Pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės rungtynėse Estijoje, antrąją rungtynių dieną pirmojoje dvikovoje susitiko čempionato lyderiai. Lietuvos rinktinė dvikovoje su Didžiosios Britanijos komanda sunkiai yrėsi link pergalės, ilgą laiką turėjo persvarą, tačiau grubių klaidų dėka pralaimėjo 4:5 (2:0, 0:1, 2:4), praneša hockey.lt.

Dvikovos pradžioje dominavo lietuviai, kurie skirtingai nei pirmose rungtynėse žaidė protingiau ir ramiau. Pirmąjį įvartį suorganizavo ketvirtasis lietuvių penketas, o Ernestui Trukšniui pirmąjį rungtynių įvartį padėjo pelnyti vakar nerungtyniavęs 16-metis Denisas Kuzminovas (05:48).

Lietuviai be vargo gesino varžovų atakas, o patys ir toliau rengė aštrius išpuolius. Antrąjį įvartį Lietuvai pelnė Artūras Laukaitis (10:40, Paulius Gintautas, Jaunius Jasinevičius).

Po šios nesėkmės britai suaktyvėjo, tačiau lietuviai išrikiavo tokią gynybą, jog varžovams teliko mesti ritulį į varžovų gynybos zoną, kur jį ramiai perimdavo gynėjai.

Antrajame kėlinyje britai „prisiminė“, jog jie yra šio diviziono favoritai ir po truputį ėmė didinti spaudimą. Jei jiems sukurti progas įvarčiui pasiekti sekėsi sunkiai, tai jiems padėjo patys lietuviai. Žaisdami penkiese prieš tris grubiai suklydo ir leido Cameron`ui Wynn`ui sušvelninti rezultatą (24:41).

Vėliau pasižymėti galėjo abi ekipos, tačiau po dviejų kėlinių priekyje buvo lietuviai.

Trečiajame kėlinyje prasidėjo žutbūtinės kautynės ir jas laimėjo varžovai. Tiksliau, lietuviai patys atidavė viską varžovams į rankas. Ilgai pirmavę Lietuvos rinktinės žaidėjai padarė dvi grubias klaidas vieną po kitos ir viskas apsivertė aukštyn kojom. Iš pradžių gavęs dovaną iš gynėjo rezultatą išlygino britas Ivanas Antonovas (50:13), dar po 18 sekundžių tokią pat dovaną iš gynėjų gavo Samuel`is Duggan`as (50:31).

Net ir po tokio šalto dušo Lietuvos rinktinė rado jėgų kovoti iki paskutinio švilpuko. Rezultatą išlygino IIlja Četvertakas (52:52, Domantas Čypas). Tačiau vėl teko traukti ritulį iš tinklo po Jordan`o Cownie`io metimo (53:33).

Rungtynių pabaigoje vartininkas Simas Baltrūnas buvo pakeistas šeštu aikštės žaidėju, tačiau varžovai greitai pasiuntė ritulį į tuščius vartus po Bobbby`io Chamberlain`o smūgio (59:19) ir pradėjo švęsti pergalę – 5:3.

Netrukus Paulius Gintautas (59:40, Emilijus Krakauskas) grūste įgrūdo ritulį į varžovų vartus ir įžiebė nedidelę viltį. Tačiau išsigelbėti kaip pirmosiose rungtynėse su rumunais nepavyko.

Geriausiu Lietuvos rinktinėje pripažintas Ilja Četvertakas.

Britai laimėjo ir pagal metimus į vartus – 40-25.

„Žaidėjai negerbia savo pastangų ir darbo. Sunkiai dirbti, susikurti pranašumą ir paskui lengvai jį atiduoti tam ,kad paskui vėl nežmoniškomis pastangomis vytis varžovus yra nesuprantama.

Tačiau turnyras dar nesibaigė. Reikia tikėti savo jėgomis iki turnyro pabaigos. Nemanau, kad britai nužingsniuos iki pabaigos neišbarstę taškų. Viskas dar priešakyje“,- komandos tikslus brėžė vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyrinė lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Didžioji Britanija 2 2 0 0 0 9:6 6

2. Lietuva 2 0 1 0 1 10:10 2

3. Korėja 1 0 1 0 0 4:3 2

4. Estija 1 0 0 1 0 3:4 1

5. Rumunija 1 0 0 1 0 5:6 1

6. Nyderlandai 1 0 0 0 1 2:4 0

Antradienį čempionate laisva diena, trečiadienį Lietuvos jaunimas kovos su Korėjos bendraamžiais.