REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kuris laikas Seime laužomos ietys bandant atsakyti į klausimą, kas yra šeima. Konstitucijoje siūloma įtvirtinti, kad šeimos institutas yra kildinamas iš santuokos, kuri suprantama kaip laisvas vyro ir moters susitarimas. Gruodžio 10-ąją po pateikimo Seimas pritarė tai numatančiam Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo projektui. Rimanto Jono Dagio pateiktam projektui 65 Seimo nariai pritarė, 8 šio projekto idėjos nepalaikė, o 11 Seimo narių balsavimo metu susilaikė. Planuojama, kad pataisa bus svarstoma per pavasario sesiją.

Anot R. J. Dagio, šio projekto tikslas yra pripažinti neatsiejamą ir neginčijamą santuokos ir šeimos ryšį įtvirtinant, kad šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką.

Jeigu Seimas pritars minėtam projektui, LR Konstitucijos 38 straipsnis skambės taip: „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Šeima sukuriama sudarius santuoką. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją. Sutuoktinių teisės šeimoje lygios. Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti. Vaikų pareiga – gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.“

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalo balsas.lt kalbinta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė apie siekį įteisinti šeimos apibrėžimą Lietuvos Konstitucijoje sakė: „Labai gerbiu visų politines pažiūras, demokratinėje valstybėje taip ir turi būti. Jeigu nenorima spręsti klausimų iš esmės, tuomet diskutuojama dėl sąvokų ir apibrėžimų. Tai galima daryti dar penkiasdešimt metų, bet taip bus nukreiptas dėmesys nuo pagrindinių dalykų. Būtent praėjusios Vyriausybės darbo metu tai ir virto diskusijomis.“

REKLAMA

Anot V. Blinkevičiūtės, buvo pamiršta parama šeimai, mat pagrindinis tikslas buvo sukurti apibrėžimą: „Tuo teisinantis buvo galima „nuimti“ vaiko pinigus, motinystės tėvystės išmokų tvarka mažiausiai šešis kartus peržiūrėta ir parama sumažinta, darbo vietų išlaikymo tėvams, auginantiems mažus vaikus, klausimai... Viskas buvo daroma siekiant ne padėti šeimai, bet pakenkti.“

Politinė ironizavo, kad apibrėžimas yra labai gražus ir labai reikalingas dalykas: „Tikiu, kad vyro ir moters sąjunga yra nuo Dievo, pasaulis eina į priekį, mes gyvename ne šiaudinės pastogės laikais ir turime tai suprasti. Mūsų Konstitucijoje viskas tvarkingai ir gražiai parašyta. Niekas negali apibrėžti, kas yra šeima, kiekvienam iš mūsų tai skirtinga. Pati esu netekėjusi, tai mano šeima yra mano mama. Man šeima – tai mama, sesuo, dukterėčia, kuria rūpinsiuosi iki gyvenimo pabaigos, tai kodėl kalbama, kad šeima – tik vyras ir moteris?“

REKLAMA
REKLAMA

Jau anksčiau buvo kalbama, kad apibrėžimo įteisinimas gali sukurti sąlygas tam tikrai socialinei diskriminacinei politikai. „Galėtų atsirasti koks nors pranašas, kuris sakytų, kad tėtis ir mama būtinai turi būti susituokę arba būtinai privalo susituokti, nes negaus to, ano ar trečio. Niekas negali to paneigti, bet socialinė parama su tokiais dalykas negali turėti nieko bendra. Jei žmonėms socialinė parama reikalinga, jei šeimoje auga vaikai, o tėvų pajamos nėra pakankamos išgyventi, socialinė politika neturėtų nieko bendro su tokiais dalykais turėti. Gyvenime turime žiūrėti į realybę“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų