• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiams vairuotojų siunčia skubią žinią – laiku nepasitikrinus sveikatos nuo kitų metų vairuoti nebus galima. Numatoma, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su sveikatos medicinine pažyma, tad jai nustojus galioti bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Todėl gyventojai raginami jau dabar suskubti pasitikrinti sveikatą, kas dar to nepadarė.

Tūkstančiams vairuotojų siunčia skubią žinią – laiku nepasitikrinus sveikatos nuo kitų metų vairuoti nebus galima. Numatoma, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su sveikatos medicinine pažyma, tad jai nustojus galioti bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Todėl gyventojai raginami jau dabar suskubti pasitikrinti sveikatą, kas dar to nepadarė.

REKLAMA

Tokie pakeitimai numatyti nuo kitų metų sausio 1 d. Nespėjusiems pasitikrinti sveikatą iki numatyto termino ir neturint galiojančios medicininės pažymos jų vairuotojo pažymėjimai nustos galioti.

„Įsigalios pakeitimai, kurie lems, kad asmenys, kurie turi vairuotojo pažymėjus, jei bus nepasitikrinę sveikatos, neturės pažymų, jų vairuotojo pažymėjimai bus negaliojantys. (...)

Esame dar neįžengę į vasaros ribą ir prieinamumas pas šeimos gydytojus yra didesnis, tad labai raginame artėjančių atostogų laikotarpiu suskubti pasitikrinti sveikatą, kurie dar to nepadarė, nes rudenį prasidės peršalimo ligų sezonas. Tada, natūralu, eilės pas sveikatos priežiūros specialistus ilgės, net nesinorėtų, kad nesuskubę pasitikrinti netektų teisės vairuoti“, – po susitikimo dabartinei situacijai aptarti antradienį kalbėjo sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepasitikrino daugiau nei pusė

„Regitra“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas pasidžiaugė, kad vairuotojai, panašu, nedelsia ir nelaukia paskutinės akimirkos.

REKLAMA

„Nuo kitų metų sausio 1 d. vairuotojams atsiranda pareiga periodiškai tikrintis sveikatą – tai prisidės prie eismo saugumo. Šiandien turiu tris geras žinias. Projektas vyksta sklandžiai, tai patvirtina skaičiai vairuotojų, kurie jau pasitikrino sveikatą ir šios pareigos nenukėlė į metų pabaigą. Tokių vairuotojų, kurie pasitikrino sveikatą per pastarąjį pusmetį, yra 200 tūkst.“ – kalbėjo jis.

Tačiau jis pripažino, kad liko daugiau nei 50 proc. vairuotojų, kurie šios pareigos dar neatliko, tai yra 237 tūkst. vairuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Įsigalios pakeitimai, kurie lems, kad asmenys, kurie turi vairuotojo pažymėjus, jei bus nepasitikrinę sveikatos, neturės pažymų, jų vairuotojo pažymėjimai bus negaliojantys“, – įspėjo viceministras.

„Labiausiai suskubti turėtų 30–65 metų asmenys, nes jų dalis yra didžiausia“, – kalbėjo V. Dominauskas.

Pasak jo, kita gera žinia, kad nesuspėję pasirūpinti šia pažyma, pasitikrinti, kiek ji galioja, gali lengvai padaryti „Regitros“ portale, palikti savo duomenis ir bus pasirūpinta, kad jie gautų priminimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Antras kanalas yra apsilankyti mūsų puslapyje ir asmenys, kurie negali savęs identifikuoti, turėdami vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą lygiai taip pat gali paprastai pasitikrinti jiems aktualią informaciją“, – aiškino jis. 

„Regitra“ vadovas priminė, kad jau kuris laikas vykdoma ir aktyvi kampanija viešojoje erdvėje, raginanti pasitikrinti medicininės pažymos galiojimą. Taip pat ketinama dar pakartotinai metų pabaigoje siųsti priminimus – elektroninius laiškus, svarstoma ir dėl galimybės platinti žinutes.

REKLAMA

„Bet trečdalis asmenų elektroninės valdžios vartuose nėra palikę savo kontaktų, tad geriausias variantas išlieka patiems apsilankyti mūsų elektroninių paslaugų portale“, – kalbėjo jis.

Viceministras A. Pečkauskas patikino, kad likę sveikatos nepasitikrinę vairuotojai neturėtų sudaryti labai didelės naštos sveikatos sistemai, jei, aišku, nedels pasitikrinti iki paskutinio termino.

„Pagal tuos skaičiuos, kuriuos šiuo metu matome, nuo praėjusio metų lapkričio patikrinimų skaičius yra pasiekęs ir viršijęs 40 tūkst. per mėnesį, tai, panašu, su tokiais tempais galėtume pasiekti labai gerus rezultatus. Matome, kad sveikatos sistemos pralaidumas yra pakankamas“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Patikrinimas gali trukti nuo dienos iki kelių mėnesių

Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Alma Astafjeva patvirtino, kad šiuo metu sumažėjus sezoniniam sergamumui patekti pas gydytojus ir pasitikrinti sveikatą yra paprasčiau.

„Jei patikra bus nukelta į lapkritį, gruodį ar sausį, jau atėjus terminui, bus labai didelės problemos, nes tuo metu turėsime peršalimo ligomis sergančių žmonių piką“, – kalbėjo gydytoja.

Pasak jos, specifinio pasiruošimo sveikatos patikrinimui nereikia.

„Jei žmogus neturi kažkokių lėtinių ligų, dažniausiai viskas padaroma vienos konsultacijos metu. Tik dabar turbūt didžiausia problema pasitikrinti, ar yra galiojanti pažyma ir, jei ji negalioja, užsirašyti planiniam vizitui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie žmonės, kurie turi lėtinių ligų ar lėtines patologijas, jiems sveikatos patikra tikrai užtrunka – gali užtrukti ir iki kelių mėnesių. Jei pirminio vertinimo metu matome, kad reikia tam tikro specialisto konsultacijos, tai tikrai užtrunka, nes pas jį patekti gali reikėti mėnesio ar dviejų. Tad jei tai bus pradėta daryti lapkričio mėnesį, tikrai kils problemų ir gali būti problemų dėl vairavimo, nes dėl negaliojančios sveikatos pažymos nebus galima vairuoti“, – kalbėjo gydytoja.

REKLAMA

Didesnės eilės – pas psichiatrus

Ji taip pat patvirtino, kad gali užtrukti pasitikrinti pas psichiatrą, kurio patikrinimas būtinas norint gauti medicininę pažymą.

„Čia eilės tikrai yra ir užtrunka iš psichiatro gauti išrašą. Dažniausiai pacientai ne tiek daug užtrunka užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, bet psichiatrą. (...) Jei pacientas ateina jau turėdamas pažymą iš psichiatro, paprastai pas mane jis neužtrunka – vienos konsultacijos metu atliekama standartinė patikra, patikrinama klausa, rega, neradus patologijų elektroniniu būdu suformuojama pažyma“, – sakė A. Astafjeva.

REKLAMA

Gydytoja akcentavo, kad pasitikrinti sveikatą reikia visiems, nes kitą kartą žmogus pats neįtaria apie tam tikrus sutrikimus.

„Randame regos patologiją, nors pats žmogus sako, kad mato visai gerai. (...) Kita dalis, ką dažnai tenka pastebėti, tai yra klausos sutrikimai, ypač vyresnio amžiaus pacientams. Jiems kitą kartą užtrunka patikra, nes turi gauti klausos apartą, kad būtų duotas leidimas toliau vairuoti. Kitos didesnės problemos būna, jei žmogus serga cukriniu diabetu, turi kokią neurologinę ligą. (...) Bet net ir lėtinę ligą turintis pacientas gali vairuoti, tik dažnai jis bijo eiti, nes patikrins, reikės pas daug specialistų eiti, bet dažniausiai taip nėra, yra sprendžiama individualiai“, – aiškino šeimos gydytoja.

Portalas tv3.lt primena, kad šis pakeitimas turėjo įsigalioti šių metų sausio 1 d., paskui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) datą pavėlino iki šių metų birželio 1 d., galiausiai pakeitimų įsigaliojimo data buvo dar labiau pavėlinta iki 2025 metų sausio 1 d.

tv3.lt

Vis dar sovietmetis: kontrolė, bausmės. Valdžiai nekyla minčių, kad sveikata patys žmonės rūpinasi, o ne valdininkų nurodymu!!! Beje, vairavimui reikia turėti geras akis, ausis ir reakciją. Ar tuos dalykus tikrai turi mūsų politikai, jei nemato ir negirdi, kaip tie dalykai sprendžiami Vakaruose??? Geriau botagas žmonių atžvilgiu ir jokios reakcijos, ką tie žmonės galvoja???
Vat taip dirbtinai ir sukuriamos eilės pas gydytojus. Biurokratinis bereikalingas "štampų rinkimas". Realiai tikrina tik akis - visus kitus gydytojus pereini tik rinkdamas antspaudus ir parašus,dažnu atveju net paties gydytojo nematai - seselė koridoriuje paima tavo lapą,ir gražina jau pasirašytą bei su antspaudu. Pusdienį sugaišti šitiems visiems biurokratiniams formalumams - o kai akių gydytojas prilašina į akis,galiausiai iš poliklinikos išvažiuoji nieko nematydamas su iš akių upeliais bėgančiomis ašaromis.
es prieme reikalavima jog negalima diskriminuoti del amziaus ir vairuotojo pazymejimas negali buti trumpesnis kaip 15 metu.. tad sitie pridurkai sukure pasityciojima is savo pilieciu.. einam protestuot???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų