• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) uždraudė vadinti cigaretes "lengvomis" arba "silpnomis", o tabako gamintojai į šią prieš rūkymą nukreiptą priemonę beveik nereagavo.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šiol cigaretės nebegalės būti vadinamos tokiais pavadinimais kaip "Altria" padalinio "Philip Morris International" gaminamos "Marlboro Lights" ("Marlboro lengvos") ar "Japan Tobacco" siūlomos "Mild Seven" ("Silpnos Seven"). ES teigimu, minėti pavadinimai klaidina vartotojus apie rūkymo keliamą grėsmę.

REKLAMA

Dabar 30 proc. pakelio priekinės ir 40 proc. užpakalinės dalies turės užimti į "Rūkymas žudo" panašūs užrašai. Jei perspėjimai spausdinami keliomis valstybinėmis kalbomis, jie turės užimti dar didesnę pakelio dalį.

Tačiau rūkaliai pokyčius pajus ne iškart. Pastaraisiais mėnesiais tabako bendrovės pristatė naujų gaminių, o mažmenininkai yra sukaupę nemenkas naujų reikalavimų neatitinkančių cigarečių atsargas.

REKLAMA
REKLAMA

"Cigarečių pakeliai nebus masiškai deginami", - sakė ES sveikatos apsaugos komisaro Deivido Berno (David Byrne) atstovas Torstenas Miunchas (Thorsten Muench). D. Bernas (David Byrne) yra pasiryžęs sumažinti su rūkymu susijusių mirčių skaičių. Per metus dėl šios priežasties miršta 500 tūkst. ES gyventojų.

Cigarečių gamintojai, kuriems praėjusį gruodį naujosios tvarkos nepavyko užginčyti Europos teisingumo teisme, turi pakankamai laiko pasirengti pokyčiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, "British American Tobacco" populiariąsias "Lucky Strike Lights" perkrikštijo į "Lucky Strike Silver". Tačiau gamintojos tyrimų ir priežiūros padalinio vadovas Krisas Prokeris (Chris Procter) teigė, jog rūkantiesiems ši naujovė nepadės. "Nemanome, kad (tai, ką daro ES) yra protinga sveikatos apsaugos politika, - sakė "British American Tobacco" vadybininkas. - Gali kilti sumaištis. Dar per anksti pasakyti, ar tai pakeitė žmonių pirkimo įpročius, tačiau nereikėtų atmesti galimybės, kad jie pasirinks daugiau dervų turinčius gaminius".

REKLAMA

Tuo tarpu pakuotes gaminanti "Logista", kurią valdo prancūzų-ispanų cigarečių bendrovė "Altadis", iš naujųjų draudimų šaiposi ir puošia pakelius marihuanos lapų, krūtingų moterų bei besišypsančių veidų atvaizdais. Be to, pakeliai pajuokia tradicinius įspėjimus tokiais užrašais kaip "po valgio cigaretės yra dukart gardesnės" arba "darbas kenkia jūsų sveikatai ir yra pavojingas nėščioms moterims bei jus supantiems žmonėms". Panašių pakelių galima pamatyti ir Prancūzijoje bei Nyderlanduose.

REKLAMA

Nuo kitų metų pradžios jokiose cigaretėse negalės būti daugiau kaip 10 miligramų dervų ir vienas miligramas nikotino. 2004 viduryje valstybės narės ant pakelių pradės vaizduoti pažeistus plaučius ir kitas siaubą keliančias iliustracijas.

D. Bernas (David Byrne) taip pat bando išsiaiškinti, ar, pasinaudojus galiojančiais darbuotojų apsaugos įstatymais, rūkymą būtų galima uždrausti restoranuose ir baruose. Tiesa, komisarui kur kas sunkiau sekasi mažinti 1 mlrd. eurų paramą, kurią kasmet gauna ES tabako augintojai.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų