Penktąją pergalę iš eilės Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionate iškovojo ir ne žemesnę nei antrąją vietą antrojo etapo F grupėje užsitikrino Lietuvos rinktinė. Lietuviai antradienį rezultatu 89:60 (19:12, 18:22, 23:14, 29:12) įveikė Latvijos ekipą.

Rungtynėse dėl pirmosios F grupės pozicijos lietuviai trečiadienį susitiks su Turkijos rinktine.

Rungtynes keturiais taškais pradėjo Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, tačiau latviai atsakė dviem tiksliais metimais ir sužaidus dvi minutes išlygino rezultatą - 4:4. Vytenio Čižausko ir J.Valančiūno vedini lietuviai likus žaisti tris minutes įgijo septynių taškų pranašumą (13:6), tačiau latviai laimėjo atkarpą 6:2 ir vėl priartėjo - 12:15. Visgi per paskutinę pusę minutės po du taškus pelnė Augustas Pečiukevičius bei Osvaldas Matulionis ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinė priekyje - 19:12.

Antrąjį ketvirtį latviai pradėjo spurtu 13:5 ir Klavas Freimanis įpusėjus kėliniui pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė Latvijos rinktinę į priekį - 25:24. Nors lietuviai netrukus atsakė atkarpa 6:0 ir vėl išsiveržė į priekį - 30:25. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė ir įpusėjus susitikimui Lietuvos komanda priekyje - 37:34.

Trečiąjį kėlinį dvitaškiu su pražanga pradėjo ir rezultatą išlygino Andris Misteris (37:37), tačiau lietuviai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai ir pranašumą išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos. Įpusėjus kėliniui lietuviai laimėjo atkarpą 8:1 ir po Manto Kadzevičiaus dviejų baudų metimų įgijo devynių taškų pranašumą - 56:47. Negana to, Lietuvos rinktinė ketvirtį baigė keturiais taškais iš eilės ir po trisdešimties minučių jau turėjo dviženklį pranašumą - 60:48.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos rinktinės pranašumas jau nekėlė abejonių. Lietuviai pirmąją kėlinio pusę laimėjo rezultatu 19:5 ir po J.Valančiūno bei M.Kadzevičiaus metimų įgijo triuškinančią persvarą - 79:53. Per likusį laiką lietuviai dar labiau atitrūko ir iškovojo pergalę rezultatu 89:60

Lietuva: J.Valančiūnas 20 (dvitaškiai 7/10, 9 atk. kam.), V.Čižauskas 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Pečiukevičius 13 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Š.Kulvietis 9, G.Staniulis (11 atk. kam.) ir O.Varanauskas - po 8, M.Kadzevičius 7 (7 atk. kam.), O.Matulionis 5, G.Biruta 3, E.Aniulis 2.

Latvija: M.Meiersas 17, A.Butjenkovas 13 (11 atk. kam.), E.Jonatas 10, A.Mistersas 8.