Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI

Gediminui,

Labai noretusi paklausti - kaip isivaizduojate kas turetu bent minimaliai ginti silpnuosius, kurie tokiais tapo ne del savo kaltes, pvz. invalidus, sunkiai sergancius ar senyvus zmones? Amerikoje kai kurie senyvi sugebejo susitaupyti, bet kaip Jus isivaizduojate tai Lietuvoje? Ir ne tik del pajamu, bet ir socialiniu paslaugu? Ar pajegus daznas Lietuvos pensininkas jas pirkti is privataus sektoriaus? Tikrai tam nezinau kito budo kaip gero viesojo administravimo. Soc. paslaugas, jeigu ne teikti, tai bent organizuoti turi valstybe, t.y. Jusu nemegstama valdzia. O gal Jus pasiulysite silpnuosius sunaikinti, kad "negadintu Jums kvapo"? - tai labai butu panasu i Jusu argumentacijos stiliu. Tai yra tarp Jusu libertarizmo ir fasistines Vokietijos nera didelio skirtumo.
Pats zemes nepagaminai, nepagaminai vandens ir oro. Nebent sugadinai, todel teks pripazinti, kad tamstos virshus nebus.
Vikai,
Ir kai kuriems kitiems,
Sovietų Sąjungoje buvo diegiama lygiava, tačiau jokios socialinės lygybės nebuvo ir negalėjo būti. Tai skirtingi dalykai. Nežinau nė vieno amerikiečių libertarinio mąstytojo, pripažinusio lygybę sovietijoje. Gal painiojate su liberalais (amerikiečių socialistais)?
Tarp valstybinės valdžios ir valdžios privačioje įmonėje yra esminis skirtumas - asmeninės atsakomybės klausimas. Taip, kur organizacija, ten ir valdžia. Bet privačioje firmoje „valdžia“ yra samdoma arba pats savininkas atlieka šias funkcijas. Atsakomybė už veiklos padarinius galų gale tenka savininkui. O valstybinės valdžios veiklos pasekmės tenka mums visiems. Todėl ir siekiama įstatymo viršenybės. Ne bet kokio įstatymo, o įstatymo, ginančio teisingumą. Štai kodėl klasikiniai liberalai ir libertarai nuosekliai pasisako už apribotą valdžią, uš įstatymus, ginančius esminę teisingumo koncepciją, o ne grupinius interesus.
Viešasis administravimas ar viešųjų gėrybių administravimas yra vienos iš gausių valdžios funkcijų. Ką čia nuo ko reiktų skirti? Be abejo, kad reikia skirti sąvokas - valdžia, administravimas, savininkas ir kt. Tačiau Lietuvoje jų reikšmė yra apipinta daugybės neteisingų aiškinimų, vaizdinių bei mitų.
komunisteli, is ties samojinga ir labai is esmes, nori pasakyti, kad tavo nuomone valstybe formuoja lytinius organus, bet nesukisa i ju naudojima, na ka gi galima diskusija ir i toki lygi perkelt, tik o galima s* ir tapsnot, daugnaz tas pats but uzsiemimas

Kaip nebus pensiju reforma tokia. jeigu jai vadovavo kapitalo tarnai, kaip buvusi Laisvosios rinkos instituto bendradarbe A. Morkuniene (paskui tapusi net prezidento patareja)ir visa socialines apsaugos mafija - kaip Medaiskis, Ziukas, Mikaila. Jie puikiai uzsislaptine, i viesuma per daug nelenda, bet savo daro. Taip kaip ir kitose srityse Januska. Pilkieji kardinolai. Ministre Blinkeviciute labai savarankiskos pozicijos niekada neturejo. Ji - statytine. Mafija turejo. Dabar mafija ateina ir i aukstojo mokslo reforma, kurios tikslas privatizuoti aukstaji moksla. Teko girdeti, kad numatomi studentu kreditai bus finansuojami taip - valstybe duos pinigus bankams, o sie juos perskirstys studentu kreditams. Tai cia tokia pati schema kaip pensiju reformoje - valstybes turtu garantuoti pajamas privaciam sektoriui - siuo atveju bankams. Jeigu as neteisus del tokio aiskinimo, tai pataisykite - gal kas geriau zinote.

Ginčijatės kuri sistema turi kokių pusių, ginčijatės dėl valstybinio versus privataus santykio, bet pasižūrėkite į pačią privačių pensijų reformą - ir viskas taps aišku - ir dėl nelygybės, ir dėl solidarumo tarp kartų pažeidimo, ir apskritai dėl socialinio teisingumo. Aišku, jauni žmonės tam gali prieštarauti, bet vyresni yra aiškiai nuskriausti
Na matai, kaip negali protauti žmoniškai, analizuoti, lyginti, įvertinti laikmetį ir įvykius, daryti logiškas išvadas... smegenys išplautos?
Gulagas buvo po karo, arba dar karo tęsinys, okupacijos pradžia... o 1985 metais jau buvo kita situacija.
Kai buvo pjaunami ir naikinami Amerikos vietiniai gyventojai, irgi buvo gulagas, bet dabartinė JAV demokratija tavo idealą tikriausiai tenkina.Bet reikėjo tau gimti tuo laikotarpiu ir nuvykti į JAV ginti vietinių indėnų genčių.
"Nors Sovietu Sajungoje ir buvo daug blogio, bet socialines lygybes is tikruju buvo daugiau."

Atrodo, kad tavo ideala tenkina Gulagas - tobula lygybe skurde ir vergoveje.
Jeigu viename teiginyje žmogaus nuomonę laikote du kartus neteisia, tai pirmas neteisumas rodo ginčą dėl nuomonės, o antras - rodo ginčą dėl teiginio. Taip sakant , žmogus nežino ką rašo pats. Aš Jums pritariu: valdžia ir reikalinga vadovavimui, ir lėšų paskirstymui. O Gediminas, mano nuomone, nežino ką pats rašo.

Gediminui,

Esate du kartus neteisus. Nors Sovietu Sajungoje ir buvo daug blogio, bet socialines lygybes is tikruju buvo daugiau. Ta pripazista netgi libertariniai Amerikos mastytojai.
Antra, Jums reikia skirti valdzia nuo viesojo administravimo ( ar viesuju gerybiu administravimo). Jus teisingai sakote, kad per daug valdzios gali buti blogai. Bet valdzia buna ir privacioje imoneje. Manau, kad privacios "Maximos" valdzia (pvz. saviems darbuotojams ar smulkioms imonems kaip konkurentams) tikrai nera geresne uz kokios nor valstybines istaigos valdzia. Valdzia visur yra valdzia, o privaciame sektoriuje atskirais atvejais ji gali buti ir blogesne. Irodykite, kad ne taip.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų