Pirmą kartą Lietuvos istorijoje, Lietuvos Bušido Federacijai bendradarbiaujant su WAK-1F (Pasaulio Mėgėjų K-1 Federacija), Šiaulių arenoje surengė Europos K-1 mėgėjų čempionatą.

Čempionatas sulaukė didelio dėmesio visame pasaulyje. Čia dėl Europos čempionų titulų kovėsi  sportininkai   iš Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Moldavijos, Uzbekistano, Armėnijos, Azerbaidžano, Rumunijos, Vokietijos, Prancūzijos, Olandijos, Čekijos ir Lietuvos. Rezultatai ypač džiugino Lietuvą.

Kovos vyko trijose amžiaus grupėse: 15-16 amžiaus grupėje Europos čempionais iš Lietuvos   tapo Mantas Beliauskas (svorio kategorijoja -51 kg.), Rokas Bučas (svorio kategorija -54 kg.), Herkus Lukošiūnas (svorio kategorija -63 kg.), Gražvydas Kontautas (svorio kategorija -66 kg.),  Vainius Kudaris (svorio kategorija -80 kg.).

17-18 amžiaus grupėje Europos čempionais iš Lietuvos tapo Juozas Minkevičius (svorio kategorija -66 kg.), o suaugusiųjų amžiaus grupėje Europos čempionais iš Lietuvos tapo Deividas Danyla (svorio kategorija -63,5 kg.), Ernestas Dapkus (svorio kategorija -76 kg.) ir Tadas Miceika (svorio kategorija -91kg.). Kiekvienoje amžiaus grupėje po 12 svorio kategorijų. Viso čempionato metu buvo  kovojama už 36 medalių komplektus.

Lietuvos kovotojus palaikė ir savos sienos, o gale čempionato suvedus komandų rezultatus, Lietuvos rinktinei atiteko ir komandinė nugalėtojų taurė, kaip komandai, iškovojusiai daugiausiai medalių.