Savaitgalį Kauno mariose įvyko penki ketvirtojo ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapo plaukimai, kuriuos net 7 taškų persvara laimėjo „Arabela-AG Baltic“ įgula, vedama kap. Raimondo Šiugždinio. Šiuo metu jie neabejotini lyderiai ASUS RS-280 jachtų klasės taurės varžybose ir artimiausią varžovą – jachtą „Raganosis-Eltel“ (kap. Saulius Pajarskas) – lenkia net 9 taškais, teigiama pranešime spaudai.

Pirmajame plaukime nuo pat starto į priekį išsiveržusi jachta „Arabela-AG Baltic“ nepaliko niekam vilčių ir finišavo pirmoji. Ilgą laiką antoje pozicijoje plaukusi „Raganosis-Eltel“ jachta kliudė ženklą ir turėjo daryti baudos apsisukimą, kurio metu ją aplenkė jachtos „Knygų klubas“ (kap. Gediminas Sirvidas) ir „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis). Tačiau paskutinėje pavėjinėje distancijos dalyje „Raganosis-Eltel“ įgulai pavyko aplenkti „Horno“ įgulą ir finišuoti trečiai. Antroji finišavo kap. Gedimino Sirvido vedama „Knygų klubo“ įgula.

Antrajame plaukime „Raganosis-Eltel“ jachta anksčiau laiko kirto starto liniją ir buvo priversta grįžti pakartotiniam startui. Tuo tarpu pusę distancijos pirmavusią „Arabelos-AG Baltic“ įgulą sugebėjo aplenkti jachta „Alfeta“, vedama kap. Ramūno Sakalausko, kuri ir finišavo pirmoji. „Arabela-AG Baltic“ atplaukė antra, o trečiąją vietą iškovojo kap. Dariaus Antanavičiaus jachta „Presto“ .

Trečiasis plaukimas dėl silpno vėjo šeštadienį neįvyko.

Sekmadienį vietoj dviejų planuotų plaukimų, pavyko įvykdyti visus tris likusius ketvirtojo ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapo plaukimus.

Pirmasis sekmadienio plaukimas vyko prasidėjus ypač stipriam vėjui su lietumi. Į bekompromisę kovą tokiomis sudėtingomis sąlygomis stojo lyderių jachtos „Arabela-AG Baltic“ ir Raganosis-Eltel“ . Pirmąją distancijos dalį pirmavo kap. Sauliaus Pajarsko vadovaujama „Raganosis-Eltel“ jachta, tačiau antrojoje distancijos dalyje į priekį išsiveržė „Arabelos“ įgula, kuri ir finišavo pirmoji. Tretieji su ypač sudėtingomis buriavimo sąlygomis susitvarkė kap. Šarūno Abraičio vadovaujama „Horn“ įgula.

Aprimusiu vėju ketvirtajame plaukime geriausiai pasinaudojo „Arabelos-AG Baltic“ įgula – startusi pirmoji, lyderių pozicijų ji neužleido iki pat finišo. Pirmoje priešvėjinėje distancijos dalyje plaukusi ketvirta, likusioje distancijos dalyje „Raganosis-Eltel“ jachta sugebėjo pasivyti priešininkus ir finišavo antra. Trečioje vietoje atplaukė jachta „Barta“, vedama kap. Simono Steponavičiaus.

Penktajame plaukime pasirinkusi priešingą pavėjinės distancijos pusę į priekį įsiveržė kap. Dariaus Antanavičiaus vedama jachtos „Presto“ įgula, kuri šį pranašumą išlaikė iki pat finišo. Priešinga nei lyderės „Arabela-AG Baltic“ distancijos puse pasirinko plaukti ir jachta „Alfeta“, iškovojusi antrąją vietą plaukime. „Arabela-AG Baltic“ dėl trečiosios vietos susikovė su jachta „Barta“. Dvikova baigėsi „Arabelos-AG Baltic“ naudai.

Pagal varžybų nuostatus, suplaukus penkis plaukimus, vienas blogiausias kiekvienos jachtos rezultatas bendroje įskaitoje neskaičiuojamas.

Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad ketvirtajį ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapą užtikrintai laimėjo Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-AG Baltic“ įgula (5 taškai). Antroje vietoje „Raganosis-Eltel“ (12 taškų), trečioje - „Alfeta“ (13 taškų).

Po keturių etapų ASUS RS-280 jachtų klasės taurės bendroje įskaitoje jachtos išsidėsto tokia tvarka: