Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Lietuva būtų stipri, jei valdžia neslėptų, o viešintų ir spręstų problemas:
-Principas "Ja nacalnyk, ty durak" kenkia tautos kūrybiškumui, skatina pataikavimą, o ne komandinį darbą. Neefektyvi sistema bijo ir žlugdo efektyviau veikiančius konkurentus, gesina lyderius, ignoruoja specialistus.
-Išsikerojusi tratinimo-vagysčių politika: fondai tampa valdymo įrankiu ir valdininkų asmeniniu bizniu. Kuo daugiau ištratinsi, tuo daugiau nubyrės. Svarbu ne poreikis, o vėliava. Tinka: sportas, kultūra, įvaizdis, turizmas, patriotizmas... Juo brangesni projektai tuo kai kam geriau.
-Inovacijų baimė, noras plaukti kaip š...dams pasroviui. Daryti tai ką daro kiti, tas pats kas kopijuoti originalą. Vertės net nelyginamos. Įprasta plėtoti turizmą ir žudyti turistinė išskirtinumą, kalbėti apie pilietinę visuomenę ir kaišioti tam pagalious į ratus, žadinti inovacijas ir...
-Paklauskime ar valdantiesiems reikalingi laisvi žmonės, drąsios idėjos, unikalios iniciatyvos "iš apačios". Užuot kūrus naujas strategijas, vizijas ir studijas geriau pažiūrėkime kaip gyvena jau esamos.
-Gyvenimas mitų ir stereotipų lauke: visuotinai pripažinta, kad kurti pridėtinę vertę ir konkuruoti padeda žinios, vidinė laisvė, drąsa, kūrybiškumas, idėjiškumas, tinkama aplinka. Ir... nebe gamyba, o nauji produktai, tyrimai, marketingas, prekiniai ženklai sukuria didžiausią pridėtinę vertę. Kuri vėlgi gali būti ne tik funkcinė, o ir simbolinė, sinerginė, emocinė, žmogiškoji. Pvz: Grūto parkas, Užupio respublika...
-Labiausiai kenkia teisingumo trūkumas, korupcija ir nebaudžiamumas: vsio zakonno - laisvė milijonų vagims.
Karpuška žymiai stipresnis ekonomistas už Čičinską.Tai akivaizdu.
Gamyklos sugriuvo ne dėlto, kad gamino blogą produkciją, bet dėlto, kad buvo ir yra didžiulė betvarkė, leidimas nebaudžiamai vogti ir naikinti valstybės turtą.
Akivaizdu, kad J. Stiglitzas stumia globalistų mokestį.
Gerb. Vytautai, kad žinotum kaip blogai karvutėms danų fermose šimtais, ne vasaros, nei pavasario, nei rudens - visada žiema: nematant, neragaunant gyvos žolės. Štai mažiukose lietuvių tvartelėse lauki pavasario, vasaros pasiganyti. Kokios gi kokybės amžinų metalinių tvartų pienas? O tokios kaip ir daugiatukstantinių danų fermų kiaulėnos. Jautruūs žmonės tą mėsą, kaip ir tokių pat paukštynų iš tolo apeina.
biotechno: dar prieš porą- keletą savaičių buvo optimistškas pranešimas apie fermento padalinius Kinijoje. Vakar - jau papigiai nupirktas javietiškos firmos. Gaila. + "Dabar mus jau lenkia lenkai ..." šiaip lietuviai už tai juos taip ir pavadino senų seniausiai, ne "dabar". O rimtai tai ūkininkai ten ir socializme rinkoje daug dažniau nei valstyb ūkiose tobulėjo ... O aplamai, tai tekstas labiau PR +(opogandinis) ... gerai kad Rim. čia ganasi , gera būtu susigunditu A.B. kviečiamas.
"Socialinio draudimo įmokų tarifai (39 proc.) pas mus ženkliai didesni už švediškus, tačiau pelno mokesčio praktiškai nėra.Iš kur sodrai surinkti pinigų,kai atlyginimas yra ubagiškas,nors darbuotojai sugeba sukrauti milijardinius pelnus:)?Tik valdziai nuolaidziaujant ir pritariant.Visos bananų respublikos yra korumpuotos,todėl pelno mokesčiais savo mecenatų neapkrauna:)
Gerbiamas Tamsta Rim:)Tamsta esate visiškas ablavūkas:)
Jokių Amerikų savo pastabomis neatradau. Delfije žurnalisto Lemkės rašinys apie keistą Vokietijos elgesį ir šiuo metu neišimtas. Atrodo, anksčiau buvo ir Balse. Berods, vakarykštėje Alfoje trumpai pabuvojo P. Krugmano perspėjimas apie gręsiančius, švelniai sakant, nemalonumus. Pusines Obamos reformas lygina su garsiąja F. Ruzvelto 1936 m. kalba, kur prezidentas perspėja, kad Vojstrytui nesumažinus savo apetitų, jie atves į karą. Tuo pačiu P. Krugmanas perspėja respublikonus ir Volstrytą. Apie Suomiją ir jos "finliandizacijos" politiką daug rašyta. Krenta į akis, kad per vos ne 50 pokarinių metų Suomijoje buvo du prezidentai. Be rinkimų. Iki gyvos galvos. Apie pasaulinę nelygybę taip pat nieko naujo neparašiau. Galiu pridurti, kad Indijoje visiškų skurdžių dvigubai daugiau, negu visoje Afrikoje. Apie Vokietiją taip pat nieko stebėtino neparašiau. Naudoja ES savo tikslais. Kaip ir Prancūzija , kad ir su Mistraliais. Žiūrėsime.
Gerbiamas Tamsta, ar nenorėtumei savo mintis išdėstyti plačiau. Pseudonimą prašom pasirinkti.

Tekstą siųskite adresu:
[email protected]
Reziume. Šalis, kurios skolos viršija 50% metinio BVP - bankrotas. Gal tik Lietuva ir dar kelios mažos šalys nepasiekė tos ribos. Suomija po karo parazitavo, nukreipdama absoliučiai visą eksportą į SSSR, mainais gaudama žaliavas perpardavimui.. Atsiskaitinėjo rubliais. Užtat Suomijos abu pokariniai prezidentai buvo KGB agentai ir vykdė nurodymus šnipinėti susitikimuose vakarų vadovus. Griuvus SSSR, griuvo ir Suomijos ekonomika. Kad palyginus greit persiorientavo ir vėl tapo Rusijos vasale - čia jos reikalas.Pasaulyje negali ekonomika kilti keliais procentais. Iš septynių milijardų Žemės gyventojų keturi gyvena už du dolerius į dieną, o vienas milijardas badauja. Manau, komentarų nereikia. Pasaulinių monopolijų vadinama globalizacija viskas yra pasidalinta. Apie jokius Silicio slėnius, stebuklų darymą superkant naujausią technologiją, peliuko sapnai. Pavyzdys - Vokietija. Eksportu išėjo į pirmą vietą pasaulyje. Kinija didina vidaus vartojimą ir mažina eksportą. Vokietija viešpatauja bemuitėje ES.Lietuva bijo net cyptelti. Atominės uždarymui vokiečių Nukem su ES milijardais ką išdarinėja? Kėvišas ištaškė vokiečių firmai arti šimto milijonų - ta firma net dokumentų nepateikia. Ligoninių už dešimtis milijonų pirkta vokiška įranga dulka sandėliuose (Šiaulių ligoninės pavyzdys). Keli priminimai. Vokietija milžinišku prekybos pliusiniu saldu per savo bankus supirkinėja skandinamų pačios Vokietijos eksportu vyriausybių obligacijas. Ką anksčiau darė Kinija. Vokietija boikotavo G-20 Toronto susibėgimą, atsisakydama Obamos prašymui didinti vidaus vartojimą ir kontroliuoti bankus. Užtat, pati praktiškai nefinansuodama šalies gynybos, reikalauja JAV išsivežti branduolinį skydą. Gins Rusija.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų