REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maudynės duše yra viena iš pagrindinių žmogaus rutinos dienų. Nors toks prausimasis atrodo niekuo neypatingas, tačiau ekspertai tikina, kad tai atliekant intymios higienos priežiūrą neteisingai, didėja rizika užsikrėsti nemaloniomis infekcijomis.

Maudynės duše yra viena iš pagrindinių žmogaus rutinos dienų. Nors toks prausimasis atrodo niekuo neypatingas, tačiau ekspertai tikina, kad tai atliekant intymios higienos priežiūrą neteisingai, didėja rizika užsikrėsti nemaloniomis infekcijomis.

REKLAMA

Ginekologė Anne Henderson tikina, kad pernelyg persistengti ir dažnai prausti makšties nereikia, nes ji natūraliai tą sugeba savaime padaryti pati.

Specialistė sakė: „Perdėta higiena, pavyzdžiui, maudymasis po dušu du kartus per dieną gali visiškai sutrikdyti natūralių bakterijų balansą visame kūne, bet ypač vulvoje ir makštyje.

Būti pernelyg švariu taip pat nėra gerai. Maudytis po dušu, žinoma, yra daug higieniškiau, nei gulėti vonioje, kur sėdime savo pačių bakterijose. Tikimybė, kad bakterijos esančios vandenyje daug kartų greičiau pateks į makštį, jei maudysimės vonioje.“

Ji taip pat pridūrė, kad kvapieji prausikliai irgi gali sutrikdyti makšties pH, todėl prausimuisi turėtų pakakti vandens arba specialaus gelio, kuris ramintų.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau atlikti tyrimai atskleidė, kad makšties plovimas padidina LPI, kiaušidžių vėžio ir net kraujo infekcijų riziką. Perdėtas makšties plovimas labiausiai populiarus JAV, kur moterys prausia ne tik išorę, bet ir vidų įvairiausiais geliais.

REKLAMA

Dauguma parduotuvėse parduodamų dušo gelių yra ne itin geros sudėties, kartais šiuose mišiniuose pasitaiko vandens, acto, kepimo sodos, jodo ar kitų cheminių medžiagų priemaišų.

Užtenka vos šilto vandens

Pagrindinis tyrėjas Ning Ding sakė: „Nors mokslininkai labiau susirūpinę dėl netinkamų makšties prausimų, kurie sutrikdo bakterijų pusiausvyrą lytinių organų srityje arba pažeidžia pH lygį, jie nekreipia dėmesio į endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų toksiškumą, o tai yra tikrai svarbu ir reikia pabrėžti. Su jomis siūlyčiau moterims nesiprausti.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, kalbant toliau apie prausimąsi, reikia suprasti, kad persistengti pernelyg daug tikrai nėra būtina. „Makšties plovimui užtenka tik šilto vandens“, – sako intymios sveikatos ekspertė Stephanie Taylor.

Ji paaiškino, kad makšties vidus savaime išsivalo ir kad išskyros veikia kaip natūralus būdas išvalyti organizmą nuo bakterijų, rašoma thesun.co.uk.

Stephanie pridūrė: „Naudojant bet kokį muilą gali sutrikti natūrali bakterijų pusiausvyra ir išsivystyti bakterinė vaginozė, pienligė ar net cistitas.

Tuo tarpu makšties plovimas, kurį sudaro dušo gelių mišinio plovimas į makštį, yra toks pat kenksmingas. Jis gali pakeisti natūralų sveikos makšties rūgštingumą ir netgi paskatinti bakterijų dauginimąsi. Valydami naudokite šiltą vandenį, šluostę ir švelnų gelį, kad išvengtumėte sudirginimo ir infekcijų.“

Ginekologė dr. Shree Datta taip pat aiškino: „Kad makštis būtų sveika, naudokite šiltą vandenį ir venkite vidinio prausimosi. Jei jaučiate diskomfortą arba niežėjimą apačioje, pasikeitus makšties išskyrų kiekiui, būtinai anksti pasikonsultuokite su gydytoju, kad iškilus problemai ji būtų nustatyta ir pradėta anksti gydyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų