Pasaulio galiūnų čempionate – lietuvių triumfas. Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas trečią kartą karjeroje laimėjo pasaulio galiūnų čempionatą (WSM), o Vytautas Lalas užėmė antrą vietą.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Los Andželo mieste vykusiame 35-ajame čempionate Ž. Savickas finale paskutinėje rungtyje aplenkė nuolat pirmavusį Vytautą Lalą ir trečią kartą per karjerą iškovojo nugalėtojo titulą. Trisdešimt septynerių metų galiūnas pasaulio galiūnų čempionatą yra laimėjęs 2009 ir 2010 metais.

Finale Ž. Savickas startavo silpnokai. Po pirmos nasčių nešimo rungties iš dešimties dalyvių buvo tik septintas. Rąsto kėlimo rungtyje pasiekė pasaulio rekordą (220 kg) ir pradėjo vytis varžybų lyderį V. Lalą. Po autobuso tempimo rungties būsimas čempionas su 21 iškovotu tašku užėmė trečią vietą, o V. Lalas, trijose rungtyse surinkęs 24 taškus, buvo pirmas.

Antrą finalo dieną Ž. Savickas laimėjo svorio atkėlimo, akmenų sukėlimo ant pakylos ir svorių sukėlimo ant piramidės rungtis ir bendroje įskaitoje aplenkė trisdešimtmetį V. Lalą, nors prieš paskutinę rungtį tautietis turėjo pusės taško pranašumą.

„Tai vienas sunkiausių laimėjimų karjeroje. Džiaugiuosi už Vytautą. Jis galingai pradėjo finalą ir iki paskutinės rungties išlaikė lyderio poziciją. Vytautas vertas nugalėtojų pakylos“, – sakė 2012 metų pasaulio galiūnų čempionato nugalėtojas Ž. Savickas.

Dabartinis pasaulio galiūnų čempionas teigia, kad dabar nori pailsėti kelias dienas ir pasiruošti savaitgalį startui Lietuvoje. Didžioji dalis pasaulio galiūnų elito spalio 6–7 dienomis varžysis Vilniuje, kur „Siemens arenoje“ vyks pasaulio galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapas.