0

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė su trenksmu pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą Liublianoje. Trečiadienį „Stožice“ arenoje Jono Kazlausko auklėtiniai 76:62 (16:10 16:17 19:15 25:20) įveikė vienus iš turnyro favoritų prancūzus.

Karštas komentaras:

Robertas Javtokas: „padarėme išvadas. Per laisvą dieną susitikę su vyrais apšnekėjome, kad taip žaisti negalime. Pergalę lėmė nusiteikimas, kova dėl kiekvieno centimetro, vienas kito palaikymas. Viskas susidėjo. Aišku, buvome išstudijavę prancūzų žaidimą. Neblogai pavyko uždengti T. Parkerį.“

Rungtynių eiga

Taškas į tašką prasidėjusioje dvikovoje po sėkmingos antros kėlinio pusės, kai lietuviai spurtavo 8:0, Jono Kazlausko auklėtiniai išsiveržė į priekį 16:10. Prancūzai atsitrenkdavo į kietai „sustatytą“ Lietuvos rinktinės gynybą, tuo tarpu mūsų šalies ekipoje siautėjęs Mantas Kalnietis per pirmąsias 10 minučių pelnė 6 taškus.

Antrą ketvirtį panašus vaizdas aikštėje išliko – netaiklūs varžovų metimai, vietos aikštėje nerandantis Tony Parkeris ir protingas žaidimas puolime leido padidinti pranašumą iki 11 taškų – 23:12. Atleidę gynybos gniaužtus mūsų šalies krepšininkai pajuto T. Parkerio ir jo kompanijos galimybes – skirtumas tuoj sumažėjo 25:23. Įpusėjus rungtynėms lietuviai „sukrapštė“ saugesnį skirtumą – 32:27.

Po pertraukos kelias minutes vyko nervinga lygi kova, tačiau po Lino Kleizos ir Jono Mačiulio tritaškių iš krašto Lietuvos rinktinė vėl šoktelėjo į priekį 41:31.Prancūzai ginklų nesudėjo ir sumažino skirtumą iki 4 taškų – 45:41. Sėkmingai sužaidęs Robertas Javtokas ir Mindaugas Kuzminskas kėlinio pabaigoje sugrąžino „status quo“ – 51:42.

J. Kazlausko žaidimo planas puikiai veikė, tad Lietuvos krepšininkai ir toliau sėkmingai dusino varžovus gynybos gniaužtuose. Po M. Pociaus ir L. Kleizos tritaškių – 57:45. Prancūzijos rinktinės pastangas priartėti lietuviai sėkmingai nutraukė – po J. Valančiūno 4 taškų iš eilės – 69:55. Lietuviai ir toliau nepasidavė prencūzams, nors rezultatą likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos prancūzai sumažino, tačiau rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus.

Lietuva: Renaldas Seibutis 15, Jonas Valančiūnas 13, Linas Kleiza 11, Mindaugas Kuzminskas 10, Mantas Kalnietis 8, Martynas Pocius 7, Darjušas Lavrinovičius 4, Robertas Javtokas 4, Jonas Mačiulis 3, Donatas Motiejūnas 1.

Prancūzija: Nando de Colo 12, Tony Parkeris 11, Alexis Ajinca 10.

Starto penketai

Lietuva: Renaldas Seibutis, Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Linas Kleiza. Prancūzija: N. Batumas, Tony Parkeris, Borisas Diaw, Alexis Ajinca, Mickaelis Gelabale'as.