• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
„Future Heroes“ uždarymo renginys (Kristinos Jasudaitės nuotr.)

Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje vykusiame šventiniame „Future Heroes“ uždarymo renginyje įteikti apdovanojimai būsimoms jaunosioms lyderėms, startuolių kūrėjoms.

15

Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje vykusiame šventiniame „Future Heroes“ uždarymo renginyje įteikti apdovanojimai būsimoms jaunosioms lyderėms, startuolių kūrėjoms.

REKLAMA

Šventiniame apdovanojimų renginyje nugalėtojas sveikino Jungtinės Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Brianas Olley, LR vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Britų tarybos vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė, mokslininkė Simona Liukaitytė-Suszczynska, ir kiti.

Muzikinį pasirodymą susirinkusiesiems dovanojo atlikėjas Vidas Bareikis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Projekto „Future Heroes“ organizatoriai, siekdami įkvėpti merginas drąsiau svajoti ir siekti savo tikslų, o ateityje tapti tikromis superherojėmis, kuriančiomis ne tik startuolius, bet ir išvystančiomis juos į vienaragius, specialiai parinko ir renginio temą. Šiemet ji – „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“). 

Per penkis mėnesius trukusį projektą merginos gilino žinias verslumo ir antreprenerystės srityje, mokėsi lyderystės, psichologinio ir emocinio atsparumo.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiskirsčiusios į komandas jos taip pat aktyviai kūrė idėjas-išradimus, siekdamos juos išvystyti ir paversti būsimais verslais.

REKLAMA

Aktualiausios temos buvo emocinė žmonių sveikata ir klimato kaitos problemos

. Programos metu sukurtos verslo idėjos ar socialinės iniciatyvos turėjo atitikti ne tik „Future Heroes“ vertybes, bet ir daryti teigiamą poveikį visuomenei. 

Jungtinės Karalystės ambasadorius Brianas Olley, sveikindamas susirinkusiuosius ir dėkodamas projekto organizatoriams bei rėmėjams, jaunųjų herojų prašė įsidėmėti tai, kad reikia mokėti priimti ne tik sėkmę, bet ir nesėkmę.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesitikėkite, kad turėdamos superherojų supergalias visada būsite viršūnėje ir jus visada lydės tik sėkmė. Turite suvokti faktą, kad kartais gali kilti ir nesėkmių. Mes visi esame patyrę ne tik sėkmės skonį, bet ir žinome, kas yra nesėkmė. Papasakosiu jums savo geriausio mokyklos draugo istoriją. Jis nieko kito nenorėjo, tik tapti profesionaliu naikintuvo pilotu. Sulaukęs 17 metų, jis išvyko į trijų dienų atranką, per kurią trys geriausieji turėjo būti atrinkti mokytis į britų oro pajėgas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną dieną išlikdavo tik geriausieji: po pirmos dienos liko 50, po antros – 30, o paskutinę dieną jų liko vos dešimt. Ir jis, mano draugas, buvo tarp geriausių kandidatų tapti pilotu. Jis buvo taip arti savo gyvenimo svajonės, kai paskutinę minutę paaiškėjo, kad dėl silpnesnio regėjimo  jo medicininė patikra nebuvo sėkminga.

Namo grįžo labai nusiminęs. Sutrikęs ir praradęs bet kokį džiaugsmą ir viltį. Išėjome pasivaikščioti, kalbėjome. Jis sakė, kad neturi gyvenime kito tikslo… Tačiau nusprendė nepasiduoti.

REKLAMA

Įstojo į Kembridžo universitetą. Labai stengėsi ir sunkiai dirbo, kad išlaikytų egzaminus ir Kembridžo universitete įgytų fizikos daktaro laipsnį. Netrukus sutiko amerikietę merginą, išvyko į Ameriką ir prisijungė prie NASA.

Tai vieno garsiausių amerikiečių astronautų Michaelo Foale istorija. Taigi, jis netapo lėktuvo pilotu, tačiau ir toliau stengėsi, kol tapo astronautu, kuris daugiausia kartų skrido į kosmosą. Sunkiai dirbdamas jis pats susikūrė savo gyvenimo sėkmę. Jūs galite padaryti tą patį, net jeigu pirmą kartą nepasiseka“, – įkvepiančią draugo sėkmės istoriją  papasakojo ambasadorius. 

REKLAMA

„Future Heroes“ projekto organizatorė Lietuvoje „WoW University“ įkūrėja ir vadovė Inga Jablonskė džiaugiasi, kad jau trečius metus iš eilės pavyko suburti profesionalų komandą.

Ji penkis mėnesius neatlygintinai su merginomis dalijosi žiniomis bei patirtimi ir galbūt net įkvėpė bei paskatino ateityje jas kurti savo verslus.

„Džiaugiuosi, kad suvieniję jėgas su tais, kuriems rūpi mūsų merginų ateitis, sėkmingai užbaigėme jau trečią projekto „Future Heroes“ sezoną. Matydama, kokius  projektus pristatė ateities herojės, padedamos ir palaikomos profesionalų, mano širdis džiaugiasi. Juk šis projektas tai – puiki galimybė auginti, ugdyti, padėti, atsiskleisti ir įgalinti veikti jaunuosius talentus. Manau, kad labai svarbu, jog „WoW University“ jau dabar prisideda prie būsimų startuolių bei vienaragių ekosistemos kūrimo ateityje“, – sakė Inga Jablonskė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekto iniciatorė Lietuvoje, filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer šventės metu kvietė visus pagalvoti apie mūsų visatą plačiąja prasme ir tai, ką mes galime pakeisti.

Taip pat, ji skatino merginas nebijoti į viską žvelgti filosofiškai ir drąsiai imtis pokyčių, ypač srityse, susijusiose su žmonijos psichine ir emocine būkle.

„Šiandien pagalvokime apie mūsų visatą. Visata nėra tik kosmosas ir žvaigždės, tiesa? Visata iš tikrųjų yra viskas. Tai ir visa materija, ir energija, kurią turi kosmosas. Taigi, kai galvojame apie visatą, ar dalykai tampa įmanomi, ar neįmanomi? Žinomo mokslinės fantastikos rašytojo Ray’aus Bradbury’io žodžiais sakant, kas mes esame – neįmanomybė neįmanomoje visatoje, ar galimybė? Taigi, jei šiandien galvosime apie tai, kas neįmanoma, kaip galėsime susidoroti su visa didžiule visata ir visais iššūkiais, kuriuos mums kelia šiuolaikinis pasaulis? Dėl išorinių dalykų, pasaulio konfliktų mes nuolat patiriame spaudimą ir stresą, todėl kartais dėl to galime jaustis nesaugūs. Ir tai kenkia mūsų gerovei: emocinei ir psichinei sveikatai. Todėl labai svarbu, kad ateityje kuo daugiau būtų investuojama į žmonių fizinės ir emocinės sveikatos gerinimą“, – sakė filantropė.

REKLAMA

Britų tarybos vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė, nuoširdžiai dėkodama visiems projekto partneriams ir rėmėjams, prisidėjusiems prie jo įgyvendinimo, sakė, jog visi mes galime būti herojais: „Tikrai nuostabu galvoti apie ateitį ir ateities herojus, kuriuo gali tapti kiekvienas, nepaisant amžiaus ar patirties. Visi mes, ir jaunimas ir senjorai, galime net ir mažais darbais prisidėti kuriant savo ateitį, savo bendruomenės bei šalies gyvenimą.“

Šventiniame „Future Heroes“ uždarymo renginyje įteikti apdovanojimai būsimoms jaunosioms lyderėms, startuolių kūrėjoms.

REKLAMA

1-ąja vieta apdovanota komanda – „SKY“ idėjos sumanytojos. „SKYhealth“ – tai programėlė, galinti padėti paaugliams stebėti savo nuotaikų kaitą ir streso lygį ir, atsižvelgdama į emocinę būklę, teikti sprendimus ir idėjas, kaip jaustis geriau, kurti geresnę psichinę ir emocinę sveikatą. Programėlę pristačiusios merginos žadėjo, kad ja bus lengva naudotis, nes turės gerai išvystytas funkcijas.

2-oji vieta atiteko komandai „Cyber Comets“ už idėją „SmartTeach“. Tai – speciali internetinė svetainė, padėsianti Lietuvos mokytojams lengviau pasiruošti pamokoms, naudojant dirbtinio intelekto sugeneruotus individualius mokymo planus ir kitas įvairias modernias ugdymo priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3-iąja vieta įvertintas  komandos „The Explorers“ projektas „Nature Harmony“. Tai Interaktyvus skaitmeninio švietimo centras, kuris rūpinasi nykstančių rūšių išsaugojimu ir biologinės įvairovės atkūrimu. Projektą sudaro kelios dalys: gyvūnų prieglauda, nykstančių gyvūnų rūšių laboratorija ir edukacinė internetinė platforma.

Jau trečius metus vykusi „Future Heroes“ yra augimo mąstysena grįsta lyderystės ir entreprenerystės verslumo programa, skirta 14–17 metų merginoms, siekiant atskleisti jų potencialą, įkvėpti ieškoti savo talentų ir padėti kurti teigiamą poveikį pasauliui. 

Šioje programoje Lietuvoje jau dalyvavo 163 paauglės iš skirtingų Lietuvos miestų.

Įvyko 22 seminarai, kuriuos kuravo 31 mentorė, pranešimus skaitė 45 lektoriai ir motyvaciniai pranešėjai.

Per šiuos tris sezonus merginų parengtus projektus ir jų pristatymus vertino 27 komisijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų