pat sumažėja tikimybė, jog daugiau miegantys vaikai ateityje turės problemų dėl viršsvorio. Tyrėjai nustatė, kad tinkamas miego režimas sumažina riebalinį kūno sluoksnį nesumažindamas raumenų masės.
2011-06-21

Miego trūkumo faktorius: nauji tyrimai

JAV atlikti miego trukmės poveikio žmogaus sveikatai tyrimai patvirtino, kad miego trūkumo negali kompensuoti ilgesnis miegojimas savaitgaliais. Pensilvanijos universiteto (JAV) ligoninės Miego ir chronobiologijos laboratorijos vadovo Davido Dingeso vadovaujama tyrėjų grupė atliko dvi savaites trukusius laboratorinius tyrimus su savanoriais, siekdama išsiaiškinti, kaip juos veikia nuolatinis miego trūkumas, pranešė „The New York Times". Dar prieš 15 metų buvo manoma, kad jei žmogus miega ben...
2011-04-19

Kiek galime ištverti be miego?

1963 metų gruodžio 28 dieną Randy Gardneris iš San Diego Kalifornijoje 6 val. ryto atsikėlė visiškai budrus ir degdamas nekantrumu. Kitą kartą miegoti jis nuėjo tik 1964 metų sausio 8 dieną, 11 parų išbuvęs be miego, rašo portalas „NewScientist.com“. 17-mečio moksleivio R. Gardnerio ištvertos 264 valandos iki šiol yra ilgiausias moksliškai patvirtintas periodas, išbūtas be miego. Paauglys taip pat pagerino ligtolinį 260 valandų rekordą.
2010-04-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų