Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Puikiai „Žalgirio“ arenoje palaikomi LKF taurės čempionai susitvarkė su Stambulo „Galatasaray“ komanda 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16).

Rungtynes pradėjo taiklus Pauliaus Jankūno metimas užmynus tritaškio liniją, netrukus dvitaškį pridėjo kamuolį puolime nusiėmęs Edgaras Ulanovas – 4:0. Po puikaus komandinio darbo gynyboje greitą išpuolį dėjimu užbaigė Jamesas Andersonas, o pirmąjį tolimą metimą smeigė Willas Cherry (9:1). Ketvirčiui įpusėjus „Žalgiris“ apsukų nemažino: dar kartą tritaškio liniją mindamas pataikė komandos kapitonas P.Jankūnas, pastarasis pasižymėjo dar dviem taškais po W.Cherry perdavimo, prasiveržimą atliko nuo suolo pakilęs Darius Songaila – 15:3. Sėkmingą kauniečių pradžią tęsė antrą tritaškį įskraidinęs W.Cherry, dvitaškį pataikė D.Songaila (20:3). Laisvą krašte prie trijų taškų linijos likusį Luką Lekavičių gražiai pastebėjo D.Songaila ir pirmojo kėlinio metu aktyvią gynybą bei gerą pataikymą pademonstravę žalgiriečiai susikrovė solidžią persvarą – 23:8.

Antrasis ketvirtis prasidėjo tolimu Artūro Milaknio šūviu, perdavimą dėkingoje situacijoje likusiam Siimui-Sanderiui Vene atliko Robertas Javtokas – 28:11. Kamuolį tarp varžovų prasimetęs nesustabdomą prasiveržimą pademonstravo Jamesas Andersonas (30:13), tačiau įsibėgėti pradėjo ir svečiai iš Stambulo – 30:18. Tuomet uraganiniu greičiu krepšio link nėrė L.Lekavičius, sėkmingai tarpusavyje sužaidė W.Cherry ir D.Songaila, baudos metimą pridėjo J.Andersonas – 35:21. Sutvarkę reikalus gynyboje Lietuvos čempionai kūrėsi puikias progas metimams ir jas išnaudojo: devintąjį tašką tritaškiu rinko W.Cherry, nuo lentos pataikė D.Songaila (40:22). Nepasiruošusius varžovus užklupo ir kamuolius perėmė W.Cherry ir R.Javtokas, o prieš didžiąją pertrauką atotrūkį dar labiau padidino taškų sąskaitą atsidaręs R.Javtokas – 42:24.

Trečiojo kėlinio pradžioje netaiklius komandos draugų metimus taisė P.Jankūnas – 46:26. Tuomet šeimininkų puolimas kiek užstrigo ir tuo pasinaudoję turkai surengė savo spurtą (46:32). Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą tritaškiu nutraukė A.Milaknis, šeštąjį tašką šiame ketvirtyje rinko pastebimai rungtyniavęs P.Jankūnas – 51:36. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Galatasaray“ krepšininkai dar labiau priartėjo, tad norėdamas sustyguoti žaidimą minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas (51:41). Svarbiu metu tritaškį iš krašto, po ketvirtojo J.Andersono perdavimo, tiksliai paleido S.Vene, bet kėlinį dviem taškais užbaigė varžovai – 54:43.

Ketvirtajame kėlinyje šuolio sugebėjimus demonstravo J.Andersonas: visų pirma žalgirietis iššoko aukščiau už visus ir tiesiog pelnė taškus pamušdamas kamuolį į krepšį, o netrukus ir atliko prasiveržimą, kurį vainikavo gražus dėjimas – 58:45. Sėkmingai krepšio link pranėrė L.Lekavičius (60:45), kabliu įmetė R.Javtokas – 62:49. G.Krapiko auklėtiniai nepasinaudojo keliomis geromis progomis atitrūkti ir svečiai po ilgos pertraukos sumažino deficitą iki vienženklio (62:53). Nors Lietuvos čempionai ilgai strigo puldami, kibi ir agresyvi kauniečių gynyba, keli perimti kamuoliai bei svarbiu metu prabilęs E.Ulanovas išsprendė visus klausimus: E.Ulanovas smeigė du tritaškius, pridėjo tolimą dvitaškį ir kėlė iš vietų visą „Žalgirio“ areną – 71:55. Belikus formalumams vos trečiąjį šeimininkų baudos metimą realizavo W.Cherry bei „Žalgiris“ pasiekė saldų revanšą prieš turnyrinės lentelės kaimynus – 72:59.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 12 (6/6 dvit., 9 atk. kam.), E.Ulanovas 11 (5 atk. kam.), W.Cherry 10 (3/5 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam.), J.Andersonas 9 (6 rez. perd., 2 per. kam.), D.Songaila 8, L.Lekavičius 7 (2 per. kam.), A.Milaknis 6, S.Vene 5, R.Javtokas 4 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 0.

„Galatasaray“: S.Guleras 16 (7 atk. kam., 2 per. kam.), K.Gonlumas 13 (6/8 dvit., 10 atk. kam.), J.Carteris 13 (5 atk. kam.).