• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vertinant šių dienų valdančiųjų veiklą reikia rasti atsakymą į vieną klausimą:
- ar gali esančios koalicijos keturiems penktadaliams pagelbėti vienas papildomas penktadalis?

REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad valdantieji ketina tik aritmetiškai spręsti savo veiklos bėdas ir stengiasi užsitikrinti  balsavimų kiekybės, bet ne kokybės persvarą. Ką gali pakeisti Naujosios sąjungos prisijungimas prie koalicijos? Švietimo problemų sprendimą? Ne, nes to neįstengia išspręsti dabartinis ministrų kabinetas. Infliacijos kilimo problemas? Ne, nes keičiami ne tie ministrai. Susidaro įspūdis, kad Naujosios sąjungos įsiliejimas į mažumos koaliciją, ją paverčia tik „branduoline“ koalicija, kuri bus skirta tik priimti ir patenkinti Vyriausybės susitarimus dėl nacionalinio investuotojo formavimo. Visos kalbos apie įsipareigojimus naujai mažumai, pagaliau ginčai dėl postų yra antraeilis dalykas; skubus pritarimas nesėkmingoms Vyriausybės deryboms su „NDX energija“ – štai koks pagrindinis šios koalicijos tikslas.

REKLAMA

Keista viena, kad Naujoji sąjunga – frakcija, kuri dar visai neseniai buvusi nustumta į opozicijos gretas, savo autoritetu garantuoja Lietuvos žmonėms, jog nauja atominė elektrinė bus pastatyta. Tačiau juk tai nėra lygiaverčiai dalykai. Naujoji sąjunga nėra nei tokia svarbi, nei reikšminga kaip nauja atominė elektrinė. Todėl kalbos apie tokias garantijas tėra politinis triukas.

REKLAMA
REKLAMA

Neįtikinamai skamba ir kitų mažumos koalicijos dalyvių postringavimai apie norą pagerinti susitarimų kokybę, nes jiems jau pritarė Vyriausybėje, kurioje “už” balsavo visų koalicijos partnerių ministrai.

Ko trūksta susitarimuose dėl nacionalinio investuotojo? Trūksta tikrumo, kad nacionalinis investuotojas sieks nacionalinių tikslų, o ne trumpalaikio pelno garantijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalia jau patvirtinto nacionalinio investuotojo tikslų, reikia aiškių saugiklių – tai galėtų būti nuostatos dėl dividendų išmokų ribojimo. Pavyzdžiui, pirmuosius penkerius metus dividendai galėtų būti kaupiami specialiame fonde, kuris tas lėšas investuotų į valstybės vertybinius popierius, kad jie neprarastų savo vertės. Tai logiška pataisa, nes tokiu būdu mes tik sustipriname įsitikinimą, kad Nacionalinis investuotojas yra ilgalaikės veiklos, o ne trumpalaikės naudos subjektas. Negalime beatodairiškai skubėti ir čia jau reikia ir Prezidento dėmesio.

REKLAMA

Praėjusios savaitės atspindžiai

Norėčiau trumpai apžvelgti praėjusią savaitę vykusias diskusijas ir balsavimus Seime.
Pirmiausia dėl to, kad Seimas nepritarė visoms įstatymų pataisoms, draudžiančioms nuolatinį rinkėjų papirkinėjimą dovanomis ir paslaugomis. Apgailestaujame, kad valdančiajai koalicijai pritrūko drąsos pritarti mūsų pasiūlymams. Tai ir suprantama, kadangi valdančioji dauguma nenori prarasti valstybės finansinių galimybių padidinti savo matomumą rinkėjų akyse.

REKLAMA

Noriu tik priminti, kad, kaip teigiama atsakyme į Liberalų sąjūdžio paklausimą, Vyriausybė Kalėdiniu laikotarpiu išleido 250 000 litų savo pačios veiklos reklamai, kurios beprasmius pavyzdžius matėme spaudoje.

Antra, praeitą savaitę Seimas nepritarė internetinio balsavimo teisei Lietuvoje. Tai modernios šalies pralaimėjimas prieš nusistovėjusias praeities tradicijas. Šiuo veiksmu Seimas atsuko nugarą tiems, kas siekia galimybės išsakyti savo nuomonę šiuolaikinių technologijų pagalba. Matome, kaip praeities valdžia kovoja su ateitimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar praėjusių metų lapkritį, Liberalų sąjūdžio siūlymu, Seimas įpareigojo Vyriausybę parengti vidutinės trukmės laikotarpio infliacijos valdymo strategiją. Atsargiai vertindami Vyriausybės pasirengimą ryžtingiems žingsniams jau kitą savaitę siūlysime Seime svarstyti šią problemą. Infliacijos augimas skurdina žmones ir menkina makroekonominį stabilumą Lietuvoje.

REKLAMA

Pagaliau pastarųjų dienų informacija apie kai kurių Vilniaus miesto Tarybos narių bandymus sudaryti sutartis dėl konsultavimo paslaugų dėl Vilniaus stadiono statybos. Tai yra nepriimtina ir netoleruotina. Esu įsitikinęs, kad Liberalų sąjūdžio frakcija Vilniaus miesto Taryboje ne tik kad neparems tokių sprendimų, bet ir apskritai principingai įvertins padėtį Vilniaus miesto Taryboje pačiu artimiausiu metu.

Paruošta pagal P. Auštrevičiaus 2008 m. sausio 22 d. spaudos konferenciją “Naujos koalicijos Seime prioritetai”.

Petras Auštrevičius yra Seimo narys, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas, Parlamentinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų