• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Regis, dar visai neseniai vyko masinė garso įrašų „emigracija“ iš vinilinių plokštelių kolekcijų į MP3 failus kompiuterių ar skaitmeninių grotuvų laikmenose. Judėjimo priešinga kryptimi kažin ar sulauksime, tačiau techninės galimybės jau yra: jas suteikė 3D spausdintuvai.

REKLAMA
REKLAMA

Suskaitmeninti analoginį garso įrašą nepalyginamai paprasčiau nei pačiam pasigaminti vinilinę plokštelę su norima muzika, tačiau 3D spausdinimo technologija analoginio garso patefonų entuziastams jau siūlo ir tokią galimybę. Fizines sąsajas skaitmeniniam garso ir vaizdo turiniui kurianti amerikietė Amanda Ghassaei išrado būdą, kaip praktiškai bet kokio formato skaitmeninius garso failus galima konvertuoti į 3D spausdintuvais gaminamas 33 apsisukimų per minutę plokšteles, kurias galima atkurti įprastiniais patefonais.

REKLAMA

Šis būdas remiasi 3D spausdintuvu atspausdintos plokštelės griovelio fiziniu panašumu į vinilinių plokštelių griovelius, kuriais slenkanti patefono adata vibruodama generuoja garso signalą. Šis signalas sustiprinamas ir perduodamas per patefono garsiakalbius. 3D spausdintuvais pasigamintos plokštelės veikia labai panašiai.

Norint konvertuoti MP3, OGG, FLAC ar kitų formatų failus į analoginius įrašus pirmiausia reikia gauti fizinės plokštelės griovelio 3D modelio duomenis. Tam naudojamas specialus atvirojo kodo algoritmas. Konvertuojant atliekami garso įrašo duomenų skaičiavimai, kuriais remiantis formuojamas 3D griovelio profilis. Ši informacija išsaugoma STL formato failo pavidalu ir siunčiama į 3D spausdintuvą. Plokšteles Amanda Ghassaei spausdino „ObjetConnex 500“ 3D spausdintuvu, kurio raiška X ir Y ašių atžvilgiu siekia 600 taškų colyje. Tokia raiška tikrai nėra pakankamai gera aukštos kokybės šiuolaikiniams patefonams, kuriuos naudoja audiofilai, tačiau nuosavą plokštelę pasigaminti norintys muzikos mėgėjai neturėtų nusivilti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaip ar taip, savadarbių plokštelių gamybos 3D spausdintuvais technologija neabejotinai bus tobulinama, o norintys susipažinti su dabartiniu A. Ghassaei metodu gali išnagrinėti tikslią gamybos instrukciją. Šiame vaizdo siužete galima pamatyti ir išgirsti, kaip atrodo ir skamba 3D spausdintuvu pasigaminta plokštelė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų