• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Negailestingai artėjant vasaros pabaigai ir naujų mokslo metų pradžiai, vis daugiau pradedama kalbėti apie saugaus elgesio kelyje svarbą, o ypač specialistai ragina su taisyklėmis supažindinti mažuosius – būsimus pirmokėlius.

Negailestingai artėjant vasaros pabaigai ir naujų mokslo metų pradžiai, vis daugiau pradedama kalbėti apie saugaus elgesio kelyje svarbą, o ypač specialistai ragina su taisyklėmis supažindinti mažuosius – būsimus pirmokėlius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors dažnai į pirmąsias pamokas tėvai juos palydi ar nuveža, pažinti kelią į mokyklą ir mokytis saugaus elgesio svarbu jau nuo pirmų mokslo metų dienų. Apie tai ir kalbiname Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos neformalaus ugdymo pedagogę – Astą Katinienę.

REKLAMA

Ką gali padaryti tėvai, kad savo vaiką paruoštų saugiam ėjimui į mokyklą ir iš jos?

„Svarbiausias dalykas - tėveliai ne vieną kartą turi tą maršrutą į mokyklą ir namo prieš mokslo metus pereiti drauge su vaiku, svarbu įsidėmėti galimas grėsmes pakeliui ir apie tai viską paaiškinti vaikui, atkreipti dėmesį į pavojingas vietas. Nors pradinukai tikrai pradžioje vieni į mokyklą nevaikšto, dažnai apie pusę metų tėveliai juos palydi, o daug tėvelių atveža iki pat kiemo. Prie mūsų mokyklos yra šviesoforu reguliuojama sankryža, tad vaikai taip pat mokomi saugiai pereiti būtent šią sankryžą.“, – teigė pedagogė.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis kelių eismo taisyklių (KET) 44-uoju punktu, pėstiesiems įžengti į važiuojamąją dalį leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Tiesa, anot A. Katinienės, vaikai nesunkiai mokosi, išmoksta pereiti pavojingose vietose ir žino, ką daryti galima, o ko ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pasirodo, kad pavojų kelti gali ne tik intensyvų eismą reguliuojančios perėjos, bet ir stovėjimo aikštelės prie mokyklų. Specialistės teigimu, rytais, kai gausybė tėvų automobiliais suvažiuoja prie mokyklos, kartais net prasideda spūstys, o aikštelėje, kurioje vaikai išleidžiami į mokyklą, nuolat išvažiuoja ir įvažiuoja manevruojantys automobiliai.

REKLAMA

„Mes pačių tėvelių prašome, kad nevežtų vaikų su mašina į patį mokyklos kiemą, nes čia taip pat nėra saugu, daug mašinų atvažiuoja ir tarp tų pačių tėvelių darosi nebesaugu: vieni išvažiuoja, kiti atvažiuoja. Tada, kai vaikus išleidžia, tarytum kažkoks kamštis kyla. Todėl mes į juos kreipiamės - parodome vietą, kur galima saugiai vaikus išleisti gatvėje, į mokyklos pusę, kad nebereiktų kelio pereiti, tik vidiniu kiemu ir taip saugiai pasiekti mokyklą. Nes kai pradeda tėvai į mokyklą vežti tarp namų, gatvelės siauros, tikrai gali būti nesaugu.“, – kalbėjo A. Katinienė.

REKLAMA

Nepaisant didelio automobilių eismo prie mokyklos, mokytoja džiaugiasi, kad nelaimių nutikę nėra ir vaikai mokyklą įprastai pasiekia saugiai.

Ar pačioje mokykloje vyksta pamokos apie saugų eismą? Kokia tai tvarka?

„Mes visąlaik važiuojame su pirmokais į saugaus eismo mokyklą, ten vyksta pamokos, tai mes kasmet pirmokus ten ir vežame. Ten jie pamokomi teoriškai, saugus elgesys pademonstruojamas ir praktiškai. Taip pat visada rugsėjo mėnesį pasikviečiame mūsų apylinkės inspektorę, kuri papildomai paaiškina tiek apie atšvaitų svarbą, jų nešiojimo ypatumus, tiek apie saugų sėdėjimą kėdutėse, apie pėsčiųjų perėjos perėjimą. Tikrai stengiamės su vaikais ir su mokytojais dirbti saugaus eismo tema, tai akcentuoti. Vaikai, be pagrindinių priemonių turi ir spalvinimo knygučių, kad spalvintų, susipažintų su taisyklėmis. Stengiamės juos tinkamai paruošti.“ – teigė pedagogė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų