Savaitgalį uždarame paplūdimio tinklinio aikštyne Rygoje (Latvija) vykusiame finaliniame Rytų Europos tinklinio zoninės asociacijos (EEVZA) čempionato etape bronzos medalius iškovojo lietuviai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis.

Lietuviai B grupėje iškovojo vieną pergalę ir patyrė vieną nesėkmę bei užėmė antrąją vietą. Dešimti pagal skirstymą mūsiškiai ketvirtfinalyje per 47 minutes 2:1 (13:21, 22:20, 15:10) nugalėjo ketvirtąją turnyro porą baltarusius Aleksandrą Kavalenką ir Aleksandrą Dziadkovą.

Pusfinalyje A. Rumševičius ir L. Každailis per 36 minutes 0:2 (16:21, 11:21) turėjo pripažinti rusų Ruslano Bykanovo ir Maksimo Chudiakovo pranašumą, bet mažajame finale po 32 minutes trukusios kovos 2:0 (21:16, 21:14) įveikė trečius pagal skirstymą rusus Olegą Stojanovskį ir Artiomą Jarzutkiną.

Varžybų nugalėtojais tapo R. Bykanovas ir M. Chudiakovas, kurie finale 2:0 (21:18, 21:17) nugalėjo tautiečius Nikitą Liaminą ir Dmitrijų Barsuką.

Moterų turnyre visos trys Lietuvos poros - Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, Urtė Andriukaitytė ir Miglė Mazurkevičiūtė bei Ieva Vasiliauskaitė ir Irina Zobnina - patyrė nesėkmes pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.

Moterų varžybose triumfavo rusės Olga Motrich ir Nadežda Makroguzova.

Finalinis EEVZA varžybų etapas turėjo vykti dar spalio pradžioje Gruzijoje, bet Batumio miestui atsisakius organizuoti renginį, jis buvo perkeltas į Rygą.