REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš garsiausių muzikos atlikėjų Lietuvoje Alanas Chošnau yra žinomas kaip protarpinio badavimo šalininkas. Vyras „Į sveikatą!“ laidoje prasitarė, jog įžvelgia protarpinio badavimo privalumų.

Vienas iš garsiausių muzikos atlikėjų Lietuvoje Alanas Chošnau yra žinomas kaip protarpinio badavimo šalininkas. Vyras „Į sveikatą!“ laidoje prasitarė, jog įžvelgia protarpinio badavimo privalumų.

REKLAMA

„Žinau, kad tai labai padeda organizmui, mintims“, – apie protarpinio badavimo pliusus pasakojo atlikėjas.

Daugiau apie šią dietos formą papasakojo dietistė Asta Budreckaitė.

Skirtas ne visiems

Anot specialistės, ši dieta skirta tikrai ne visiems. Anot jos, norint sužinoti, ar galima sau prisitaikyti tokį svorio metimo būdą, svarbu pasikonsultuoti su specialistais.

Protarpinis badavimas yra labiau skirtas sveikiems ir viršsvorio turintiems asmenims. Jis nerekomenduojamas nėščiosioms, maitinančioms mamoms, sportuojantiems asmenims.

Taip pat nerekomenduojamas širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu sergantiems žmonėms ar turintiems valgymo sutrikimus.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikiems asmenims reikėtų konsultuotis su dietistu, o sveikatos sutrikimus turintiems žmonėms reiktų kreiptis į gydytoją dietologą“, – apie protarpinį badavimą pasakojo A. Budreckaitė.

REKLAMA

Pasak specialistės, vienu ar kitu atveju, dietistas ar gydytojas dietologas rekomenduotų asmeniui laikytis subalansuotos mitybos: „Tai yra, gauti pakankamą kiekį vitaminų, mineralų, maistinių medžiagų ir energijos.

O taip pat norint numesti svorio reiktų laikytis kalorijų deficito. Tikrai nevalgome visko, ko norime, tuo valgymo laikotarpiu. Vis tiek išlaikome sveikus mitybos principus. Beje, geriau reiktų atsisakyti vakarienės nei pusryčių.“

Protarpinio badavimo tipai

Specialistė atskleidė, jog yra keli protarpinio badavimo tipai. Tačiau populiariausias iš jų išlieka „16 ir 8“.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra keli protarpinio badavimo tipai. Pats populiariausias būdas – 16 ir 8. Tai 8 valandas valgoma, o 16 badaujama.

Tačiau yra ir kitų būdų, kai didinami nevalgymo intervalai. Arba, pavyzdžiui, dvi dienas per savaitę praleidžiamas reikiamas kiekis energijos. Taip pat gali būti kas antra diena reikiamo energijos poreikio suvartojimo.

Dažniausiai protarpinį badavimą propaguojantys žmonės didina badavimo intervalą iki kelių dienų ar net savaitės“, – pasakojo A. Budreckaitė.

Visgi, moteris pridūrė, jog daugelis neatsižvelgia į vieną hormoną, kuris išsiskiria žmogui badaujant. Ji ragino atsisakyti šios dietos tiems, kurie jaučia nemalonius simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikėtų atsižvelgti į tai, kad tuo metu, kai yra badaujama, organizme kaupiasi kortizolis. Tai yra streso hormonas, kuris skatina kauptis riebalus ir raumenų nykimą. Todėl esant nuovargiui, silpnumui siūlyčiau nustoti laikytis šitos dietos“, – paaiškino ji.

„Mados reikalas“

Šiuo metu protarpiniu badavimu susidomi vis daugiau žmonių. Specialistė laidos metu kalbėjo, jog tai „mados reikalas“.

„Protarpinis badavimas iš tikrųjų yra mados reikalas. Bet jis žinomas labai seniai, tik žinomas kitaip, kaip „pasninkas“. Todėl tai nėra nauja, tai visiems žinoma“, – kalbėjo ji.

Moteris pabrėžė, kad norint numesti svorio svarbu prisiminti kelis esminius elementus: „Jeigu norime numesti svorio, reiktų vadovautis tinkamos, subalansuotos mitybos principu, palaikant kalorijų deficitą. Svarbi ir mitybos įvairovė, fizinis aktyvumas ir vandens poreikio patenkinimas.“

Daugiau naudingos informacijos apie protarpinį badavimą laidoje „Į sveikatą“ rasite straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

Laikausi protarpinio nevalgymo ,pasiteisina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų