Šį savaitgalį Lietuvos fechtuotojai jėgas bandė net dvejose tarptautinėse varžybose – Europos jaunių taurės etape Krokuvoje (Lenkija), bei Berlyne (Vokietija) vykusiame jaunimo iki 23 metų turnyre „Baltoji meška“.

Jaunių varžybose šauniai pasirodė vaikinai. Parengiamąjame varžybų etape Matas Bartaška laimėjo 10 pergalių iš 12, Rokui Juknai sekėsi kiek prasčiau, jis įveikė 5 priešininkus vienuolikoje susitikimų, o Arnui Salokui šį kartą nepasisekė – pralaimėjęs visus susitikimus pogrupyje, jis iš tolesnių varžybų pasitraukė.

Dėl gerų rezultatų pogrupiuose užsitikrinęs aukštą varžybų reitingą M. Bartaška turėjo galimybę praleisti pirmąjį atkrintamųjų susitikimų raundą ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų turnyro fechtuotojų, ir pirmoje kovoje nugalėjo čeką Josefą Balcarą (15:10), bandydamas patekti į aštuntfinalį jis įveikė lenką Piotrą Kolpą (15:13) ir tik kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje turėjo pripažinti būsimo turnyro nugalėtojo belgo Neisserio Loyolos pranašumą (9:15). Nors ir pradėjęs ne taip sėkmingai, daug šansų kovoti dėl medalių turėjo ir R. Jukna. Jis pirmoje kovoje užtikrintai nugalėjęs prancūzą Cyrilą Michelį (15:8), o antrojoje – dar didesniu skirtumu (15:7) įveikęs 4-ą varžybų reitingą turintį kanadietį Aleksį Buotiną, dėl traumos turėjo pasitraukti iš tolesnių kovų. Galutinėje įskaitoje, tarp 203 varžybų dalyvių M. Bartaška buvo 9, R. Jukna – 28, o A. Salokas užėmė paskutinę vietą.

Jaunėms merginoms sekėsi ne taip gerai. Olivija Mašalo parengiamuosiuose etapuose laimėjo 4 kovas iš 11, Erika Mackoit – 3 iš 10, Elzė Šatkauskaitė – 2 iš 6. Visos trys mūsų fechtuotojos į atkrintamąjį etapą nepateko ir galutinėje įskaitoje tarp 155 dalyvių O. Mašalo užėmė 82, E. Mackoit – 93, o E. Šatkauskaitė – 119 vietas.

Berlyne vykusiame „Baltosios meškos“ turnyre dalyvavo 7 lietuviai. Nors šis turnyras skirtas visų pirma jaunimo iki 23 metų amžiaus grupei, tačiau pogrupiuose dalyvauti turi teisę ir vyresni fechtuotojai – tokių susirenka ne viena dešimtis, vien dėl galimybės pasisemti kovų patirties šiose ilgametes tradicijas turinčiose varžybose. Pogrupiuose Javgenijus Stalmakovas, Edgaras Dvariškis ir Tomas Makarovas pelnė po 7 pergales iš 11 galimų, Gotfridas Krujalskis 5 iš 11, Tomas Kriščiūnas 4 iš 10, Kasparas Šatkauskas 3 iš 10, o Andrius Vasiliauskas pralaimėjo visas kovas.

Atkrintamąjame etape dalyvavo vienintelis lietuvis, patenkantis į varžybų amžiaus grupę, tačiau pati pirmoji kova nebuvo sėkminga – E. Dvariškis ją rezultatu 9:15 pralaimėjo Kazachstano atstovui Dmitrijui Aleksaninui. Galutinėje įskaitoje tarp 290 dalyvių E. Dvariškis buvo 47, T. Kriščiūnas užėmė 116-ą, K. Šatkauskas – 147-ą, A. Vasiliauskas – 221-ą vietas (nepatenkantys į varžyvų amžiaus grupę fechtuotojai nebuvo reitinguojami).

Šiose varžybose jauniai, bei Berlyne dalyvavę jaunimo amžiaus grupės fechtuotojai parodė rezultatus, leidžiančius tikėtis puikių startų rugsėjį Kaune vyksiančiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionate.