• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio 17 diena Briuselyje renkasi Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai į bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos (BRIST) posėdį, kuriame planuoja diskutuoti dėl galimo ES Vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai, o paprasčiau tariant ES užsienio reikalų ministro, kandidatūros.

REKLAMA
REKLAMA

ES Vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai galios ant popieriaus atrodo labai įtakingi, tačiau ekspertai teigia, kad norint jas suvaldyti reikia būti antžmogiu.

REKLAMA

Iki šiol buvo įvardijamos dvi galimos kandidatūros, tai dabartinis ES užsienio politikos vadovas Javieras Solana ir ES išorinių santykių komisarė Benita Ferrero Waldner. Tačiau J. Solana yra pareiškęs, jog neketina kelti savo kandidatūros.

Po šios žinios ES valstybės pradėjo siūlyti savo galimus kandidatus. Ekspertai mano, kad geriausius šansus tapti pirmuoju ES užsienio reikalų ministru turi italas Masimas Dalema ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Deividas Milibendas. Tačiau pastarasis pareiškė, kad minėtų pareigų nesieks.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas dėl naujų ES postų turėtų būti priimtas šią savaitę. Lapkričio 19-ąją Briuselyje planuojamas neeilinis ES viršūnių susitikimas, kuriame taip pat turėtų paaiškėti, kam atiteks Bendrijos prezidento pareigos.

Iki neeilinio ES viršūnių susitikimo Bendrijai pirmininkaujanti Švedija ketina užbaigti konsultacijas su ES narėmis šiuo klausimu.

BRIST posėdyje užsienio reikalų ministrai taip pat aptars pasirengimą gruodžio 10-11 dienomis Briuselyje vyksiančiam eiliniam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame numatoma diskutuoti apie institucinius, ekonominius, finansinius, klimato kaitos, užimtumo klausimus. Susitikime bus aptarta ir Lisabonos strategija po 2010 metų bei Darnaus vystimosi strategija.

ES šalių narių užsienio reikalų ministrai ketina nagrinėti ES ir Rusijos santykių plėtojimo, tolesnio bendradarbiavimo su Baltarusija klausimus, politinę ir ekonominę padėtį Ukrainoje, paramą Afganistanui, Artimųjų Rytų taikos procesą, Europos saugumo ir gynybos politikos civilinius pajėgumus, ES ir NATO bendradarbiavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų