REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, kad gėjai ir lesbietės neįtraukiami į medicinines studijas, yra ne tik neetiška, bet ir pavojinga, rodo naujausias tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

JAV transliuotojas „CBC News“ išsiaiškino, kad iš Jungtinėse Valstijose vykdomų klinikinių tyrimų šalinami gėjai ir lesbietės. Šį faktą išsiaiškino biostatistas, rinkęs duomenis vėžio studijoms. Pastebima, kad seksualinė orientacija buvo vienas iš faktorių, dėl kurio žmonės nebuvo įtraukiami į klinikinius tyrimus.

REKLAMA

Peržiūrėjus per 80 tūkst. Jungtinėse Valstijose vykusių klinikinių tyrimų, skelbiama portale „Salon.com“, nustatyta, kad tyrimai be homoseksualų sudaro reikšmingą procentą.

Žurnalas „The New England Journal of Medicine“ skelbia, kad išanalizavus vien tik 243 medicininius tyrimus, paaiškėjo 37 atvejai (15 proc.), kai į juos nebuvo įtraukti sveiki homoseksualai. Pramonės ir Jungtinių Valstijų regionų finansuojamuose tyrimuose – be gėjų ir lesbiečių – dažniausiai neįtraukiami ir sveiki, tačiau vyresni nei 65 metų amžiaus žmonės.    

REKLAMA
REKLAMA

Priduriama, kad norint gauti medicininio tyrimo valstybinį finansavimą, būtina tirti, kaip vaistai gali paveikti visus – nepriklausomai nuo lyties, rasės ar tautybės – žmones.

Kartais į medicininius tyrimus logiška neįtraukti tam tikrų grupių atstovų. Pavyzdžiui, tiriant specifinių hormonų poveikį pagyvenusioms moterims logiška nesiaiškinti, kaip šie vaistai paveiktų vyrus. Tačiau, klausiama, ar dėl to reikia netirti nebaltųjų, lesbiečių ar biseksualių moterų.

Portale „Salon.com“ teigiama, kad į tyrimus neįtraukti homoseksualų – jei tam nėra argumentuoto mokslinio paaiškinimo – negalima dėl 2 priežasčių. Pirma, tai akivaizdi diskriminacija ir kažkieno politinių pažiūrų perkėlimas į mokslo sritį. Antra, istorija jau parodė, kad tokių klinikinių praktikų taikymas nepasiteisino. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų