Pasaulio 3x3 kariškių krepšinio čempionate antrus metus iš eilės triumfavo Lietuvos vyrų rinktinė, moterų komanda užėmė antrą vietą

Lietuvos kariuomenės Sporto klubo kartu su Conseil International du Sport Militaire (CISM) organizuotas 2-asis Pasaulio kariškių krepšinio 3x3 čempionatas baigėsi Lietuvos vyrų komandai antrus metus iš eilės iškovojus aukso medalius, o čempionate debiutavusi moterų rinktinė laimėjo sidabro medalius.

Liepos 27 d. vykusiose finalo varžybose lietuviai 19:15 pranoko Brazilijos vyrų rinktinę, prieš tai laimėję visus 9 čempionato susitikimus, o trečią vietą iškovojo estai įveikę Latvijos vyrų rinktinę. Čempionišką vyrų komandą sudarė Sausumos pajėgų štabo srž. sp. Karolis Bakanauskas,  Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 8-os rinktinės eil. Gintautas Matulis, KASP 3-čios rinktinės eil. Vytautas Šarakauskas ir Judėjimo kontrolės centro gr. Almantas Liepuonis. Praėjusiais metais vykusiame 1-ajame Pasaulio kariškių 3x3 krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė nugalėtojais tapo pusfinalyje įveikusi JAV, o finale – Prancūzijos rinktinę.

Pirmą kartą Pasaulio kariškių krepšinio 3x3 čempionate dalyvavusią Lietuvos moterų komandą sudarė KASP 1-os rinktinės vyr. eil. Inga Dabašinskienė, Lietuvos karo akademijos krn. Justina Leskauskaitė, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono srž. sp. Viktorija Juodeikytė ir Dominyka Paliulytė. Moterų rinktinė 13:22 kovoje dėl aukso nusileido Brazilijos moterų rinktinei, o bronzos medaliais pasipuošė Prancūzijos karės.

Naudingiausiu vyrų turnyro žaidėju išrinktas Lietuvos komandos žaidėjas srž. sp. Karolis Bakanauskas, moterų turnyro – Brazilijos komandos žaidėja srž. Vitoria Marta Domingos Marcelino. Čempionato metu vykusio tritaškių metimo konkurso nugalėtoja moterų tarpe tapo Belgijos atstovė eil. Vanndy Ludwine,  o vyrų – Lietuvos atstovas eil. Gintautas Matulis. Čempionato „Fair Play“ apdovanojimai įteikti Kanados vyrų ir Belgijos moterų komandoms.

CISM organizacijos istorijoje tai antrasis toks pasaulio čempionatas, pirmasis praėjusiais metais vyko Varendorfe (Vokietija), o jame triumfavę Lietuvos kariškiai šiemet čempionatą rengė Lietuvoje.  „NBA Basketball School“ arenoje vykusiame Pasaulio kariškių krepšinio 3x3 čempionate dalyvavo 16 šalių atstovai iš Belgijos, Saudo Arabijos, Kroatijos, Vokietijos, Latvijos, Slovėnijos, Estijos, Nigerijos, Nyderlandų, Pietų Korėjos, Kipro, Brazilijos, Prancūzijos, Kanados, Šiaurės Makedonijos, Tanzanijos ir, žinoma, Lietuvos.