REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip orai veikia sveikatą?

 Žmonės dažnai linkę pakeiksnoti besikeičiančius orus. Tačiau yra žmonių, kurie į bet kokius orų pokyčius reaguoja liguistai. Moksliniai tyrimai rodo, kad orų kaita ypač veikia širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius žmones. Taip pat kenčiančius nuo kvėpavimo takų, sąnarių ir neurologinių ligų, diabeto, skydliaukės, inkstų ir kitų ligų. Gali išryškėti ir depresijos požymių.

REKLAMA
REKLAMA

Požymių ir rizikos rinkinys

Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad, kai keičiasi oro slėgis, ypač reikėtų pasisaugoti: nepervargti, neplanuoti ilgų varginančių kelionių ar svarbių susitikimų. Staiga atvėsus orui, organizmas stengiasi išsaugoti kuo daugiau šilumos. Dėl to gali pakilti kraujospūdis, atsiranda insulto ar infarkto tikimybė. Taip pat silpsta imuninė sistema, didėja rizika susirgti peršalimo ligomis. Dažniausiai suka sąnarius, skauda galvą, ima mausti senus randus.

REKLAMA

Veikia psichinę sveikatą

Jau seniai žinoma, kad oras veikia negaluojančius žmones. Galvoje turima ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Pavyzdžiui, tiriant akluosius, šiaurės tyrinėtojus ir eskimus, pastebėta, kad dėl saulės šviesos stokos greitai nuvargstama, apima slogi nuotaika arba depresija, dažnai keičiasi nuotaika, mažėja pastabumas, dėmesingumas, sutrinka miegas. Greičiau susijaudinama ir susinervinama.

Ekspertų nuomone, psichiniai sutrikimai ir psichinės ligos itin silpna organizmo vieta oro poveikiui. Vokiečių psichiatras Folkeris Faustas yra rašęs, kad „daugeliui tokių ligonių, ypač gydomų vaistais, oro ir klimato įtaka – didžiulė našta. Kompetetingų gydytojų nuomone, ligonių, guldomų į stacionarą, skaičius glaudžiai siejasi su meteorologinėmis sąlygomis. Statistiniais duomenimis, tai sunku įrodyti, nes skaičiuojant prireiktų daug meteorologinių duomenų, ilgų tyrimų ir tūkstančių pacientų.“ Jei esate jautrus orų permainoms:

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų