• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kino teatruose jau savaitę rodomas vienas originaliausių 2011 metų filmų – technotrileris „Šalutinis efektas“.

REKLAMA
REKLAMA

Provokuojantis filmas žavi ir vaizdo efektais, ir originaliu siužetu, ir puikia aktorių vaidyba. Be to, provokatorius režisierius Neilas Burgeris užminė nemažai mįslių kino žiūrovams. Tris iš jų atskleisime.

REKLAMA

1. Kas toji stebuklinga NZT tabletė ir kaip ji veikia?

Kai buvo atskleistas filmo siužetas apie stebuklingą NZT tabletę, leidžiančią žmogui naudotis visu 100 procentų smegenų galios, daugelis pradėjo spėlioti, ar toks preparatas iš tiesų egzistuoja? Ne, tai fiktyvus preparatas, bet filmo scenarijaus autorė Leslie Dixon teigė net neabejojanti, kad mokslininkai jau dabar siekia išrasti „protingumo vaistą“, išlaisvinantį žmogaus smegenų potencialą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vis dėlto toks preparatas būtų, kaip jis veiktų? Nors šios istorijos autorius yra airių rašytojas Alenas Glynnas, režisierius Neilas Burgeris savo nuožiūra išaiškino, kaip veikia NZT tabletė.

„Aš pats sugalvojau, kaip toks preparatas turėtų veikti. Norėjau, kad pagrindinis filmo herojus Edis Mora taptų tobula savo paties versija. Reikėjo, kad jis prisimintų viską, ką yra kada nors matęs ar girdėjęs. Šis vaistas nepaverčia jo Supermenu. Jis jį paverčia baimės nepažįstančiu žmogumi, kuris gali perprasti informaciją per akimirką“, – sakė filmo autorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. „Begalinio vaizdo išdidinimo“ efektas.

Filmo režisierius, kino apžvalgininkų vadinamas vienu įdomiausiu vaizdo išraiškos kūrėjų, sugalvojo kelis dar niekada nematytus vaizdo efektus.

Vienas įspūdingiausių filmo efektų – „begalinis vaizdo išdidinimas“, kai tiesiai prieš akis bėga Niujorko gatvės ir vaizdas, regis, galėtų keliauti iki begalybės.

„Na, tai yra paslaptis, nes tai naujas dalykas. Vaizdas miesto scenose nepermušamas nė akimirkai. Aš iš karto žinojau, ko noriu, tačiau niekas negalėjo sugalvoti, kaip tai įgyvendinti. Laimei, suradau specialiųjų efektų kompaniją, kuri po ilgo laiko rado sprendimą", – pasakojo filmo režisierius.

REKLAMA

Tačiau šios kūrybinės paslapties išsaugoti nepavyko. Kompanija išdavė paslaptį, kaip jai pavyko įgyvendinti režisieriaus norą – trys kameros su trimis skirtingo dydžio kintančio židinio nuotolio objektyvais buvo sujungtos kartu. Vaizdas didinamas ir kai pasibaigia pirmosios kameros objektyvo maksimalus nuotolis, pradeda veikti kita kamera, vėliau dar kita. Taip galima keliauti Niujorko gatvėmis be sustojimo, neprarandant vaizdo rezoliucijos.

3. Žiauresnis nusikaltėlis.

Nors filmas sukurtas pagal airių rašytojo Aleno Glynno knygą „Tamsūs laukai“, filmo kūrėjai sugalvojo pakeisti kelias esmines detales.

REKLAMA

Vienas iš tokių filmo kūrėjų išradimų – žiauresnis nusikaltėlis. NZT tabletė patenka į rankas rusų mafijos Niujorke vadeivai (jį vaidina Andrew Howardas). Tačiau filmo scenarijaus autorė sugalvojo, kad preparatas, išlaisvinantis visą žmogaus smegenų potencialą, atskleidžia ir tamsiausius proto užkaborius. Mafijos vadeiva, pavartojęs šį preparatą, tampa dar žiauresniu nusikaltėliu. Jis ima domėtis įvairiais kankinimo būdais, nori sužinoti, kaip palaužti auką ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Filme pasikeitė ir pagrindinio veikėjo Edžio Moros profesija – iš reklamos agentūros darbuotojo jis tampa rašytoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo labai svarbu, kad jis būtų menininkas, turintis didelių ambicijų. Edis privalėjo turėti didelę svajonę.Tam geriau tiko nevykėlis rašytojas, tokštantis parašyti nepaprastą knygą. Kiekvienas iš mūsų svajoja tapti roko žvaigžde, profesionaliu krepšininku, turtingu ir įtakingu žmogumi, tačiau tikrovė nedažnai leidžia įgyvendinti svajones. Tuo tarpu NZT tabletė leidžia Edžiui įgyvendinti visus troškimus“, – sakė filmo režisierius.

Kitas filmo paslaptis galėsite įminti kino teatre patys. Jei dar nematėte šio filmo, nepraleiskite progos jį pasižiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų