• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuostolingai dirbanti Kauno vilnos gamybos įmonė „Drobė“, į kurią buvo investavę užsienio fondai ir Europos rekonstrukcijos bei plėtros bankas, dėl sunkios ekonominės padėties inicijuoja bankrotą.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės valdyba, nenorėdama dar labiau didinti įmonės skolų ir siekdama išvengti žalos kreditoriams, nutarė inicijuoti įmonės bankroto procesą ir įpareigojo įmonės generalinę direktorę kreiptis į teismą, pranešė „Drobė“.

REKLAMA

Paskelbus įmonės bankrotą, darbo netektų 426 darbuotojai. Tačiau didesnę jų dalį ketina įdarbinti Rusijos kapitalo įmonė, priklausanti Briansko vilnos kombinato grupei ir ketinanti nuomotis „Drobės“ patalpas ir įrengimus. Ši įmonė taip pat ketina pirkti įmonės turto.

Pasak Kauno įmonės pranešimo, ji nebegali sumokėti už tiekiamas prekes ir paslaugas, vykdyti kitų įsipareigojimų kreditoriams. Iki rugpjūčio mėnesio laiku buvo išmokami tik atlyginimai darbuotojams. Nuostolingą įmonės veiklą lėmė brangstantys energijos ištekliai, žaliavos, didėjantis darbo užmokestis bei konkurencija su Rytų gamintojais.

REKLAMA
REKLAMA

Nuostolingai „Drobė“ veikia nuo 2000 metų - nuo tol iki 2006 metų pabaigos jos nuostoliai siekė 43,5 mln. litų. Du Suomijos investicijų fondai, Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas, Tarptautinė finansų korporacija ir du Lietuvos komerciniai bankai 2000-2001 metais į įmonę investavo daugiau nei 46,5 mln. litų. Tačiau tai įmonės veiklos rezultatų nepagerino. 2006 metais užsienio investuotojų bei Lietuvos komercinių bankų suteiktas paskolas refinansavo „Plaza korporacija“ ir „Hansabankas“. Buvo pratęsti kreditų gražinimo terminai, sumažintos palūkanos.

Tačiau ir šios priemonės įmonės neišgelbėjo - pernai „Drobė“ patyrė 8,9 mln. litų nuostolių, o per pirmąjį 2008 metų pusmetį jie siekė 10,2 mln. litų. Siekant sumažinti įmonės produkcijos savikainą, buvo ieškoma galimybių perkelti gamybą į Rusiją, kur ištekliai pigesni. Tartasi su Briansko vilnos kombinatu dėl galimos bendros veiklos bei dalies gamybos perkėlimo finansavimo, tačiau susitarti nepavyko. Rusijos tekstilės gamintojai sutiko tik nuomotis bendrovei priklausantį turtą, tačiau finansuoti Kauno įmonės gamybos pertvarkymo nesutiko. Įmonė taip pat tikėjosi pagerinti savo finansinę būklę parduodama nekilnojamąjį turtą, tačiau šiuos planus sužlugdė nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai - dauguma pirkėjų, šių metų pradžioje domėjęsi įmonės pastatais, vėliau savo ketinimų atsisakė ir planuotų sandorių sudaryti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų