Kauno „Žalgirio“ komanda neturėjo problemų Kėdainiuose. Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse žalgiriečiai trečią kartą šiame sezone sutriuškino „Nevėžio“ ekipą 112:74 (28:21, 31:19, 22:13, 31:21). Tai buvo 29-oji žalgiriečių pergalė LKL per 33 rungtynes.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą taikliu metimu iš vidutinio nuotolio atidarė Siimas-Sanderis Vene, tačiau ryžtingai susitikimą pradėjo šeimininkai – 2:6. Ilgai netrukus Lietuvos čempionai persvėrė rezultatą dominuodami baudos aikštelėje: ūgio pranašumą išnaudojo Vaidas Kariniauskas, keturis taškus surinko S.Vene, kamuolį puolime nusiėmęs pasižymėjo Robertas Javtokas – 11:8. Tiesa, savo atsaką turėjo ir „Nevėžio“ žaidėjai (11:13). Tuomet dukart prie baudų metimų linijos stojo aikštėje po keitimo pasirodęs Artūras Gudaitis, o S.Vene ne tik atkovojo ketvirtąjį kamuolį puolime, bet ir pelnė aštuntąjį tašką – 17:15. Sėkmingai arčiau krepšio rungtyniavo Edgaras Ulanovas (19:17), pirmąjį kauniečių tritaškį įskraidino Jamesas Andersonas – 22:19. Kėlinio pabaigoje svečiai žaidybinio plano nekeitė ir taškus iš po krepšio varžovams vertė S.Vene ir E.Ulanovas, baudų metimus pridėjo J.Andersonas – 28:21.

Antrąjį kėlinį baudomis pradėjo E.Ulanovas, netrukus lankų stiprumą patikrino 21-ąjį gimtadienį švenčiantis Donatas Tarolis – 32:21. Nepaisydamas pražangos dėjimų seriją pratęsė J.Andersonas, nesustabdomą prasiveržimą atlikęs Willas Cherry pranašumą didino iki šešiolikos – 39:23. Kėdainiškiai bandė mažinti atsilikimą (39:28), tačiau tuomet apie save priminė R.Javtokas, tritaškį realizavo E.Ulanovas – 45:30. R.Javtokas pademonstravo, kad gali varžovus bausti tolimais dvitaškiais, šaltakraujiškai aukštaūgis sumetė ir baudų metimus (49:35). Šiek tiek laisvės gavęs tritaškį smeigė Artūras Milaknis, po pastarojo rezultatyvaus perdavimo šeštąjį dvitaškį iš eilės įmetė S.Vene – 54:38. Per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką kauniečiai dar labiau nutolo: sudėtingą prasiveržimą su pražanga rezultatyviai užbaigė Vytenis Lipkevičius, iš viršaus krovė R.Javtokas – 59:40.

Po didžiosios pertraukos pirmųjų žalgiriečių taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale gynybą dėjimu pralaužė D.Tarolis – 61:42. Pasipriešinimo nesulaukęs krepšio link nėrė W.Cherry, o netrukus savo statistikos protokolą įžaidėjas papuošė ir tolimu metimu (66:44). Tik antroje rungtynių dalyje į aikštelę žengęs tritaškiu taškų kraitį atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas (69:44), perimtą kamuolį puikiai išnaudojo dvyliktąjį tašką rinkęs S.Vene – 71:47. Individualiai sužaidė J.Andersonas (73:47), tačiau sėkmingu žaidimu atsakė ir šeimininkai – 73:52. Kamuolį puolime nusiėmusį P.Jankūną varžovai pajėgė stabdyti tik pražangomis, keturis taškus paeiliui surinko W.Cherry, o kėlinį dviem taškais užbaigė naują rekordinę atžymą brėžęs S.Vene – 81:53. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo tolimu V.Lipkevičiaus šūviu (84:53), iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo E.Ulanovas – 86:57. Keturiais taškais savo sąskaitą pildė A.Gudaitis, įspūdingą bloką varžovui išrašė D.Tarolis (90:59). D.Tarolio ir A.Gudaičio tandemas toliau karaliavo baudos aikštelėje ir kūrė gražius epizodus: jubiliatas kabino kamuolį dėjimą atlikusiam A.Gudaičiui, čia pat nuo komandos draugo neatsiliko ir dėjimu pasižymėjęs D.Tarolis – 96:62. Savo šuolio sugebėjimus spėjo pademonstruoti ir Tomas Dimša, o 100-ąjį Lietuvos čempionų tašką prasiveržimu pelnė V.Lipkevičius – 100:65. A.Gudaitis realizavo dar dvi baudas (10 iš 10), sėkmingai prie baudų metimų linijos stojo ir V.Lipkevičius (104:67). Įsibėgėjęs D.Tarolis išprovokavo nesportinę pražangą, taiklių baudų seriją tęsė A.Gudaitis – 108:69. V.Lipkevičius sulaukė gražaus W.Cherry perdavimo, o rungtynes vainikavo 14-ąją baudą iš eilės įmetęs A.Gudaitis – 112:74.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 20 (14/14 baud. met., 6 atk. kam.), S.Vene 16 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), V.Lipkevičius 12 (2 per. kam.), W.Cherry 11 (4/4 dvit., 5 rez. perd.), J.Andersonas 11 (2 per. kam.), E.Ulanovas 11, R.Javtokas 10 (4/4 dvit., 5 atk. kam.), D.Tarolis 8 (7 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 5, V.Kariniauskas 3, A.Milaknis 3, T.Dimša 2.

„Nevėžis“: M.Monroe 21 (7/8 dvit.), V.Volkus 19, R.Biliartas 10 (5/7 dvit.).