35
Edmondas Sumneris  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Prieš dvigubą Eurolygos savaitę „Žalgirio“ arenoje vyko ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe LKL“) kova. Be trijų pagrindinės komandos žaidėjų rungtyniavęs „Žalgiris“ rezultatu  97:77 (24:14, 28:20, 23:23, 21:20) užtikrintai susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

35

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, tačiau „Žalgiris“ netruko šauti į priekį. Kauniečiams neprireikė nė devynių minučių, kad jų pranašumas taptų dviženkliu – 22:12. Čia favoritai nesustojo ir antrojo kėlinio viduryje Edmondo Sumnerio dvitaškiu atsiplėšė triuškinančiai – 45:25.

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ surengė savo spurtą, Jordanas Watsonas trumpam sumažino skirtumą iki vienženklio (52:60). „Žalgiris“ dar iki trečiojo kėlinio pabaigos susigrąžino viską, ką buvo praradęs – 74:55.

Ketvirtajame kėlinyje atstumas tarp komandų išliko triuškinantis, dėjimais krepšį drebino Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis – 86:59. Paskutine intriga liko žalgiriečių šimtojo taško siekis, kurio įgyvendinti nepavyko.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be susižeidusių Rolando Šmito ir Karolio Lukošiūno, poilsio prieš dvigubą Eurolygos savaitę suteikta Keenanui Evansui ir Edgarui Ulanovui. Juos sudėtyje pakeitė jaunieji Dovydas Butka, Nedas Montvila ir Matas Vokietaitis, visi jie pasižymėjo taškais.

Geriausias savo rungtynes Kaune sužaidė E. Sumneris – 18 minučių, 21 taškas (7/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 2 atkovoti, 3 perimti ir 3 prarasti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos, 4 paties nuobaudos bei 27 naudingumo balai.

Kauno klubui tai buvo vienuoliktoji pergalė paeiliui – „Betsafe-LKL“ čempionai neklumpa jau nuo lapkričio. Tuo tarpu Pasvalio ekipa fiksuoja aštuonių pralaimėjimų seriją bei lygoje išlieka paskutiniai.

Atsitiesti „Pieno žvaigždės“ bandys namie kovo 23-ąją priimdamos Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5/15), „Žalgiris“ kovo 24-ąją leis Šiauliuose.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 21 (7/8 dvitaškių, 5 rez. perd., 3 per. kam., 7 išpr. praž., 27 naud. bal.), Kevarriusas Hayesas 13, Brady Manekas 11 (3/6 tritaškių), Lukas Lekavičius (7 rez. perd.) ir Tomas Dimša po 10, Laurynas Birutis 8 (4 atk. kam., 3/3 dvitaškių), Matas Vokietaitis, Nedas Montvila (6 atk. kam.), Dovydas Butka ir Danielius Lavrinovičius po 5.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 19 (3/7 tritaškių), Kadeemas Jackas 15 (5 atk. kam., 6/14 dvitaškių), Artis Ate 10, Adas Šimonis 9 (3/5 tritaškių), Simas Jarumbauskas 8 (6 atk. kam., 3 per. kam.), Adomas Sidarevičius 6.