• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Itin spartus „supermaliarijos“ plitimas pietryčių Azijoje yra neraminanti globali grėsmė, perspėja mokslininkai, rašoma BBC.

Itin spartus „supermaliarijos“ plitimas pietryčių Azijoje yra neraminanti globali grėsmė, perspėja mokslininkai, rašoma BBC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoji maliarijos forma pirmą sykį užfiksuota Kambodžoje, tačiau dabar ji jau išplitusi kai kuriose Tailando, Laoso ir Vietnamo dalyse, tačiau tuo liga nesirengia apsiriboti.

REKLAMA

„Mahidol-Oxford Tropical Medicine Research Unit“ medikų komanda Bankoke pareiškė, kad yra reali grėsmė, jog maliarija taps nesustabdoma. Profesorius Arjenas Dondorpas, šios komandos vadovas, BBC News pareiškė: „Mes tai laikome rimta grėsme. Neramina tai, kad ši padermė plinta dideliu greičiu po visą regioną ir baimę kelia, kad tai gali staiga paplisti Afrikoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Nepavyksta pritaikyti gydymo

Leidinyje „The Lancet Infectious Diseases“ publikuotame laiške mokslininkai paaiškino, kad ši maliarijos padermė pasižymi atsparumu tradiciniam vaistui artemizininui.

Pasaulyje kasmet maliarija užsikrečia apie 212 mln. žmonių. Ją sukelia parazitai, kurie plinta kraujasiurbių moskitų pagalba ir yra viena iš pagrindinių vaikų mirčių priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis vaistas nuo maliarijos yra suderintas gydymas artemizininu kartu su piperakinu. Tačiau artmizininas su laiku tampa vis mažiau efektyvus, o maliariją sukeliantys parazitai taip pat „išmoko“ prisitaikyti ir prie piperakino.

Anot mokslininkų, vaistų efektyvumo atmetimo skaičiai yra keliantys nerimą.

Profesoriaus A. Dondorpo teigimu gydymas neveikė trečdaliu atvejų Vietname, Kambodžoje efektyvumas siekė vos daugiau nei 40 proc.

REKLAMA

Toks atsparumas maliarijos užkratui būtų katastrofiškas Afrikai, kurioje yra užfiksuojami 92 proc. visų ligos atvejų pasaulyje.

„Lenktynės su laiku“

Medikai ragina kuo greičiau išspręsti maliarijos problemą Didžiojo Mekongo regione, kol netapo pernelyg vėlu. Profesoriaus teigimu, vyksta lenktynės su laiku. „Mes turime tai eliminuoti, kitaip išvysime daug mirčių“, – pasakojo medikas, pridūręs, kad yra nuoširdžiai susirūpinęs.

Welcome Trust medical research charity“ atstovas Michaelas Chew teigė, kad šiuo metu kasmet apie 700 tūkst. žmonių miršta nuo negalavimų, įskaitant ir maliariją, kurie yra atsparūs medicininiam gydymui. „Jeigu nieko nebus daroma, šis skaičius iki 2050-ųjų gali išaugti iki milijono“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų