Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

„Akistata“ nusprendė trumpai surašyti visą šią istoriją, trukusią ištisus metus. Istorijos, kuri virto kruvinomis skerdynėmis, pradžia galima laikyti 2006-uosius. Tais metais, nebeapsikentusi konfliktų su sugyventiniu Drąsiumi Kedžiu, jo namus paliko Laima Stankūnaitė. Paliko ne viena – kartu pasiėmė metų ir 2 mėnesių dukrelę.

Į pagalbą – politikas

L. Stankūnaitė apsigyveno pas seserį Violetą Naruševičienę. Susirado darbą, įstojo į Kauno technologijos universitetą, o dukrą ėmė leisti į savaitinį darželį.

2006-ųjų rugsėjo pradžioje D. Kedys niekam nepranešęs pasiima mergaitę iš darželio ir nebeleidžia matytis su motina. Jis pasipiktinęs tuo, kad per radiją paskelbtas L. Stankūnaitės telefonas ir noras rasti turtingą rėmėją.

Po kelių dienų L. Stankūnaitė rašo pareiškimus policijai, teismams, vaiko teisių apsaugos tarnyboms, prašo nustatyti vaiko globą.

Tėvas mano, kad dukra turi augti su juo, ir motinai neleidžia su ja susitikinėti.

2006-ųjų rugsėjo pabaigoje L. Stankūnaitė pagalbos kreipiasi į politiką, verslininką Pilietinės demokratijos partijos prezidiumo narį Andrių Ūsą. Šis suranda advokatą.

2006 metų lapkritį Kauno apylinkės teismas nutaria, jog 2 metų ir 8 mėnesių mergaitei ypač reikalinga motina, ir nustato gyvenamąją vietą su ja.

Kas antrą savaitgalį L. Stankūnaitė veža mergaitę pasimatyti su tėvu į jo tėvų namus, kur D. Kedys ir  gyvena.

L. Stankūnaitę pas D. Kedį dažniausiai lydi sesuo Violeta. Atvykus į D. Kedžio namus, ji nuolat kivirčijasi.

2008-ųjų lapkritį L. Stankūnaitė išvyksta 7 dienoms į stažuotę Prahoje. Dukra lieka pas tėvą.

Pirmieji grasinimai

Tų pačių metų lapkričio 29-ąją D. Kedys paskambina  A. Ūsui ir pagrasina jam atkeršysiąs už tai, kad padėjo L. Stankūnaitei susigrąžinti dukrą.

Lakričio 30-ąją D. Kedys įteikia Panemunės policijos komisariatui pareiškimą, kad A. Ūsas lapkričio 21–23 dienomis esąs tvirkinęs jo dukrą. Jis dar apkaltina motiną – L. Stankūnaitę, esą ji už pinigus leidusi tai daryti.

Gruodžio 22-ąją D. Kedžio ieškinys atsiduria Kauno apylinkės teisme.

Gruodžio 23 dieną Kauno apylinkės teimas priima nutartį – uždrausti L. Stankūnaitei matytis su dukterimi.

Po D. Kedžio grasinimų A. Ūsas ima nešiotis savigynai išduotą pistoletą, kreipiasi į Kauno apylinkės teismą dėl šmeižto.

2009 metų sausį A. Ūsas kreipiasi į Kauno miesto apylinkės prokuratūrą, kad bylas perduotų nagrinėti Vilniaus teisėsaugos institucijoms, tačiau prokurorė Genovaitė Ročienė prašymą atmeta.

2009 metų vasario 4 dieną Kauno miesto apylinkės prokuratūra A. Ūsui įteikia pranešimą apie įtarimus tvirkinus mergaitę.

Vasario pabaigoje D. Kedys pareiškia, esą tvirkinta ne tik jo dukra, bet ir L. Stankūnaitės sesers Violetos 8 metų dukra.

D. Kedys kaltina – L. Stankūnaitę ir jos seserį už pinigus pardavinėjus dukras.

Skundžiasi visi, bet niekas negirdi

2009 metų balandžio 21 dieną Kauno miesto apylinkės prokurorė Genovaitė Ročienė bei miesto apylinkės teismas atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl L. Stankūnaitės veiksmų.

Skaityti komentarus 47 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Valstybinė mokesčių inspekcija (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
  Užsienyje dirbę ar ten turto turintys gyventojai – VMI akiratyje (1) 2015.03.30 13:57   Įsigaliojus naujai direktyvai, užsienyje dirbę ar ten turto turintys gyventojai tai privalo deklaruoti Lietuvos mokesčių inspekcijai, antraip grės baudos ar net baudžiamoji atsakomybė. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė „Žinių radijui“ papasakojo, kad labiausiai ...
  A.Šiuparis, J. Olekas, A. Paulauskas, G. Grina (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Rusija gali ryžtis „patestuoti“ vieną iš NATO šalių narių (pildoma) 2015.03.30 12:45   Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Artūro Paulausko teigimu, Lietuvos priešus ypatingai domina energetikos projektai, tačiau jie domisi ir politiniais procesais.
  Rusija (nuotr. SCANPIX)
  Lietuvos karinė žvalgyba perspėja: Rusijos užsienio politika taps dar agresyvesnė (1) 2015.03.30 16:39  Lietuvos karinė žvalgyba prognozuoja, kad Rusijoje toliau plis didžiavalstybinio šovinizmo nuotaikos, o Maskvos užsienio politika darysis vis agresyvesnė.
  Rinkimai (nuotr. Organizatorių)
  Jaunųjų socialdemokratų pirmininku išrinktas Ramūnas Burokas 2015.03.30 16:09  Kovo 28 d. vykusioje Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (toliau – LSDJS) nariai rinko naują organizacijos pirmininką ir valdybą. Antrą kadenciją iš eilės pirmininku išrinktas 29-erių metų marijampolietis Ramūnas Burokas. Dvejus metus organizacijai vadovaujantis R. Burokas pabrėžė, kad per kelerius metus ...
  VMI (nuotr. Fotodiena/Roberto Dačkaus)
  Paaiškėjo, kas laimėjo VMI vadovo konkursą 2015.03.30 15:09  Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko konkursą laimėjo šiuo metu jai laikinai vadovaujantis Dainoras Bradauskas, pranešė Finansų ministerija. Konkurse pradžioje dalyvavo 12 pretendentų, o galutiniame jo etape - 5.  49-erių ekonomistas D.Bradauskas naujas pareigas pradės eiti, kai finansų ministras ...
  Rusija (nuotr. SCANPIX)
  VSD paviešinta ataskaita atskleidė grėsmes Lietuvai (1) 2015.03.30 13:53 Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karininką šnipinėti Rusijai buvo užverbavęs buvęs Sovietų Sąjungos pulkininkas, pirmadienį pranešė Lietuvos karinė žvalgyba. Anot Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos, asmuo, kuriam, kaip įtariama, Lietuvos karininkas teikė informaciją, ...
  Vilija Blinkevičiūtė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
  Keli klausimai dėl socialinio modelio 2015.03.30 13:16  Jau ne pirmą kartą įsiplieskia diskusijos dėl ketinimų liberalizuoti darbo kodekso nuostatas. Siekis padaryti Lietuvą patrauklesnę investicijoms kaip visada konfrontuoja su norais išsaugoti darbuotojų turimas socialines garantijas. Tokie jau mes esame – norime turėti ir gerą darbą, ir solidų atlyginimą, ir tvirtas ...
  Seimas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Didžiausią įtaką politikams daro ne oficialūs lobistai, o asociacijos 2015.03.30 12:17 Labiausiai politikus veikia ne registruoti lobistai, o asociacijos, dažniausiai atstovaujančios energetikos, statybų, farmacijos ar alkoholio ir tako pramonės sričių interesams, rodo su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency international“ Lietuvos skyriaus (TILS) užsakymu atlikta apklausa.
  Klaipėdoje sulaikytas alkoholio internetu pardavėjas (Nuotr. Policijos)
  Klaipėdoje sulaikytas alkoholio internetu pardavėjas (1) 2015.03.30 12:11 Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai socialiniame tinkle  „Facebook“ pastebėjo, kad asmuo, pasivadinęs Luku Diagosu, siūlo įvairių rūšių alkoholinius gėrimus bei sakosi galįs juos pristatyti Klaipėdoje bet kuriuo paros metu. Sekmadienį, apie 21:00 val.
  Eurai (nuotr. SCANPIX)
  Vilniuje, teisės vairuoti neturintis jaunuolis, bandė papirkti pareigūnus 2015.03.30 12:06 Sekmadienį, 1 valandą Vilniuje, Upės gatvėje, 18-metis jaunuolis, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (transporto priemonės vairavimas neturint teisės ją vairuoti), Vilniaus apskr. VPK KPV Kelių patrulių rinktinės patruliams siūlė 200 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. ...
  Alkotesteris (nuotr. Gamintojo)
  Sostinėje avariją sukėlė neblaivus pareigūnas (1) 2015.03.30 12:02 Sekmadienį, 13 val. 40 min. Vilniuje, Gulbinėlių gatvėje, automobilis „Honda Accord“, kurį vairavo ne tarnybos metu neuniformuotas, neblaivus, (1,36 prom alkoholio) 36-erių metų Vilniaus apskrities VPK Vilniaus m. 5 PK VPS Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas T. K., slysdamas išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir ...
  Kulkos (nuotr. Lisverse) (nuotr. Balsas.lt)
  Vilniuje į ligoninę pristatytas komos būsenos vyras 2015.03.30 11:58 Sekmadienį, 15 val. 12 min. į Vilniaus ligoninę iš Saulės gatvės, pristatytas komoje ir dėl kraujo išsiliejimo į smegenis (rentgeno metu galvoje rastas svetimkūnis, greičiausiai kulka) paguldytas 75-erių metų vyras. Aplinkybės aiškinamos.
  Daugiabučiai (nuotr. Fotodiena.lt)
  Informacija asmenims, įrašytiems į sąrašus socialinio būsto nuomai Vilniaus miesto savivaldybėje 2015.03.30 11:55  Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas. Vadovaujantis šiuo įstatymu, asmenys ir šeimos, įrašyti į Vilniaus miesto savivaldybės socialinio būsto sąlygų pagerinimo sąrašus, kasmet privalo iki einamųjų metų gegužės 1 dienos deklaruoti turtą ...
  NATO emblema (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)
  Klaipėdoje vandalai dažais ant sienos išpaišė prieš NATO nukreiptą užrašą 2015.03.30 11:42 Sekmadienį, apie 19 val. Klaipėdoje, Taikos prospekte, iš kiemo pusės ant pastato sienos pastebėtas juodais dažais išpaišytas užrašas „JAV NATO – ŽUDIKAI“....
  Policija (nuotr. leidėjų)
  Vilkaviškio rajone rasti galimai žmogaus kaulai 2015.03.30 11:41 Sekmadienį, 18 val. 31 min. Vilkaviškio rajone, Drebulinės kaime, išartame lauke, rasti galimai žmogaus kaulai. Aplinkybės aiškinamos....
  Vogti daiktai (Nuotr. Policijos)
  Vilniuje sulaikyta grupė asmenų, įtariamų įvykdžius daug žaibiškų vagysčių 2015.03.30 11:14 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus apskr. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, po atlikto išsamaus tyrimo, surengė sėkmingą policinę operaciją, per kurią sulaikė septynis asmenis, siejamus su Vilniaus mieste veikiančia organizuoto nusikalstamumo ...
  „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Vaiva Šečkutė (nuotr. Swedbank)
  Eksportas blėsta, o vartotojų lūkesčiai – ant bangos (1) 2015.03.30 10:54 Traukiantis eksportui ir silpstant pramonės augimui, namų ūkių vartojimas tampa vis svarbesniu ekonomikos augimo veiksniu. Iki aukščiausio lygio nuo 2007 metų pabaigos išaugęs vartotojų pasitikėjimas leidžia tikėtis, kad neigiamą mažėjančio eksporto į NVS rinkas poveikį bent iš dalies atsvers augantis vartojimas. Kita ...
  Policija (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)
  Vilniuje gautas pranešimas apie psichiatrijos ligoninėje padėtą bombą 2015.03.30 10:36 Sekmadienį, 11 val. 57 min. Vilniaus BPC gautas neprisistačiusio asmens pranešimas, kad Psichiatrijos ligoninės (Vilnius, Parko g.) vaikų ir paauglių skyriuje padėta bomba, kuri po 3 val. sprogs. Išminuotojams patikrinus patalpas, sprogmenų nerasta.
  Peilis (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Medonio) (nuotr. Balsas.lt)
  Klaipėdoje sumuštas ir apvogtas nepilnametis 2015.03.30 10:32 Sekmadienį, 21 val. 15 min. Klaipėdoje, Smiltelės gatvėje, netoli cerkvės, trys vaikinai sumušė 15-metį bei grasindami jam peiliu, atėmė mobiliojo ryšio telefoną. Materialinis nuostolis – 200 eurų. Įtariamieji 21-erių metų jaunuolis ir 19-metė mergina uždaryti į areštinę, o 15-metis apklaustas.
  Folijos lankstinukai (nuotr. Balsas.lt)
  Vilniuje sulaikyta galimai narkotines medžiagas laikiusi mergina 2015.03.30 10:27 Sekmadienį, 23 val. 30 min. Vilniuje, Dariaus ir Girėno g., policijos pareigūnai sulaikė 22-ejų metų merginą, pas kurią rasti ir paimti 5 folijos lankstinukai, galimai su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Įtariamoji uždaryta į areštinę.

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Pirmadienis, 2015 m. kovo 30 d.
  Alytus
  +2
  8.0 m/s
  Kaunas
  +6
  12.5 m/s
  Vilnius
  +4
  8.0 m/s
  Panevėžys
  +4
  9.8 m/s
  Klaipėda
  +4
  8.9 m/s
  Šiauliai
  +4
  9.8 m/s
  Utena
  +4
  8.0 m/s

  Vilnius

  Lengvas lietutis
  +4
  Lengvas lietutis
  Toks jausmas lyg būtų -1
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!