Praėjusį savaitgalį prestižiniame „Šešių nacijų“ regbio turnyre vyko intriguojančios trečiojo turo kovos. Fantastišką žeminimą antrajame kėlinyje atlikęs Robbie's Henshaw garantavo puikią airių pergalę prieš amžinus savo varžovus iš Anglijos, autsaideriais laikyti italai paskutinę sugebėjo išplėšti pergalę Škotijoje, o Velsas nuliūdino Prancūzijos rinktinės sirgalius.

Airija - Anglija 19:9 (9:3)

Visų regbio gerbėjų akys buvo nukreiptos į Airijos sostinę Dubliną, kur sausakimšame stadione nugalėtojų titulą ginantys airiai susitiko su ambicingus tikslus prieš Anglijoje vyksiantį 2015 metų pasaulio čempionatą puoselėjančiais anglais. Atkakliose rungtynėse lemiamą ataką antrajame kėlinyje surengė šeimininkai. R. Henshaw po komandos draugo perdavimo koja įskaitiniame plote per plauką sugavo kamuolį ir jį prispaudė prie žemės, pelnydamas labai svarbius taškus, kurie padėjo atitrūkti nuo varžovų.

Likusius 14 taškų Airijai pelnė baudos smūgių specialistas Jonathanas Sextonas. Tuo tarpu anglai taip ir nesurengė nei vienos sėkmingos atakos, o visus 9 taškus jiems pelnė tris smūgius koja tiksliai atlikęs George'as Fordas. Anglija prarado viltis pirmą kartą nuo 2003 metų iškovoti "Grand Slam" titulą, skiriamą už pasiektas visas penkias pergales, o lyderiais tapusiems airiams iki šio trofėjaus trūksta tik dviejų laimėjimų.

Būtent anglai praėjusiais metais 13:10 nugalėjo airius ir neleido pastariesiems triumfuoti turnyre be pralaimėjimų, todėl Airijos sirgaliai džiaugiasi pasiektu revanšu. Po šios pergalės Airija pasaulio regbio federacijos (IRB) reitinge iš ketvirtosios pozicijos pakilo į trečiąją, o anglai atitinkamai prarado vieną vietą ir dabar yra ketvirti.

Škotija - Italija 19:22 (16:15)

Tiesiog neįtikėtina drama vyko autsaideriais laikomų komandų akistatoje. Su lyderiais įnirtingai kovoję škotai buvo laikomi favoritais ir pirmajame kėlinyje prieš italus pirmavo 16:8. Visgi, kėlinio pabaigoje italai sušvelnino rezultatą iki minimo, o prasidėjus paskutinei mačo minutei galinga ataka grumtynėmis Italijos regbininkai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir išplėšė pergalę.

Tai pirmoji Italijos pergalę "Šešių nacijų" turnyre nuo 2013 metų ir vos antrasis laimėjimas išvykose per visą varžybų istoriją. Beje, pirmoji pergalė taip pat buvo iškovota Škotijoje. Taip pat italai atsirevanšavo škotams už apmaudų pralaimėjimą prieš metus Romoje.

Žeminimus italams pelnė Joshas Furno ir Giovanbattista Venditti, o Škotijos komandoje pasižymėjo Markas Bennettas.

Prancūzija - Velsas 13:20 (3:6)

Velso žaidėjas Danas Biggaras antrajame kėlinyje po gražios svečių atakos prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir įtvirtino svarbią Velso komandos pergalę prieš šeimininkus prancūzus. Antrąją pergalę iškovojęs Velsas vis dar išsaugojo viltį kovoti dėl "Šešių nacijų" trofėjaus, kurį savo rankose laikė 2012 ir 2013 metais. Didžiausia intriga dabar vyks ketvirtajame ture, kurio metu, norint sukurti intrigą kovojant dėl pirmosios vietos,

Velsui savo aikštelėje reikės nugalėti be pralaimėjimų žygiuojančius airius.