6
M. Alekna (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato disko metimo finalo rungtis Vengrijoje (Budapeštas) tapo istorine, o bronzos medalį iškovojo 20-metis Mykolas Alekna.

6

Geriausiu bandymu diską 68,85 m nusviedęs diskininkas įsitikinęs: „Atėjau į elitą ir liksiu čia ilgam.“

Disko metimo rungties finalas istoriniu tapo dėl svaiginančiu dėl sportininko iš Švedijos Danielio Stahlio pasirodymo. Atletas geriausiu paskutiniu mėginimu diską numetė net 71,46 m ir pasiekė pasaulio čempionatų rekordą.

Jis įveikė titulą gynusį slovėną Kristjaną Čehą, kuris iškovojo sidabrą.

„Fantastika. Tokių varžybų dar nesu regėjęs nei per televizorių, nei gyvenime. Esu patenkintas trečia vieta, tai parodo mano stabilumą. Vienu metu buvau nusmukęs į 4 vietą, bet sau pasakiau, kad ketvirtas tikrai neliksiu.

Praėjusiais metais buvo antra vieta, bet gal kam nors atrodė, kad tai buvo vienkartinis iššovimas. Sau ir kitiems įrodžiau, kad esu tarp geriausių metikų ir čia planuoju likti ilgam“, – po finalo kalbėjo dukart olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas.

„Į metimą sudedi viską, ką turi, visas emocijas ir dar šūksniais tikiesi, kad skries toliau. Visos emocijos išeina lauk“, – pridūrė jis.

Trispalve apsigobęs lietuvis netrukus pridėjo: „Stahlio pasirodymas tikrai nustebino. Maniau, kad viskas bus baigta po penkių metimų. Aišku, šeštu dar pats tikėjausi „užmesti“, bet tai tikrai įspūdinga. Manau, kad buvo įmanoma pakovoti, bet man turbūt dar trūksta stabilumo. Per metus patobulėsiu ir, manau, rezultatai ateis, nes stabilumas yra labai svarbu.“

gerai, kad iškovojo, bet kas L/R/T leido komentuoti diskininkų varžybas tam neužsičiaupiančiam trydaliui komentatoriui - jokio komentaro, tik vaikiškos emocijos, trukdančios žiūrėti varžybas. Jam tik kokį olialia kiauručių konkursą komentuoti.