• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagirtina ir žavu, kai turtingi žmonės sugeba dalintis savo gerove su neturtingaisiais. Be visiems žinomų magnatų Billo Gateso ar Warreno Buffeto yra daugybė kitų filantropų, atsisakiusių visų savo turtų. Šiame listverse.com pateiktame sąraše tie, kurie nelaukė savo mirties, kad galėtų išdalinti per gyvenimą sukauptus turtus.

Pagirtina ir žavu, kai turtingi žmonės sugeba dalintis savo gerove su neturtingaisiais. Be visiems žinomų magnatų Billo Gateso ar Warreno Buffeto yra daugybė kitų filantropų, atsisakiusių visų savo turtų. Šiame listverse.com pateiktame sąraše tie, kurie nelaukė savo mirties, kad galėtų išdalinti per gyvenimą sukauptus turtus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tęsinys

5. Tapęs vienuoliu rusų verslininkas

Žlugus Sovietų Sąjungai žmonės laisviau galėjo įgyvendinti savo svajones. Jevgenijui Pušenko ši laisvė leido įkurti drabužių fabriką gimtajame Vladivostoke. Verslas buvo toks sėkmingas, kad netrukus fabrike dirbo 50 žmonių. Tačiau pats verslininkas jautėsi tuščias. Iki tol jis nebuvo praktikuojantis ortodoksas, tikėjimas ilgą laiką šalyje buvo slopinamas valdžios institucijų.

REKLAMA

Neilgai trukus jis, kaip įprasta Rusijoje, prie degtinės butelio susitiko su draugais ir atidavė jiems savo fabriko raktus. Nustebę draugai tik iš J. Pušenkos tėvų sužinojo tokio elgesio priežastį: vyras nusprendė tapti vienuoliu ir leistis piligriminėn kelionėn į Jeruzalę. Per 3 metus J. Pušenko įveikė 15 tūkst. kilometrų, kol galop pasiekė savo tikslą. Baigęs savo kelionę Pušenko pasivadino Atanazijaus vardu ir tebegyvena vienuolyne Graikijoje.

REKLAMA
REKLAMA

4. Milijonierius aukomis bando įveikti vėžį

Brian Burnie jau seniai aukojo įvairioms organizacijoms, tačiau jo žmonai susirgus krūties vėžiu, nusprendė padaryti dar daugiau. 2009-aisiais jis pardavė 26 mln. vertės turtą, įskaitant savo namą ir prabangų viešbutį, ir įkūrė savo labdaros fondą, kuris rūpinasi nemokamu sergančiųjų vėžiu gabenimu iš namų į ligonines. Kaip paaiškino britų verslininkas, jis nori sumažinti vėžiu sergančiųjų kančias ir skatina kitus turtinguosius tai daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet tai nebuvo paskutinis milijonieriaus dosnumo aktas. 2012-aisiais jis pardavė antrąjį beveik 1 mln. JAV dolerių vertės namą, kuriame gyveno su žmona. Visus gautus pinigus jis paaukojo labdarai ir nuo tada gyvena itin kukliai.

3. Filmų režisierius Holivudo blizgesį iškeičia į kuklesnį gyvenimą

Net ir gyvendamas garsų ir turtingą holivudišką gyvenimą Tomas Shadyacas nesijautė laimingas. Tokių populiarių filmų kaip „Eisas Ventura: naminių gyvūnėlių detektyvas“ ar „Išprotėjęs profesorius“ režisieriui per metus pelnyta šlovė džiaugsmo neteikė. 2007-aisiais su dviračiu jis pateko į rimtą avariją, kuri ir privertė dar labiau susimąstyti, jog negyvens amžinai.

REKLAMA

Kaip jis vėliau atskleidė interviu O. Winfrey laidoje, jaustis laimingu gyvenime galima tik dalinantis užgyventu turtu su mažiau turinčiais. Jis iškeitė savo prabangius namus ir privačius lėktuvus į mažą mobilų namelį ir dviratį, o turtu ir savo filosofija pasidalijo su visu pasauliu. T. Shadyacas pabrėžė, kad gyvendamas paprastą gyvenimą jis jaučiasi daug laimingesnis ir turtingesnis, nei Holivude.

REKLAMA

2. Mažame kambarėlyje miręs Teksaso magnatas

George‘as Carrollas gimė 1855-aisiais. Iš pradžių šeima gyveno Luizianoje, bet vėliau persikėlė į Teksasą, kur jo tėvas 1868-asiais įkūrė medienos pramonės įmonių tinklą. Iš pradžių G. Carrollas dirbo šeimos versle, o 1892-aisiais sėkmingai investavo į naftos gavybos kompaniją. Tada ir tapo šis žmogus milijonieriumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Carrollas pastebėjo, kad naftos gavyba neigiamai paveikė miestiečių gyvenimus, kurie dėl pertekliaus tapo kupini įvairiausių ydų. Keletą kartų milijonierius nesėkmingai bandė patekti į politinius postus ir kovoti su miestelio nuosmukiu. Pats praktikuodamas baptizmą, G. Carrollas nuolat rėmė baptistų bažnyčią ir universitetą. Jis įkūrė vietinę Jaunųjų vyrų krikščionių asociaciją, buvo jos vadovas ir aukotojas. Sakoma, kad jis iki gyvenimo pabaigos išdalino visus savo turtus ir mirė būdamas 80-ies mažame kambarėlyje, priklausiusiame acociacijai, kurią pats finansavo.

REKLAMA

1. Milijonierius atiduoda pinigus ir... savo inkstą

Zellas Kravinskis uždirbo milijonus investuodamas į nekilnojamą turtą gimtojoje Pensilvanijoje ir nusprendė, kad jo pinigai turi kur kas didesnį tikslą nei auginti jo banko sąskaitą. 2001-aisiais jis pradėjo aukoti pinigus ir žemes įvairioms labdaros organizacijoms, kol jo aukos pasiekė 45 mln. JAV dolerių.

Tačiau Z. Kravinskis jautė, kad aukoti žemę ir pinigus neužtenka. Jis nusprendė paaukoti savo inkstą visiškai nepažįstamam žmogui. Po šio žingsnio net Z. Kravinskio žmona buvo nusprendusi jį palikti. Tik žymiam dainininkui Patui Boone‘ui pavyko ją atkalbėti nuo šio žingsnio. Kaip teigia pats Kravinskis, jis mielai atiduotų bet kurią savo kūno dalį, jeigu tik kam nors vėl prireiktų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų