Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Pirmadienį antrą kartą į Lietuvą atvyksta paneuropinės partijos „Libertas“ įkūrėjas Declan Ganley (Deklanas Ganlėjus).

Vilniuje jis susitiks su potencialiais „Libertas“ partneriais Lietuvoje bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų (TSPMI) institute skaitys paskaitą.

Be to, „Libertas“ vadovas su potencialiais partneriais Lietuvoje aptars partijos veiklos galimybes šalyje ir artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose. Neskelbiama, su kuo konkrečiai planuojami susitikimai.

„Per susitikimus su potencialiais partneriais, studentais bei seminaro svečiais sieksime aptarti galimus partijos veiksmus šalyje bei būsimą visuomenės indėlį, siekiant atviresnės bei labiau atsakingos ES, prie kurios valdymo galėtų prisidėti visi ES piliečiai“, - penktadienį išplatintame pranešime cituojamas D. Ganley.

Taip pat vizito Lietuvoje metu D.Ganley žiniasklaidos atstovams pristatys „Libertas“ politinės veiklos Lietuvoje artimiausius

planus bei gaires.

Lietuvoje savo kandidatus į EP ketinančios kelti paneuropinės partijos „Libertas“ lyderis D. Ganley Vilniuje lankėsi kovo pradžioje.

Tuomet žurnalistų klausiamas jis neatsakė, kas Lietuvoje galėtų atstovauti šiam judėjimui. Tačiau D. Ganley tada buvo susitikęs su Tautos prisikėlimo partijos lyderiu, Seimo pirmininku Arūnu Valinsku.

Tautos prisikėlimo partijos prezidiumas kitą savaitę gali spręsti, ar sudaryti bendrą kandidatų sąrašą į EP su „Libertas“.

Anksčiau skelbta, kad „Libertas“ ketina per rinkimus į EP kelti savo kandidatus visose 27 Europos Sąjungos (ES) šalyse. Partija nurodo sieksianti didesnės demokratijos, atskaitomybės ir skaidrumo ES.

EP rinkimai vyks birželio 7 d.

Parašyk komentarą


  Lietuva

  BMW trenkėsi į medį (Nuotr. Policijos)
  Vilniaus rajone nuo kelio nuvažiavęs automobilis trenkėsi į medį 2015.04.01 11:25 Antradienį, 22.06 val., Vilniaus rajone, Buivydiškių kaime, V. D., gimęs 1995 m., vairuodamas automobilį BMW320, kelio vingyje į dešinę nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelyje auganti medį. Eismo įvykio metu nukentėjo kartu važiavęs keleivis ...
   R. Požela (Fotodiena.lt/R. Riabovo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Pasienio vadas Renatas Požėla: nusikaltėlių pasaulis yra puse žingsnio priekyje interviu 2015.04.01 11:48 Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovai domėjosi, ką apie šiandieninius saugumo iššūkius ir pasieniečių darbą mano Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla.
  Rūta Vainienė (nuotr. Organizatorių)
  Įstrigę darbo santykiuose 2015.04.01 12:07 Jei Lietuvoje yra stabilių dalykų, tai Darbo kodeksas tikrai yra vienas jų. Šis ilgas, daugiau nei 300 straipsnių jungiantis įstatymas per 13 jo galiojimo metų buvo pakeistas 52 kartus. Palyginimui, lygiai tiek pat kartų buvo keistas ir Pelno mokesčio įstatymas. Tik jis yra 5 kartus už Darbo kodeksą trumpesnis ir ...
  Būstas (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  Kokie 25-eri nepriklausomybės metai buvo šalies būsto finansavimo ir nekilnojamo turto rinkai? 2015.04.01 11:48  Būsto finansavimo rinkos ekspertų vertinimu, per daugiau nei du Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečius būsto finansavimo rinka pasiekė tvaraus ir nuoseklaus augimo laikotarpį. Gyventojai skolinasi vidutiniškai 21-erių metų laikotarpiui ir paskolos įmokoms skiria ne daugiau 30 proc. savo pajamų. Pernai metais būsto ...
  Feliksas Miliutis (nuotr. asm. archyvo)
  Kuro pirkimai – jau ir VPT akiratyje 2015.04.01 11:33  Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) prieš kelias savaites patvirtino taisykles, kuriomis vadovaudamasi tikrins energetikos sektoriuje veikiančių įmonių atliekamus kuro pirkimus. Iki šiol VPT neturėjo teisės taikyti jokių atsakomybės priemonių pažeidimą įvykdžiusiai įmonei. Tik šių metų pradžioje įsigaliojo Energetikos ...
  Rimantė Šalaševičiūtė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Patvirtinta nauja vaikų sveikatos tikrinimo tvarka 2015.04.01 11:21 Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė įsakymu patvirtino naują vaikų sveikatos tikrinimo tvarką. Atsižvelgiant į tarptautinių ir šalies specialistų rekomendacijas, nustatyti privalomų profilaktinių vaikų sveikatos bei ankstyvojo amžiaus vaikų (iki 4 metų) psichomotorinės raidos tikrinimo reikalavimai.
  KGB (nuotr. SCANPIX)
  Rimtautas Černiauskas: įsilaužti į svetainę apie KGB pakanka vidutinių gebėjimų 2015.04.01 11:06 Įsilaužti į KGB veiklą viešinančią interneto svetainę šią savaitę galėjo vidutinio gabumo programišiai, sako šiemet veiklą pradėjusio Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas. Interviu BNS jis teigė, kad tokias atakas paprastai vykdo organizuotos grupės, kurių nariai yra aiškiai pasiskirstę ...
  Saulius Skvernelis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Saulius Skvernelis: daugėja tyrimų dėl žmonių, parduodamų nusikaltimams vykdyti 2015.04.01 10:50 Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Lietuvoje pradedama vis daugiau tyrimų dėl žmonių, kurie parduodami nusikaltimams vykdyti. Tokių tyrimų skaičius viršija fiksuojamus prekybos žmonėmis seksualiniam išnaudojimui atvejus.   VRM, bendradarbiaudama su atsakingomis institucijomis, įstaigomis ir organizacijomis, ...
  Remigijus Šimašius (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Remigijus Šimašius: nemanau, kad suklaidinau rinkėjus (1) 2015.04.01 10:18  „Didesnė koalicija yra ir didesnė atrama. Reikės priimti sudėtingus sprendimus, reikės daugumos. Ir ta dauguma turi išlikti per visas audras. Net jeigu kažkas pavargs ar palūš, man svarbu, kad koalicija būtų tvirta nuo pat pradžios“, – teigia išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, suklijavęs plačią koaliciją ...
  Saulius Skvernelis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Saulius Skvernelis: argumentas, kad baudos balų sistema paskatins korupciją – niekinis 2015.04.01 09:54  Visuomenę reikia įtikinti balų sistemos poveikiu užkardant kelių eismo taisyklių pažeidimus, o oponentų argumentai, esą tokios sistemos grąžinimas paskatins korupciją, yra niekinis, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. „Reikia padirbėti su žmonių nuomone, pateikti svarius argumentus, kodėl šita sistema ...
  Kyšis (nuotr. policijos) (nuotr. Balsas.lt)
  Neblaivus vairuotojas pareigūnams siūlė 2 tūkstančių eurų kyšį 2015.04.01 09:52 Pirmadienį, 2 val. 40 min. Jonavoje, J. Basanavičiaus gatvėje, 51-erių metų vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už tai, kad vairavo neblaivus (1,29 prom. alkoholio), pareigūnams siūlė 2000 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras uždarytas į areštinę.
  Vairavimas išgėrus (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
  Druskininkuose sulaikytas neblaivus ugniagesys 2015.04.01 09:49 Antradienį, apie 0 val. 41 min. Druskininkuose, M. K. Čiurlionio g., sulaikytas nuosavas automobilis „Mercedes Benz C 220“, kurį vairavo ne tarnybos metu, neuniformuotas neblaivus (1,12 prom.
  Naminės degtinės fabrikėlis (nuotr. Policijos)
  Plungės rajone aptiktas naminukės fabrikėlis 2015.04.01 09:45 Antradienį, apie 23 val. 40 min. Plungės rajone, Didvyčių kaime, Pievų g., sodybos pagalbiniame pastate, rasta įranga naminei degtinei gaminti, 220 l skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą, bei 1 897 l raugo. Įvykio vietoje sulaikytas 39-erių metų vyras apklaustas.
   (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Kelmės rajone rastas vyro lavonas su kirstine žaizda galvoje 2015.04.01 09:39 Antradienį, apie 11 val. 18 min. Kelmės rajone, Gaurylių kaime, Gaurylių g., 75-erių metų vyro gyvenamojo namo lauko virtuvėje, šalia lovos, rastas 56-erių metų vyro kūnas su kirstine žaizda galvoje. Įvykio aplinkybės nustatinėjamos.
  Ginklas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Naujojoje Akmenėje, vyro bute, rastas nelegalus ginklas ir daug šovinių 2015.04.01 09:26 Antradienį, apie 9 val. 30 min. Naujojoje Akmenėje, Respublikos gatvėje, 51-erių metų vyro bute rastas ir paimtas nelegaliai laikomas pistoletas „Baikal“ ir 50 šovinių, 30 šratų, 13 tuščių gilzių bei 2 dujiniai šoviniai. Vyras apklaustas.
  Vėlinės (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  Švenčionyse mirė vežimo pervažiuotas vyras 2015.04.01 09:11 Antradienį, apie 11 val. Švenčionyse, Miško gatvėje, iš vežimo iškrito ir buvo pervažiuotas 67-erių metų vadeliotojas. Vyras dėl patirtų sužalojimų Švenčionių ligoninėje mirė.
  Vagis (Nuotr. Akistata)
  Ilgapirščiai apšvarino kauniečio automobilį 2015.04.01 09:00 Antradienį, apie 8 val. 5 min., Kaune, Vytauto gatvėje, 29-erių metų vyras, priėjęs prie automobilio „BMW 320D“, pastebėjo, jog išdaužtas galinių durelių stiklas ir iš automobilio pavogtas vairas, originali multimedijos sistema, namų raktai ir akiniai nuo saulės. Nuostolis – 15 000 eurų.
  Policija (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)
  Vilniuje rastas nužudytas vyras 2015.04.01 08:56 Antradienį, apie 23 val. 40 min. Vilniuje, A. P. Kavoliuko g., bute, rastas 34-erių metų vyro kūnas su durtine žaizda krūtinėje. Įtariamasis 40-metis vyras uždarytas į areštinę.
  Ignas Novikas (Nuotr. Policijos)
  Ieškomas dingęs Ignas Novikas 2015.04.01 08:47 Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas Igno Noviko (gimusio 1950 m.) buvimo vietai nustatyti. Sekmadienį vyras išėjo iš namų Minties g., Vilniuje, ir iki šiol negrįžo. Vyras gali nesiorientuoti aplinkoje ir būti Bukiškyje. Igno Noviko požymiai: apie 175 cm ūgio, vidutinio kūno ...
  Malūnsparnis (Nuotr. Policijos)
  Technikos inovacijų injekcija Šiaulių apskrities policijai atvers naujas galimybes (1) 2015.04.01 07:10 Baltijos šalių oro erdvėje oro policijos funkcijas vykdantys visų valstybių NATO kariai nuo pat misijos Lietuvoje pradžios geranoriškai bendradarbiauja su Šiaulių apskrities policija.

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Trečiadienis, 2015 m. balandžio 1 d.
  Alytus
  +3
  4.0 m/s
  Kaunas
  +5
  3.1 m/s
  Vilnius
  +5
  5.4 m/s
  Panevėžys
  +3
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +2
  4.9 m/s
  Šiauliai
  +3
  2.2 m/s
  Utena
  +5
  5.4 m/s

  Vilnius

  Debesuota
  +5
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų +1
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!