Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis nepateko į atvirojo Prancūzijos teniso čempionato ("French Open"), kurio prizų fondą sudaro 16,8 mln. eurų, vyrų vienetų pagrindines varžybas.

19-metis lietuvis, kuris pasaulio reitinge užima 188-ąją vietą, trečiajame atrankos turnyro rate penktadienį 6:3, 4:6, 5:7 nusileido 191-ajai pasaulio raketei 23-ejų metų austrui Martinui Fišeriui (Martin Fischer).

Mačas truko 2 val. 29 min.

Pirmajame sete R. Berankis atsiliko 1:3, tačiau po to laimėjo penkis geimus iš eilės. Antrajame sete austras pirmavo 2:0, 4:2, 5:3 ir išlaikė pranašumą. Trečiajame sete M. Fišeris pirmavo 4:2, tačiau lietuvis sugebėjo išsiveržti į priekį 5:4. Tada austras laimėjo tris geimus iš eilės ir išplėšė kelialapį į pagrindines varžybas.

Pirmajame atrankos varžybų rate R. Berankis 6:2, 6:4 nugalėjo 208-ąją pasaulio raketę 21-erių metų marokietį Redą El Amranį, o antrajame rate 6:2, 3:6, 6:0 įveikė 159-ąją vietą pasaulio reitinge užimantį 27-erių metų rumuną Viktorą Krivojų (Victor Crivoi).

Už patekimą į trečiąjį atrankos varžybų ratą R. Berankiui atiteko 14 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 8000 eurų (apie 27600 litų) premija.

R. Berankis "Grand Slam" turnyro atrankos varžybose dalyvavo antrąjį kartą. 2008 metų atvirojo JAV čempionato ("US Open") atrankos varžybose lietuvis taip pat įveikė du varžovus.