sveika gyvensena

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sveika gyvensena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sveika gyvensena“.

Šia klastinga liga užsikrėsti galima vos išėjus iš namų: laiku pastebėkite šiuos ženklus

Erkės Lietuvoje platina ne vieną susirgimą. Bet jei nuo viruso – erkinio encefalito – dar galima pasiskiepyti, tai nuo bakterinės infekcijos – Laimo ligos – ne. Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja Daiva Radzišauskienė pasakoja daugiau, kokiais simptomais ši liga pasireiškia. Laimo liga yra erkių platinama bakterinė infekcija: ja susergama, kai į žmogaus kraują patenka borelijos – bakterijos, sukeliančios šį susirgimą.
2024-05-20

Ilga gyvenimo trukmė – ne tik genai: mokslininkai nustatė, kaip prailginti gyvenimą 5 metais

Gerai žinoma, kad kai kurie žmonės turi genetinį polinkį gyventi trumpiau. Taip pat gerai žinoma, kad gyvenimo būdo veiksniai, ypač rūkymas, alkoholio vartojimas, mityba ir fizinis aktyvumas, gali turėti įtakos ilgaamžiškumui. Tačiau iki šiol nebuvo tirta, kokiu mastu sveika gyvensena gali atsverti genetiką. Sveikas gyvenimo būdas gali daugiau nei 60 proc. atsverti genetikos poveikį ir pailginti gyvenimą dar penkeriais metais, teigiama pirmajame tokio pobūdžio tyrime.
2024-05-19

Priaugtų kilogramų atsikratykite be vargo: štai, kas padės

Vasara jau visai netoli, ir jei bandote atsikratyti papildomų kilogramų ir įgauti formą, esate ne vieni. Nesvarbu, ar vykstate į paplūdimį, ar tiesiog labai norite gerai  jaustis vilkėdami vasarinius drabužius, fizinių pratimų įtraukimas į savo kasdienybę padės jums pasiekti sveikatos tikslų. Geriausia tai, kad šiuos pratimus galite atlikti bet kur, be brangių sporto klubų abonementų ar prabangios įrangos.
2024-05-16
REKLAMA
Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com) Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com)

Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos?

Neabejojame, kad kiekvienas iš mūsų svajojame apie aštrų protą iki pat gilios senatvės ir net nesusimąstome, koks didelis turtas yra turėti puikią atmintį, gebėjimą mokytis ir įsiminti naują informaciją bei džiaugtis puikia orientacija. Vis dėlto gali nutikti taip, kad vieną dieną aštriu protu džiaugtis nebegalėsime, tačiau net ir senyvame amžiuje kraujagyslinė demencija paprastai neužklumpa netikėtai – ji vystosi ilgą laiką ir protiniai gebėjimai dažniausiai silpnėja po truputį.
2024-05-15

Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Vitamino D trūkumą išduoda keli simptomai, kuriuos pajutę net nepagalvotumėte, kad jie susiję su šio vitamino trūkumu. Vitaminas D yra labai svarbus reguliuojant kalcio ir fosfatų kiekį organizme, t. y. maistinių medžiagų, reikalingų sveikiems kaulams, dantims ir raumenims išlaikyti, rašo express.co.uk. Organizmas jį gamina dėl tiesioginių saulės spindulių poveikio į odą būnant lauke. Ypač žiemos mėnesiais žmonės gali jo gauti nepakankamai.
2024-05-14

Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja 1 prekę: paaiškino, kodėl

Nors jau prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, tačiau alergiškiems gyventojams gamta ir toliau neleidžia atsikvėpti. Vaistininkai skaičiuoja, kad šių metų balandį vaistinių preparatų nuo alergijos įsigyta trečdaliu daugiau nei pernai. Ilgametės tendencijos rodo, kad alergizuojančių augalų žydėjimas tęsis ir gegužę, tad žiedadulkių alergijos kamuojamiems žmonėms patariama skirti daugiau dėmesio šios nemalonios ligos prevencijai.
2024-05-08

Šią skrandžio bakteriją nešioja pusė Rytų Europos gyventojų: gali sukelti ir vėžį

Bene dviejų trečdalių pasaulio gyventojų skrandžiuose gyvena apie save dažnai išskirtiniais simptomais nepranešanti bakterija. Prieš daugiau nei šimtą metų mokslininkų atrasta Helicobacter Pylori ne tik kolonizuoja žmogaus skrandį, bet ir yra laikoma viena pagrindinių daugelio šio organo bei dvylikapirštės žarnos susirgimų, įskaitant ir vėžinius, išsivystymo priežasčių.
2024-05-07

Ar tapti šimtamečiu šiandien lengviau? Profesorius – apie tai, kiek pačiam galima pristabdyti senėjimą

Apie ilgaamžiškumą ir sveiką senėjimą svajoja ne vienas. Pasirodo, norint nugyventi ilgą ir kokybišką gyvenimą prie to nemažai gali prisidėti pats žmogus. Pakeitęs kasdienius įpročius ir puoselėdamas ne tik kūno, bet ir proto mankštą, duodamas gero maisto ne tik pilvui, bet ir sielai kiekvienas gali pailginti sveikus gyvenimo metus.  Tai – antroji interviu dalis.

Tai būtina žinoti kiekvienam: profesorius Skurvydas įvardijo, kas pridės papildomų gyvenimo metų

Kaip senti lėčiau ir kuo ilgiau išlikti gyvybingam? Šis klausimas ne tik rūpi daugeliui žmonių, bet yra ir intensyvių mokslinių tyrinėjimų objektas. Profesorius Albertas Skurvydas išskiria 9 pagrindinius mokslo pagrindžiamus veiksnius, kurie ilgina žmogaus gyvenimą ir gerina jo kokybę. Bet tai gali likti tik tuščia teorija, jeigu jų praktiškai nerealizuosime savo gyvenime.

Kamuoja energijos trūkumas? Štai, kas jums padės

Dietologai ir medicinos ekspertai teigia, kad pakeitus vartojamus maisto produktus ir gėrimus, galite pakelti savo energijos lygį ir atsikratyti nuovargio – štai, ką reikia daryti, kad jaustumėtės energingesni. Remiantis mitybos ir fizinės būklės stebėjimo programėlės „MyFitnessPal“ apklausos duomenimis, žemas energijos lygis yra viena iš pagrindinių moterų sveikatos problemų.
2024-04-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų