REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gerą savijautą lemia daugybė įvairių veiksnių, įskaitant mitybą, fizinį aktyvumą, patiriamą stresą, socialinį gyvenimą. Tačiau ekspertė išdavė paprastą gudrybę, kuri padės jaustis geriau.

Gerą savijautą lemia daugybė įvairių veiksnių, įskaitant mitybą, fizinį aktyvumą, patiriamą stresą, socialinį gyvenimą. Tačiau ekspertė išdavė paprastą gudrybę, kuri padės jaustis geriau.

REKLAMA

JAV gydytoja Poonam Desai rekomendavo reguliariai maudytis šaltame duše ar pagulėti vonioje su šaltu vandeniu.

Su savo beveik 200 tūkst. „Instagram“ sekėjų ji pasidalino vaizdo įrašu, kuriame papasakojo apie šalto dušo naudą sveikatai, rašo express.co.uk.

Ji teigė, kad šalčio poveikis gali padėti padidinti kolageno kiekį ir taip sumažinti raukšles, sumažinti streso lygį ir net pagerinti miegą.

Trumpalaikis šalčio poveikis ir jo nauda

Dr.  P. Desai sakė: „Ar žinojote, kad trumpalaikis šalčio poveikis turi daugybę sveikatai naudingų poveikių? Ką turiu omenyje, sakydama šalčio poveikis – tai šaltas dušas arba šalta vonia, pasinėrimas į vonią su ledu, tačiau svarbu, kad poveikis būtų trumpalaikis.“

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša „Mail Online“, ji rekomenduoja,  kad per savaitę pakanka 11 minučių šalčio. poveikio, išskirstant šį laiką į kelias dviejų-trijų minučių ilgio atkarpas.

REKLAMA

Pasak dr. P.  Desai,  vienas iš šalčio poveikio privalumų yra jo gebėjimas padidinti kolageno kiekį.

„Tai reiškia, kad tai padeda sumažinti raukšles ir padidinti odos elastingumą. Šaltis taip pat padeda mažinti stresą, uždegimą ir netgi gali pagerinti miegą.

Jei nesate pratę maudytis šaltame duše ar vonioje, būtinai įtraukite jį į savo rutiną, nes tai teikia daug naudų mūsų bendrai sveikatai“, – sakė ji.

Ji pridūrė, kad prieš pradedant taikyti šią praktiką vertėtų pasitarti su gydytoju bei įspėjo, kad ji gali būti tinkama ne visiems.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. P. Desai nėra pirmoji ekspertė, pasisakanti už teigiamą šalto vandens poveikį. Anksčiau express.co.uk sveikuolis Avis Roy‘us sakė:

„Šalčio poveikio įtraukimas į kasdienę rutiną didina organizmo atsparumą ir gerina bendrą sveikatos būklę. Tyrimai rodo, kad trumpalaikis pabuvimas šaltos temperatūros kamerose gali užkirsti kelią su amžiumi susijusių kognityvinių funkcijų silpnėjimui, pavyzdžiui, demencijai.

Šaltis. taip pat mažina uždegimą ir oksidacinį stresą, o tai yra du pagrindiniai smegenų veiklą pažeidžiantys veiksniai.“

Be to, tyrimo, kuris šiemet paskelbtas žurnale „British Medical Journal“, metu buvo išbandytas šalčio poveikis sveikiems jauniems Čekijos armijos kariams. Padaryta išvada, kad šalto vandens poveikis yra naudingas ir psichinei, ir fizinei sveikatai, nes padeda sumažinti kūno riebalų kiekį ir nerimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų