Pirmadienį Prancūzijoje baigėsi ATP „Challenger“ serijos „Terega Open Pau Pyrenees“ vyrų teniso turnyro kvalifikacija. Antrajame rate 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-258) per 1 valandą 24 minutes 5:7, 4:6 pralaimėjo prieš neutralųjį baltarusį Jegorą Gerasimovą (ATP-368).

Pirmajame sete R.Berankis panaikino 3 geimų deficitą (1:4, 2:5, 5:5). Vienuoliktajame geime lietuvis galėjo perimti iniciatyvą, tačiau nerealizavo „break pointo“. Negana to, dvyliktajame geime R.Berankis savo padavimų metu atsiliko 15:40 ir apmaudžiai pralaimėjo setą.

Antrasis setas prasidėjo lygiu žaidimu. Šeštajame geime R.Berankis buvo ant prarajos ribos (0:40), bet įspūdingai išsigelbėjo, atlaikydamas 4 „break pointus“. Dešimtajame geime, rezultatui esant 30:30, pasipylė lietuvio klaidos. Iš pradžių R.Berankis padarė dvigubą klaidą (30:40), o tada suklydo žaisdamas prie tinklo ir pralaimėjo mačą.

Lietuvis po mačo paspaudė ranką tiek varžovui, tiek teisėjui, tada numetė raketę ir dar kurį laiką sėdėjo nuleidęs galvą.

Anksčiau (2013 m. ir 2015 m.) R.Berankis abu kartus nugalėjo J.Gerasimovą.

R.Berankis pelnė 3 ATP vienetų reitingo taškus ir 730 eurų. Pagrindiniame etape lietuvis nežais, nebent kuris nors tenisininkas atsisakys dalyvauti turnyre.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Prancūzijoje prizų fondą sudaro 148,625 tūkst. eurų.