Kauno „Žalgirį“ nuo sezono pabaigos skiria vos vienos rungtynės. Joano Plazos auklėtiniai svečiuose 72:82 (21:25, 23:17, 10:17, 18:23) pralaimėjo Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio atstovaujamam Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubui ir VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2.

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos rytoj 18 valandą Lietuvos laiku.

Pirmoje serijos akistatoje Kaune triuškinančią pergalę 80:53 pasiekė žalgiriečiai, tačiau jau kitą dieną „Žalgirio“ arenoje pasibaigus antrajai dvikovai rezultatas švieslentėje buvo kardinaliai priešingas – 85:63 pranašesni buvo Krasnodaro krepšininkai.

Mačo pradžia nebuvo rezultatyvi – sužaidus tris minutes komandos tebuvo pelniusios po 2 taškus. Aikštės šeimininkai taškus rinko tolimais metimais, o iniciatyvos ėmėsi S.Jasaitis, pelnęs 8 taškus iš eilės (13:12). R.Javtoko dvitaškis bei M.Kuzminsko dėjimas leido „Žalgiriui“ įgyti didžiausią persvarą (16:13), tačiau Rusijos ekipa netrukus susigrąžino pranašumą, kurį išlaikė iki ketvirčio pabaigos – 25:21.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai kilo į spurtą – laimėjo 4 minučių atkarpą 13:2, o svarbiausiu Lietuvos čempionų ginklu tapo tolimi metimai (37:29). Tuo tarpu „Lokomotiv-Kuban“ atakos strigo, kamuolys vis dažniau skriejo į užribį. Aikštės šeimininkams buvo pavykę priartėti (34:37), tačiau „Žalgiris“ netrukus atstatė turėtą persvarą (41:34). Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Krasnodaro komandai – per paskutines minutes sugebėjo Kauno klubo pranašumas beveik ištirpo – 44:42.

Po didžiosios pertraukos skirtumas tarp komandų ilgą laiką išliko panašus. Įpusėjus ketvirčiui po N.Calatheso tolimo šūvio atstatė pusiausvyrą (48:48). „Žalgirį“ į priekį tempė rezultatyviausiai rungtyniavęs K.Lavrinovičius – po 6 jo taškų paeiliui Kauno ekipa įgijo nežymią persvarą (54:52). Artėjant kėliniui į pabaigą Valerijus Likhodejus dviem metimais po ilgos pertraukos išvedė „Lokomotiv-Kuban“ į priekį, o D.Browno dvitaškis aidint sirenai dar labiau padidino atotrūkį – 59:54.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje pradėtą darbą aikštės šeimininkai pratęsė ir ketvirtajame – iniciatyvą perėmę ir tvirtai ją savo rankose laikę „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai po truputį didino apsukas ir vis labiau tolo. Puikiai žaidusio N.Calatheso dėka Rusijos klubas įgijo saugų pranašumą (76:64). Mačo pabaigoje žalgiriečiams pavyko atsitiesti ir sumažinti deficitą perpus (70:76). Vis dėlto, chaotiškai susiklosčiusią paskutinę minutę sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai ir iškovojo pergalę 82:72.