Be vidurio puolėjų likusiam, bet iki pat mačo pabaigos nepasidavusiam Kauno „Žalgiriui“ nepavyko atsilaikyti prieš dvigubai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjusią Berlyno ALBA. Eurolygos „Top 16“ etapo devintojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo 27 taškus pelniusio Reggie Reddingo vedamai komandai 72:80 (17:20, 20:22, 14:20, 21:18)

Nors pirmuosius taškus pelnė šeimininkai, Dariaus Songailos dvitaškio ir Edgaro Ulanovo tritaškio dėka kauniečiai greitai persvėrė rezultatą – 5:2. Netrukus taškų sąskaitą atsidarė Jamesas Andersonas (7:4), tačiau neužtikrintu svečių žaidimu pasinaudoję ALBA krepšininkai persvėrė rezultatą – 7:12. Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė kamuolį puolime nusiėmęs Siimas-Sanderis Vene, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Artūras Milaknis (11:12). Varžovai naudojosi išretėjusia Lietuvos čempionų priekine linija ir po aštuntojo iš eilės Jono Wohlfartho taško iš eilės aritrūko – 11:16. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės šeimininkai pelnė dar du taškus baudos aikštelėje (11:18), tačiau „Žalgiriui“ baudų metimus sumetė A.Milaknis, dar kartą pasižymėjo D.Songaila – 15:18. Pastebimai žaidęs A.Milaknis sėkmingai išmetė kamuolį aukšta trajektorija (17:18), bet ketvirtį kontrataka užbaigė vokiečiai – 17:20.

Antrojo kėlinio pradžioje, perėmus kamuolį, taškus greitame išpuolyje rinko J.Andersonas, dvitaškį pridėjo S.Vene – 21:24. Kuriozinį dvitaškį atakos laikui baigiantis pataikė Edgaras Ulanovas (23:26), tačiau Reggie Reddingo vedami šeimininkai pastebimai nutolo – 23:31. Kauniečiai atsilikimą tirpdė tolimais šūviais: sudėtingą tritaškį per rankas įskraidino J.Andersonas, o A.Milaknis varžovus tolimomis bombomis baudė dukart – 32:33. Po D.Songailos perdavimo iš dėkingos situacijos įmetė S.Vene, bet metimus itin dažnai kartojusi Berlyno komanda artėti žalgiriečiams neleido (34:40). Vos tik akimirką be priežiūros paliktas A.Milaknis smeigė dar vieną tritaškį ir mažino deficitą perpus (37:40). Visgi, po dviejų kėlinių priekyje buvo ALBA – 37:42.

Trečiasis kėlinys prasidėjo gražiu žaidimu tarp perdavimą atlikusio Pauliaus Jankūno ir ataką dvitaškiu užbaigusio D.Songailos – 39:44. Sėkmingai nugara sužaidė E.Ulanovas, o tuomet aikštelėje įsivyravo nerezultatyvus, gynybinis krepšinis (41:47). Nesėkmingų atakų seriją greičiau nutraukė vokiečiai ir po R.Reddingo tritaškio pasiekė dviženklę persvarą – 41:52. „Žalgirio“ tylą nutraukė prie baudų metimų linijos stojęs S.Vene (43:52). Sunkiu komandai metu drąsiai sužaidė S.Vene (45:54), tačiau 22-ąjį tašką pelnęs R.Reddingas toliau varė žalgiriečius į neviltį – 45:59. Baudas sumetė Willas Cherry (47:59), bet kitoje aikštės pusėje E.Ulanovo veiksmuose rungtynių teisėjai įžvelgė vaidybos elementų bei skyrė jam techninę pražangą – 47:62. Tiesa, prieš ketvirtąjį ketvirtį keturiais taškais deficitą apmažinti pavyko D.Songailai – 51:62.

Paskutinis mačo ketvirtis prasidėjo pagal patį juodžiausią scenarijų: ALBA sėkmingai atakavo iš įvairių distancijų, be to, nesportine pražanga buvo nubaustas A.Milaknis – 51:67. Kauniečiams taškų sąskaitą ketvirtajame kėlinyje pavyko atsidaryti tik prabėgus beveik keturioms minutėms, kuomet po gražaus J.Andersono perdavimo iš po krepšio įmetė D.Songaila, baudos metimą realizavo S.Vene (54:67). Lietuvos čempionai pabandė užklupti nepasiruošusius varžovus suaktyvinę gynybą, o deficitą iki dešimties mažino staigų tritaškį paleidęs J.Andersonas – 57:67. Kovingai rungtyniavęs S.Vene dar kartą stojo mesti baudų (58:69), pirmuosius taškus taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pelnė komandos kapitonas P.Jankūnas – 60:71. Nepaisydamas dviženklio atsilikimo „Žalgiris“ rankų nenuleido: dvitaškį su pražanga po Luko Lekavičiaus dvitaškio įmetė P.Jankūnas, tritaškiu intrigą atgaivino A.Milaknis – 66:71. Sau įprastu stiliumi taškų sąskaitą atsidarė L.Lekavičius, tačiau metimus kartoję vokiečiai sugniuždė žalgiriečių viltis kažką pakeisti (68:75). Pagirtinai kovojusiam komandos kapitonui pavyko papildyti savo kraitį keturiais taškais, tačiau pergalę šventė varžovai – 72:80.

Žalgiris“: A.Milaknis 18 (4/7 trit.), S.Vene 12 (4/4 dvit., 3 per. kam.), D.Songaila 12, J.Andersonas 10, P.Jankūnas 9, E.Ulanovas 7, W.Cherry 2, L.Lekavičius 2 (4 per. kam.), V.Kariniauskas 0, V.Lipkevičius 0.

ALBA: R.Reddingas 27 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Baničius 13 (5/5 dvit.), L.Radosevičius 12 (6 atk. kam.), A.Renfroe 10 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam.).