Sausio aštuntą dieną Uozuolniekuose (Latvija) pirmą kartą šiais metais jėgas išmėgino Elektrėnų „Energijos-Orakulo“ ledo ritulio klubas. Lietuvių iššūkį priėmė vietos „Ozolnieki-Monarch“ ledo ritulininkai, atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate užimantys pirmąją vietą. Lietuvių varžovai Iš devyniolikos žaistų rungtynių pralaimėjo tik kartą. Lietuvos komanda su aštuoniomis pergalėmis žengia šešta.

Rungtynes minimalia persvara 2:1 (2:0; 0:1; 0:0) laimėjo Latvijos ekipa.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo „Ozolnieki-Monarch“ atstovo Viktoro Lobačevo šou. Šis per nepilnas dvi minutes pelno du įvarčius. Pirmąjį jau 28-ąją rungtynių sekundę, o antrąjį po kiek daugiau nei minutės (1:43).

Septintąją rungtynių minutę latvis Andrejus Utanas pažeidžia taisykles- lazda išmuša iš pusiausviros varžovą ir dviems minutėms pasiunčiamas ant baudų suoliuko. „Energijos-Orakulo“ ledo ritulininkai neilgai turi kiekybinę persvarą. Netrukus dviems minutėms iš žaidimo pašalinamas Andrejus Židkovas.

Tai buvo paskutiniai fiksuojami komandų veiksmai pirmajame kėlinyje. Daugiau niekas kėlinyje neuždirbo baudos minučių ir nepelnė įvarčių.

Antrojo kėlinio pradžia pasižymėjo baudos minučių gausa. Pirmąsias dvi baudos minutes gauna Justinas Vėželis, kai neleistinai blokuoja varžovą. Justinui Vėželiui grįžus į aikštę jo vietą ant baudų suoliuko užima  neleistinai lazda sužaidęs Karolis Kubilius. Po pusės minutės prie jo prisijungia Dalius Vaiciukevičius ir dvidešimt penktąją rungtynių minutę „Energijos-Orakulo“ žaidėjai lieka trise prieš penkis.

Elektrėnų komanda atsilaiko ir priešininkai vienas po kito pažeisdami taisykles palieka aikštę. Uozuolniekų komandos žaidėjas Kristupas Kuplaisas žaidžia alkūnę, o Vadimas Romanovskis už žaidimą pavojingai pakelta lazda keturioms minutėms pasiunčiamas ant baudų suoliuko.

Trisdešimt antrą rungtynių minutę (31:16) Andrejus Židkovas pelno pirmąjį „Energijos-Orakulo“ įvartį. Šį sezoną tai jau devynioliktasis Andrejaus įvartis. Pagal pelnytų įvarčių skaičių lygoje Andrejus užima antrąją vietą.

Jam talkino Šarūnas Kuliešius ir Aivaras Bendžius.

Netrukus Antaną Korneičiuką ištinka toks pat kaip ir Vadimo Romanovskio likimas- Antanas žaidžia pakelta lazda ir sėdasi keturioms minutėms. Po pusantros minutės aikštę palieka komandos kapitonas Šarūnas Kuliešius ir Latvijos ekipos žaidėjas. „Energija-Orakulas“ žaidžia trise prieš keturis.

Abiems žaidėjams dar negrįžus į aikštę, neleistinai žaidžia Rolandas Aliukonis- blokuoja priešininką neturintį rutulio ir Justinas Vėželis- vilkindamas žaidimą.

Nepaisant gausybės baudos minučių „Energijos-Orakulo“ žaidėjai atsilaiko iki kėlinio galo ir neleidžia priešininkams pasižymėti.

Trečiąjį kėlinį šeimininkų ekipa pradeda keturiese- už varžybų vilkinimą Vitalijus Gurevičius baudžiamas dvejomis baudų minutėmis. Šiam grįžus į aikštę jo vietą ant baudų suoliuko užima Kristupas Kuplaisas. 47-ąją rungtynių minutę tas pats žaidėjas gauna dar dvi baudos minutes.

58-ąją rungtynių minutę Justinas Vėželis susistumdo su Nikolajumi Jakolevu. Abu žaidėjai šalinami iš aikštės. Elektrėnų komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės. Po jos komandos vartininkas Nerijus Daukševičius negrįžta į aikštę. Lietuviai rizikuoja vartų saugumu ir vartininką pakeičia papildomu aikštės žaidėju.

Elektrėnų komandos vartai lieka saugūs, deja, Uozuolniekų irgi. Įtemptos ir permainingos rungtynės baigiasi rezultatu 2:1 čempionato favoritų naudai.

Šiandien nežaidęs komandos naujokas Arūnas Aleinikovas sakė, kad komanda atrodė gerai. Jo žodžiais komanda stengėsi, o tai svarbiausia. Arūnas negalėjo atsakyti ar ryt pasirodys aikštėje teigdamas, kad sprendimus priima treneris, be to ir senajam komandos vartininkui Nerijui Daukševičiui reikia įgauti formą. Žaidėjas teigė, kad dabar, nežaisdamas, stengiasi padėti komandos draugams patarimais ir pastebėjimais. Žaidėjas sakė tikįs, kad rytoj komanda, pamačiusi, kad varžovai nėra neįveikiami, sužais dar geresnes rungtynes nei šiandien.