Pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po 7-erių metų pertraukos prasibrovė tarp 8 geriausių komandų. Mūsų krepšininkai iškovojo triuškinamą pergalę prieš Graikiją, užsitikrino mažiausiai 2 vietą grupėje ir žais ketvirtfinalyje.

Su vėliavomis ir ryškiai pasipuošę lietuviai rinkosi prieš rungtynes Filipinuose. Prieš antrojo etapo pirmąjį mūšį su Graikija fanai spėliojo, kokia persvara laimės mūsiškiai ir neabejojo pergale:

Tik pergalės atvažiavome čia, kokie plius aštuoni bus.

Nors rungtynėse tarp Zelandijos ir Graikijos norėjome labiau Zelandijos pergalės, bet laikausi tos nuomonės nesirinkti varžovo.

Turėtų Graikiją paimti. Ir toliau matome, kad galime eiti dar į priekį. Matome, kad Italija, Serbija yra tikrai įveikiamos, neaišku, kas bus, bet manome, kad galime eittoliau.“

Gera nuotaika arenos koridoriuose spinduliuoja ir būsimų varžovų – Graikijos aistruoliai.

Lietuvos krepšininkai rungtynes pradėjo gera atkarpa 7:0, bet nubudę graikai įsižaidė ir ne tik sumažinskirtumą, o po buvusio žalgiriečio Thomaso Walkupo tritaškio pirmą kartą persvėrė rezultatą. Graikijos krepšininkai per kiek daugiau nei 6 minutes pataikė keturis tritaškius.

Bet Graikija neišsaugojo penkių taškų persvaros, o Mindaugas Kuzminskas dvitaškiu lygino rezultatą pirmajame kėlinyje.

Antrasis kėlinys jau priklausė graikams, kurie vienu metu įgijo rekordinę 8 taškų persvarą. Po lietuvių padarytų klaidų Graikija pelnė 10 taškų. Mūsiškiai liejo emocijas po teisėjų sprendimų ir nuolat diskutavo su arbitrais. Pirmąją dalį graikai po atkaklios kovos laimėjo 4 taškais.

Po didžiosios pertraukos vaizdas pasikeitė, o Rokas Jokubaitis tritaškiu persvėrė rezultatą. Užvirė mūšis taškas į tašką. Graikų gerbėjų veiduose nerimas.

Abi komandos ir jų fanai suprato, kad tai tiesioginė kova dėl patekimo į ketvirtfinalį. Trečias kėlinys priklausė Kazio Maksvyčio auklėtiniams 25:15 ir su trečio kėlinio sirena Donatas Motiejūnas smeigė tritaškį.

Prieš lemiamą dalį skirtumas augo iki šešių taškų. Ketvirto kėlinio pradžioje Mindaugas Kuzminskas tritaškiu pirmą kartą padidino mūsiškių persvarą iki dviženklio skirtumo.

Po šio smūgio graikai neatsigavo. O lietuviai pradėjo varžovų triuškinimą. Galutinis rezultatas – 92:67.

Kitas rungtynes lietuviai žais prieš Jungtinės Amerikos Valstijos rinktinę sekmadienį, 15:30 val., tiesiogiai per TV3 televiziją.

Vaizdus iš varžybų pamatykite aukščiau esančiame vaizdo įraše.