• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Už 175 kilometrų, į šiaurės rytus nuo Lusakos yra didžiulis Pietų Luangwa Nacionalinis Parkas, didžiausias Zambijos turistų traukos centras ir vienas svarbiausių Afrikos gamtos rezervatų. Ne veltui tai pirmasis „safari pėsčiomis“ parkas, kuriame gyvena apie 10 000 dramblių.

REKLAMA
REKLAMA

Nedidelė Mfuwe gyvenvietė yra vartai į parką, kur dar gali pasipildyti benzino atsargų ir pamatyti žmonių, prieš pasinerdamas į nesibaigiančią savaną.  Pietų Luangwa gamtos rezervate galima pamatyti didžiules dramblių kaimenes, kuriose dramblių skaičius gali siekti net iki 100.

REKLAMA

Dar 60 - aisiais metais parkas buvo vadinamas „Dramblių slėniu“, nors po dešimtmečio šiems gyvūnams iškilo grėsmė išnykti - nuolatinėse medžioklėse buvo sumedžiojama iki 100 000 dramblių.

Dabar, po efektyviai įvykdytų gyvūnų išsaugojimo projektų, rezervate gyvena apie 10 000 dramblių.

Viena pagrindinių Luangwa rezervato traukos vietų - tai Luangwa upė, kur nuolat ateina dauguma gyvūnų. Biologai ir gamtininkai šią upę vadina didžiausia Afrikos upe, tiek dėl čia sutinkamų gyvūnų įvairovės, tiek dėl jų skaičiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Kai baigiasi sausasis sezonas ir upėje padaugėja vandens, čia ima būriuotis didžiulės begemotų kaimenės, šių gyvūnų būna tiek daug, jog sakoma, kad plačiausioje upės vietoje, šokinėdamas nuo vieno begemoto kupros ant kito, gali laisvai pereiti upę.

Iš pirmo žvilgsnio begemotai atrodo mieli ir draugiški, tačiau iš tikrųjų, tai agresyvūs gyvūnai dėl kurių kaltės žūva daug afrikiečių. Suskaičiuojama nuo 100 iki 150 žuvusiųjų per metus.

Begemotų karalystė

20 amžiaus pradžioje, medžiotojai šiuos gyvūnus buvo beveik sunaikinę, laimei buvo laiku imtasi reikiamų priemonių ir dabar rezervate gyvena apie 19 000 begemotų, o visoje Zambijoje apie 40 000, todėl Zambija dar kartais vadinama begemotų karalyste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slėnis, kuriame gyvena begemotai, tapo tikru rojumi paukščiams, iš 400, čia suskaičiuojamų paukščių rūšių, 47 kiekvienais metais atskrenda iš Europos ir Rusijos. Ča jiems ideali vieta praleisti šaltąjį metų sezoną - šilta vasara, toli nuo šalčių ir žmogaus. Vėliau prasideda lietaus sezonas, kuomet didžioji regiono dalis lieka užtvindyta ir neprieinama.

Nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, į rezervatą atvyksta labai nedaug lankytojų, miško nameliai ir stovyklavietės užsidaro, o ištroškusi savana virsta oaze, kur dominuoja vanduo. Parkas prisipildo gyvenimo: čia nebesisukioja automobiliai, o įvairiausių rūšių gyvūnai gali beveik pusę metų ramiai ganytis savo ganyklose, toli nuo turistų akių.

REKLAMA

Pasivaikščiojimas tarp laukinių gyvūnų

Pietų Luangwa Nacionaliniame parke galioja čia gyvenančių plėšrūnų įstatymai. Pasak žurnalo Forbes Traveler, tai viena iš 10 pasaulio vietų kur gali būti suėstas gyvūnų. Keliautojai Luangwa gamtos rezervate gali patirti stiprių ir nepakartojamų išgyvenimų, tai vadinamasis „Walking safari“ arba „Safaris pėsčiomis“, vienas pirmųjų, kuriame, laukinę gamtą galima stebėti iš taip arti.

Liūtai, leopardai, bizonai, begemotai - tai unikali galimybė pamatyti šiuos gyvūnus, ypač rekomenduojama fotografijos mylėtojams ir šiaip drąsiems ir nebijantiems iššūkių keliautojams. Tik įsivaizduokite, kad pasislėpęs ir susiliejęs su savanos augalija stebite netoliese vaikštančias žirafas ar antilopes, laukiate kol priartės dramblių kaimenė, kuri maudosi upėje, arba stebite akacijose snaudžiančius leopardus ar  begemotus, sulindusius į Luangwa upės vandenį, o dienos pabaigoje, tiesiog gamtoje įrengtoje stovyklavietėje, ilsitės žiūrėdami afrikietišką saulėlydį... Juk skamba nuostabiai ar ne?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų