46
„Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgiris“ beviltiškai pralaimėjo „Lietuvos rytui“

po ketvirtojo kėlinio 93:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Sekmadienį Vilniuje žalgiriečiai susitinka su „Lietuvos ryto“ komanda. Po trečiojo kėlinio rezultatu 77:45 pirmauja vilniečiai.

Rungtynių pradžioje metimą kabliu atliko Robertas Javtokas, kauniečiai puikiai gindamiesi perėmė keletą kamuolių ir netrukus persvarą dvigubino komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 4:0. R.Javtokas toliau demonstravo puikų žaidimą realizuodamas dar vieną kablį (6:2). Ketvirčiui įgavus pagreitį prasiveržimais šeimininkų gynybą draskė Jamesas Andersonas – 10:6. „Lietuvos rytas“ pradėjo naudoti spaudimą, žalgiriečiai pasimetė, ir vilniečiai, laimėję atkarpą 0:8, persvėrė rezultatą – 10:14. Užsitęsusią Lietuvos čempionų tylą nutraukė kamuolį į krepšį pamušęs Darius Songaila, tritaškiu varžovus baudė Artūras Milaknis – 15:17. Baudų metimais ketvirtąjį tašką rinko D.Songaila, tačiau per pirmąjį kėlinį suklydę net 7 kartus žalgiriečiai turėjo dviženklį deficitą – 17:27.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nesėkmingais „Žalgirio“ bandymais pralaužti aktyvią vilniečių gynybą, o pastarieji toliau pavydėtinai atakavo iš įvairių distancijų – 17:32. Visiškai laisvą po krepšiu likusį Siimą-Sanderį Vene pastebėjo J.Andersonas (19:32), tačiau iš toli pataikė Martynas Gecevičius – 19:35. Neapdairiai besigynusius šeimininkus tritaškiu baudė S.Vene (22:35), bet „Lietuvos rytas“ neįtikėtinai atakavo krepšį – 22:48. Kovingai nusiteikęs P.Jankūnas mažino atotrūkį baudų metimais (25:48). Tiesa, pirmąją rungtynių pusę penkiais taškais užbaigė M.Gecevičius ir ekipas jau skyrė 27 taškai – 25:52.

Trečiojo ketvirčio pirma pusė nebuvo itin rezultatyvi: vos trečią Lietuvos čempionų tritaškį įskraidino Lukas Lekavičius, baudas sumetė R.Javtokas ir A.Milaknis – 32:58. Tritaškį iš krašto įmetė S.Vene (35:60), tačiau apsukų nemažino sostinės komanda – 35:67. Deficitą mažino iš vidutinio nuotolio pataikę J.Andersonas ir D.Songaila (39:70). Kėlinio pabaigoje svečiai taškus rinko nuo baudų metimų linijos, iš toli taikliai metė J.Andersonas, bet „Lietuvos rytas“ tritaškių dėka priartėti žalgiriečiams neleido – 45:77.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmęsis J.Andersonas smeigė tritaškį, sumetė baudas, tačiau atotrūkis nemažėjo – 50:81. Įpusėjus kėliniui savo taškų sąskaitą prasiveržimu su pražanga atsidarė Willas Cherry (53:83). Pašokdinęs Gediminą Oreliką tolimą bombą realizavo A.Milaknis, dar kartą dvitaškį su pražanga įmetė W.Cherry – 59:85. Nepaisydami didžiulio deficito „Žalgirio“ krepšininkai demonstravo pavyzdingą atsidavimą: trijų taškų vertės metimą pataikė S.Vene, baudas pridėjo A.Milaknis – 64:87. Paskutinius rungtynių taškus dėjimu pelnė S.Vene, tačiau pergalę įtikinimai šventė neįtikėtinu taiklumu krepšį atakavę vilniečiai – 66:93.