0

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo geležinę gynybą – Joano Plazos auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 80:53 (25:18, 19:13, 17:14, 19:8) sutriuškino Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio atstovaujamą Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ir VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Susitikimą kauniečiai pradėjo tolimų metimų serija. Du tritaškius pataikė Kšištofas Lavrinovičius, po vieną pridėjo Rimantas Kaukėnas bei Mindaugas Kuzminskas ir „Žalgrio“ klubas įpusėjus susitikimui įgijo šešių taškų pranašumą – 16:10. Nepaisant svečių minutės pertraukėlės, žalgiriečių puolimas ir toliau nepaliko varžovams jokių vilčių apsiginti. M.Kuzminskas pataikė dvi baudas, K.Lavrinovičius pridėjo metimą iš po krepšio ir Kauno klubo persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 20:10. Nors kėlinio pabaigoje Krasnodaro ekipai pavyko kiek sumažinti atsilikimą, po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ buvo priekyje 25:18.

Tritaškių šou žalgiriečiai pratęsė ir antrojo kėlinio pradžioje. Po Mario Dešalo, K.Lavrinovičiaus ir Donnie McGratho tolimų metimų sužaidus keturias minutes „Žalgirio“ atotrūkis jau pasiekė septyniolikos taškų ribą – 39:22. Nors antroje kėlinio pusėje tritaškiai jau nebekrito taip gerai, žalgiriečiai vis tiek išlaikė dviženklę persvarą ir įpusėjus mačui pirmavo 44:31.

Po didžiosios pertraukos aikštėje ir toliau dominavo žalgiriečiai – gynyboje varžovams neleisdavo pelnyti taškų, o patys atakas dažniausiai užbaigdavo taikliais metimais. Po K.Lavrinovičiaus dvitaškio pranašumas pasiekė 20 taškų ribą (53:33). Po beveik 5 minučių tylos svečiai dviem metimais sušvelnino deficitą (38:53). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Žalgiris“ susigrąžino turėtą 20 taškų persvarą (61:41). Kėlinio pabaigoje „Lokomotiv-Kuban“ baudos metimais sumažino atsilikimą, tačiau Kauno klubas užtikrintai pirmavo – 61:45.

Paskutiniajame ketvirtyje Rusijos komandą į priekį tempė lietuviai – M.Kalnietis ir S.Jasaitis kartu surinko 7 taškus, tačiau aikštės šeimininkai ir toliau kontroliavo situaciją (72:52). Daugiau nei dvi minutes nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų, kas vis labiau artino „Žalgirį“ link pirmosios pergalės pusfinalyje. Per likusį laiką vaizdas aikštėje iš esmės nesikeitė – finalinė sirena skelbė kauniečių pergalę 80:53.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 19 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas 15 (3 per. kam.), D.Lavrinovičius 8, O.Lafayette‘as 7 (5 rez. perd.), A.Juškevičius 6, R.Javtokas 5 (3 blk.), R.Kaukėnas 5 (5 atk. kam.), M.Delašas 5, V.Lipkevičius 4 (5 atk. kam.), D.McGrathas 3, T.Dimša 3.

„Lokomotiv-Kuban“: M.Kalnietis 12, R.Hendrixas 10, D.Brownas 6, N.Calathes 6 (4 rez. perd.).

Pusfinalyje, kaip ir ketvirtfinalyje, bus kovojama iki trijų pergalių.

Krasnodaro ekipos marškinėlius šį sezoną vilki Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis.

Kauniečiai į pusfinalyje pateko ketvirtfinalio serijoje 3:1 įveikę Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ krepšininkus, o „Lokomotiv-Kuban“ tokiu pat serijos rezultatu nugalėjo Kazanės „Unics“ klubą.